Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Szkoła rodzenia - potrzebna czy nie?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 17 Gru 2013, 20:38    Temat postu: Szkoła rodzenia - potrzebna czy nie? Odpowiedz z cytatem

W szpitalu, w którym mam zamiar rodzić jest szkoła rodzenia, chciałam się zapisać, ale dziewczyna, z którą leżałam na sali powiedziała mi, że jest to raczej zbędne. Jakie są Wasze doświadczenia ze szkołą rodzenia?
Polecacie lub rozważacie? Wybieracie się do takiej szkółki czy raczej nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Wto 17 Gru 2013, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie chodziłam bo nie czułam takiej potrzeby.
Ale wiele moich koleżanek mówi że to fajna sprawa. oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Wto 17 Gru 2013, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się jak najbardziej wybieram, nie mogę się doczekać! Mój mąż również uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 17 Gru 2013, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na kilku spotkaniach byłam. Dzięki nim dokładnie poznałam zakamarki na oddziale. uśmiech I zwyczaje panujące w szpitalu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 17 Gru 2013, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie chodziłam. Uznałam, że jest mi to niepotrzebne, do tego nie chciałam chodzić sama, bo mąż nie dałby rady wyrobić się na żadną z proponowanych godzin zajęć.
Mi się wydaje, że szkoła rodzenia może pomóc przy samym porodzie (mi by się nie przydała lol ), bo podobno już później jak się pojawia dziecko to i tak się o wszystkim zapomina i nie wie co trzeba zrobić Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto 17 Gru 2013, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My stwierdziliśmy, że nam to niepotrzebne i nie poszliśmy. Łukasz kumpel powiedział, że strata kasy i żałują, że poszli. A położna jak rodziłam mówiła, że denerwują ją dziewczyny po szkole rodzenia, bo często zdarza się że nie słuchają jej tylko robią co "w szkole kazali".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 17 Gru 2013, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie chodziłam. W moim mieście zajęcia były drogaśne, a ja nie miałam ciśnienia na nie. Podczas porodu położna zapytała mnie czy chodziłam do szkoły rodzenia i uczyłam się prawidłowego oddechu. Gdy dowiedziała się, ze nie, poświęciła kilka minut na to, by mnie tego nauczyć.
A opieka nad dzieckiem? Trochę czytałam (jeszcze w ciąży), trochę intuicyjnie, trochę pytałam koleżanek czy mamy.

Jak ktoś ma ochotę to na pewno takie zajęcia będą przyjemne i w niczym nie zaszkodzą. Ale niezbędne na pewno nie są uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 17 Gru 2013, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas za darmo było. Ponoć w niektórych szpitalach, jak ukończysz taki kurs, masz np dodatkowe ktg robione, za darmo. Bo normalnie masz chyba jakiś limit. U nas taki kurs kończył się certyfikatem, nie wiem do czego on był potrzebny, bo nie przyszłam na ostatnie zajęcia.

Forma zajęć była fajna. Panie położne opowiadały nam jak poród przebiega, czego możemy się spodziewać, pielęgnacja noworodka(na tym mnie nie było), jak wygląda cesarskie cięcie, jak wygląda oddział ginekologiczny (zwiedzanie), jak radzić sobie w połogu, karmienie piersią, plan porodu. Nie wiem czy wszystko opisałam.

Ponad połowę rzeczy i tak nie pamiętałam. A na porodówce słuchałam położnej, bo to wszystko było dla mnie szokiem i jakoś nie miałam głowy wracać w tym czasie do jakichś tam zajęć język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 17 Gru 2013, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Krakowie to chyba przed ciążą trzeba się zapisywac, bo jak dzwoniłam jakiś czas temu, to proponowali mi termin na maj język
Obejdę się bez oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Wto 17 Gru 2013, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też myślałam o założeniu takiego wątku uśmiech
Ostatnio właśnie się zastanawiałam czy warto iść, bo w szpitalu na który się chyba zdecyduję też się odbywa szkoła rodzenia.
Póki co jak rozmawiałam z koleżankami to każda poleca, jedna nawet stwierdziła że używała podczas porodu techniki odddechowe i przeszła dzięki temu przez poród bardzo szybko.... No ale wiadomo każda z nas jest inna i każda kobieta ma inne zdanie na ten temat...
Ale ja się chyba zdecyduję, nawet jak mi się to w czasie i po porodzie nie przyda, to przynajmniej oswoję się trochę z tematem. Bo póki co to jest dla mnie czarna magia..
Minus jest taki, że mojemu mężowi nie za bardzo chce sie na to chodzić, bo uważa, że on tego nie potrzebuje, że to ja wszystko muszę wiedzieć, a jemu ta wiedza się do niczego nie przyda... :/ Nie może się nawet przemęczyć przez te kilka spotkań... smutny Szkoda, że to nie on będzie rodził...
Sama nie wiem czy bym poszła. Ale znając go to i tak pójdzie ale musi sobie pomarudzić... A mnie to wkurza jak nie wiem co...
Dlatego Carla zazdroszczę Ci entuzjazmu Twojego męża...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group