Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Szkoła rodzenia - potrzebna czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 18 Gru 2013, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie wiedziałam, że tak można. Myślałam, że jak idę do przychodni X to od nich muszą wysłać położną.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 18 Gru 2013, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wybór położnej nie miał nic wspólnego z tym, kto do mnie później przyjdzie. Same babki w rejestracji mówiły, że to takie pro forma. Wizyty patronażowe babki sobie rozplanowały wg swojego grafiku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My w ubiegły weekend byliśmy w szkole rodzenia. Były to 2 spotkania, po 4 godziny. Jak dla nas ciekawe, dużo rzeczy wiedzialam, ale i dużo się dowiedziałam z praktycznej strony, bo zajęcia prowadziła położna jednego z poznańskich szpitali. Dowiedziałam się np. gdzie można liczyć na jakie znieczulenie i inne bajery, no i jak to w jakim szpitalu wszystko wygląda. Było omówienie porodu, pozycji i technik oddechowych, jak się przygotować do porodu, co wziąć do szpitala, a co zapewniają. Drugi dzień był poświęcony opiece nad noworodkiem, pozycje do karmienia, nauka kąpania, kiedy się warto wybrać z maleństwem do szpitala, a jakie objawy są normalne u noworodków, no i pierwsza pomoc.
Ja ze swojej strony bardzo polecam. Dużym plusem było to, że mój zabiegany mąż, który nie ma czasu tak się oczytywać w tych tematach jak ja, dowiedział się dużo praktycznych rzeczy i nauczył jak może mi pomóc w bólu.. No i że wiele moich ciążowych narzekań i bóli to norma w ciąży uśmiech
Szkoła była bezpłatna, więc tym bardziej warto. Dojeżdżaliśmy na te zajęcia 30 km, musiałam podpisać wybór położnej środowiskowej, ale mam wybrać sobie swoją na miejscu i po porodzie do niej zadzwonić a tamto będzie nieaktualne.
Myślę, że warto!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pon 24 Lut 2014, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybka jesteś uśmiech My do Szkoły rodzenia idziemy dopiero za miesiąc, będzie to 5 spotkań po 3 godz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Wto 25 Lut 2014, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raz dwa i zalatwione uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 20 Mar 2014, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla, jesteś już po pierwszych zajęciach? Jak wrażenia?

Coraz mocniej zastanawiam się nad szkołą rodzenia, moja mama nas namawia, mąż też trochę nalega. myślący
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Czw 20 Mar 2014, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jesteśmy już po szkole rodzenia i jestem bardzo zadowolona. Cieszę się że mąż otworzył oczy na wiele rzeczy związanych z dzieckiem dzięki temu, nieraz mnie zaskakuje dziwnymi pytaniami. Moim zdaniem na prawdę warto szczególnie przy pierwszym dziecku
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Czw 20 Mar 2014, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martylda napisał:
Cieszę się że mąż otworzył oczy na wiele rzeczy związanych z dzieckiem dzięki temu, nieraz mnie zaskakuje dziwnymi pytaniami. Moim zdaniem na prawdę warto szczególnie przy pierwszym dziecku

Jestem tego samego zdania.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia00
maniak
maniak


Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 1211
Skąd: Mazowsze

PostWysłany: Czw 20 Mar 2014, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy najlepiej zapisywać się do szkoły rodzenia?
U nas szkoła rodzenia jest przyszpitalna i bezpłatna.Zamierzamy się wybrać, bo zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć uśmiech

Powiedzcie mi, jak to będzie z położną i wizytą patronażową w takiej sytuacji, kiedy ja jestem zarejestrowana w jednej przychodni, a Malucha chcemy zarejestrować w innej, bliższej pytajnik
_________________
"Miłość nigdy nie ustaje..."



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Czw 20 Mar 2014, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
Carla, jesteś już po pierwszych zajęciach? Jak wrażenia?

Coraz mocniej zastanawiam się nad szkołą rodzenia, moja mama nas namawia, mąż też trochę nalega. myślący


Jutro idziemy na pierwsze zajęcia uśmiech Niestety, na razie dostałam pozwolenie od lekarza na udział tylko w części teoretycznej.. Mam nadzieję, że część praktyczna zacznie się później i będę mogła w niej uczestniczyć.
Mój mąż też jest bardzo przejęty tymi zajęciami i nie może się doczekać uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 4 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group