Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pierścionek z brylantem czy bez ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Pierścionek z brylantem czy bez ?
Koniecznie musi być brylant
36%
 36%  [ 13 ]
Może być z jakimkolwiek innym kamieniem
63%
 63%  [ 23 ]
Wszystkich Głosów : 36

Autor Wiadomość
Norbert Oruba
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 4

PostWysłany: Pon 28 Kwi 2014, 12:12    Temat postu: Re: Pierścionek z brylantem czy bez ? Odpowiedz z cytatem

Pauline napisał:
Hej wszystkim.

Mój ukochany uparł się na kupno pierścionka z brylantem, ja uważam że to tylko strata kasy, w zupełności zadowala mnie pierścionek z cyrkonią oczko


a co wy o tym myślicie ?


Pierścionek zaręczynowy jest symbolem. To deklaracja wstąpienia w związek małżeński. Nie istotne jest czy będzie to pierścionek z brylantem czy z tombaku. Ważne aby kryły się za nim szczere uczucia. Wprawdzie obecnie jest trend mówiący, że pierścionek zaręczynowy jest wyznacznikiem statusu społecznego przyszłego męża, ale polskie realia sprawiają, że ludzie nie biorą udziału w tej bardzo kosztownej zabawie.

Pozdrawiam
Norbert (Portal ślubny Wesele z klasą)
http://www.weselezklasa.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
oleolaj
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 5

PostWysłany: Sro 18 Cze 2014, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo czy z brylantem czy bez liczy się też sceneria i to że oboje pałają do siebie miłością. Wtedy wszystko tez wygląda inaczej, ale ja będę raczej celował w inny kamień jak coś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Pon 21 Lip 2014, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam z brylantem, ale mimo to uważam, że gdybym miała z innym kamieniem też by mi się podobał.
Uwielbiam też to co w kolorach bez "szlifu" i "dokumentu" jakości uśmiech

A jeżeli on chce to cóż, widocznie ma taki plan, może chce Ci udowodnić, że zrobi wszystko dla Ciebie, że ciężko będzie pracować, abyś miała co jest na najwyższej półce itd. uśmiech
Doceń uśmiech i zasugeruj że podoba Ci się jakiś tam inny konkretny, że o takim marzysz uśmiech
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mademoiselle
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Siemianowice Śl.

PostWysłany: Czw 21 Sie 2014, 6:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może wyjdę na materialistkę, ale uważam, że skoro mężczyzna deklaruje chęć poślubienia kobiety to powinien wykazać się tym, że jako "głowa rodziny" go na to stać - w sensie ciężkiej pracy i finansów. Niestety życie to nie tylko różowe okulary .. uśmiech
Lubię romantyzm i pewnie gdybym dostała od mojego obecnego pierścionek z cyrkonią również bym się bardzo cieszyła, ale mam tą świadomość, że to akurat jest coś, co można "dla świętego spokoju" kupić za 200zł.
Ja dostałam z brylantem i cieszy mnie to, bo żeby takowy zakupić trzeba trochę nadwyrężyć portfela kosztem swoich wydatków. Pokazuje tym, że będzie dbał i dawał z siebie wszystko, by zapewnić Nam dobry byt.
Nadmieniam, iż to, że np. facet dał srebrny pierścionek nie oznacza, że będzie złym mężem Very Happy lol Ja mam takie zdanie po prostu uśmiech

Ale jeszcze nawiązując to np. w krajach arabskich kobieta dostaje złoto w dniu zaręczyn, co stanowi jej osobisty majątek w razie, gdyby się rozwiodła i potrzebowała pieniędzy. Mężczyźni oświadczają się dopiero, gdy są gotowi na ożenek, mają umeblowane mieszkania i odpowiednią pozycję w pracy (nie mówię o hotelowych animatorach, którzy żenią się dla kasy Very Happy). Może coś w tym jest? uśmiech
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ayame
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 28
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 4 Wrz 2014, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra... a opcja bez pierścionka wchodzi w grę?
Czy pierścionki zaręczynowe są standarcem czy opcją?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Finezja
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 42

PostWysłany: Czw 4 Wrz 2014, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zdania, że pierścionek jest symbolem tego, że nasz partner pokazuje nam, iż jesteśmy tą jedną jedyną. A zatem nieważne, z jakiego będzie materiału. Jak dla mnie może być nawet odpustowy Wink

Dla większości pierścionek jest standardem, ale ja uważam, że każdy postępuje wg siebie i wcale nie jest to konieczność. To tak naprawdę temat rzeka, bo to tego dochodzi kwestia, czy w ogóle się oświadczać, czy zwyczajnie podejmujemy wspólnie decyzję o ślubie i rozpoczynamy przygotowania. No i czy oświadczamy się oficjalnie przy Rodzicach Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marti1987
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 263

PostWysłany: Pon 8 Wrz 2014, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem dumna, że mam z diamentem język

ale jakbym nie miała to pewnie bym to przeżyła.

Mój nażeczony sam mnie zaskoczył mówiąc, że według niego pierścionek zaręczynowy może być tylko ze szlachetnym kamieniem...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pon 8 Wrz 2014, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja cieszyłabym się z bazarowego pierścionka, bo kojarzyłby mi się z tym przełomowym momentem, z podjęciem decyzji. Ale... jeśli mam być szczera, to z dumą noszę ten, który mam. Nigdy nie wspominałam nawet o kamieniu, jaki chciałabym, by zawierał pierścionek, a dostałam taki z brylantem. Przypadkowo dowiedziałam się, ile kosztował i... Nawet dla mężczyzny pracującego jest to wysoka kwota, a mój Narzeczony, gdy mi się oświadczał był na 2. roku studiów i podczas pracy wakacyjnej zarobił nie więcej niż połowę wartości pierścionka. Wiem, że zapłacił za niego z własnej kasy i zastanawiam się czy nie wydał na nich wszystkich oszczędności... Mimo, że nie wygląda na tyle, to zapłacił za niego 3 tys zł (Apart, brylant, białe złoto) - prosił o sprowadzenie kamienia większego niż mieli na stanie w sklepie. Mimo, że nie jestem materialistką, to ten symbol i świadomość tego, jak wyglądała wtedy Jego sytuacja finansowa pokazuje mi, jak bardzo jestem dla Niego ważna. Jestem świadoma, ile wyrzeczeń kosztowało Go to, by móc mi w dniu zaręczyn sprawić taki pierścionek. Nie tyle kwota, co cena jaką za niego "zapłacił" jest dla mnie ważna.Do tego idealnie trafił w moje gusta i uwielbiam go nosić uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Finezja
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 42

PostWysłany: Wto 9 Wrz 2014, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że tak duży wydatek jest zbędny. Facet może pokazywać na co dzień, że kocha, niekoniecznie wydając przy tym jednorazowo całą zawartość portfela (albo kilka miesięcznych zawartości). Oczywiście faceci (w większości przypadków) sądzą dokładnie odwrotnie język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Wto 9 Wrz 2014, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli dziewczyna chce zostać żoną tego co się oświadcza i go kocha to nawet z automatu z gumą do żucia przyjmie. Nie ważne czy brylant czy plastik fantastik.
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group