Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ciążowe wyrzeczenia.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Nie 8 Gru 2013, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja unikam tatara (zawsze uwielbiałam ! ), serów pleśniowych, wątróbki. Colę czy gazowane odstawilam, ale od czasu do czasu sobie pozwalam... Kawy piłam zawsze 4-5 kubków dziennie, teraz piję 1 dziennie z ekspresu, zazwyczaj białą z dużą ilością mleka, ale czasem pozwalam sobie na czarną bo taką najbardziej lubię... Za to bez ograniczeń piję zbożówkę i jem owoce. I często mam ochotę na kfc..I tak raz na 2 tygodnie sobie jedziemy na kubełek uśmiech od czasu do czasu kebabik też wpadnie Razz
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 9 Gru 2013, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie mówię, żebyście jadły tylko żebyście na siłę się całkiem nie ograniczały uśmiech Są rzeczy, które są zabronione w ciąży ale resztę wystarczy zmniejszyć uśmiech Bo na prawdę - po porodzie to dopiero są największe ograniczenia uśmiech Mi teraz strasznie brakuje kapusty, normalnie bigos mi się po nocach śni a nie mogę go jeść.


Na kebaba przed porodem też się wybraliśmy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Pon 9 Gru 2013, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o kurcze, widzę, że kebeb przed porodem to jakiś rytuał oczko

A ja Wam powiem tak... jak byłam w ciąży to poszłam za głosem wszystkich "mądrzejszych", że ciąża to nie choroba i jak wszystko jest z umiarem to będzie dobrze. Kawę, czarną herbatę i alkohol odstawiłam, natomiast co do jedzenia to sobie czasem pozwalałam na serek pleśniowy, raz zjadłam oscypka takiego prosto z gór od bacy, colę trochę piłam, jajka na miękko czasem też się zdarzyły, no i niestety z mc się jakoś nie oszczędzałam - strasznego miałam smaka. Co do innych spraw to chodziłam normalnie do pracy (choć to 8h przed komputerem) i w zasadzie nic nie zmieniałam, poza tym, że troszkę zwolniłam i przestałam sie kąpać w gorącej wodzie - bardzo mi tego brakowało. Niestety nie było happy endu i teraz mam wyrzuty sumienia, że to ja zrobiłam coś nie tak, ale czasu nie cofnę. Wiem, że dużo w tym racji, że ciąża to nie choroba i nie wolno dać się zwariować, ale z mojego punktu widzenia juz to wygląda troszkę inaczej - jeśli jest choć cień podejrzenia, że coś może zaszkodzić to lepiej z tego zrezygnować, niż bić sie z myślami przez długie miesiace (a kto wie, może i nawet do końca życia...)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 9 Gru 2013, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podczas całej ciąży wypiłam może 0,5l pepsi, cztery razy byłam na kebabie, raz pizza, raz kfc, z serków pleśniowych i oscypków zrezygnowałam całkowicie. Większość rzeczy można jeść, ale dziewczyny z umiarem. To, że się nie wyrzekam czegoś, nie oznacza, że mamy się tym opychać kilka razy w miesiącu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Pon 9 Gru 2013, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlaśnie bez przesady,we wszystkim trzeba zachować umiar. Przyznam że teraz jak wciągnę kebaba albo coś z KFC to w ogóle nie mam wyrzutów sumienia, za to jak chodzilam na fitness to jak coś takiego zjadłam to potem robiłam sobie wurzuty, że teraz trzeba będzie przez 2 godziny to wypacać w wielkich trudach...uśmiech Choć wiadomo, codziennie na takie fast foody nie chodzimy uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pon 9 Gru 2013, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że ciężarówka stołująca się cidziennie w fast foodach i zapijająca się kawą i colą gorszy każdego uśmiech Od czasu do czasu nie zaszkodzi uśmiech

Gorącej kąpieli też mi brakowało język
Teraz też strasznie bym zjadła coś z kfc albo mc, no ale siła wyższa język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Pon 9 Gru 2013, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj mi brakowało spania na brzuchu, zresztą długo po porodzie też nie mogłam spać bo cyce pełne mleka i jak to zrobić żeby się nie zalać nim język
na fast foody miałam ogromną chęć dlatego zrezygnowałam z nich niemalże do zera , ale kebab przed porodem był Very Happy
No i uwielbiam odśnieżać i kosić ogród bardzo mi tego brakowało .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 10 Gru 2013, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozsądne jedzenie nie ma wpływu na happy end.

W związku z ciążą znowu musiałam zrezygnować ze sportów zimowych. Bardzo mi tego brakuje, ale mam nadzieję, że nadrobimy w następnym roku. Może Kuba też złapie bakcyla uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 535
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: Wto 10 Gru 2013, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ciąży zrezygnowałam tatara ze względu na ryzyko zakażenia toksoplazmozą... Hmm.. Nie piłam też ani kropli alkoholu. Czasami wypiłam sobie kawkę z mleczkiem. Jedzenie jadłam takie, jakie chciałam. Starałam się jeść codziennie jakiś nabiał w ramach profilaktyki osteoporozy.
Pierniczę moje wyrzeczenia związane z jedzeniem. :/

Cóż, jednak największym wyrzeczeniem jest niemożność leczenia trądziku różowatego w jego najostrzejszej formie. Dermatolog chciała mi przepisać maści z metronidazolem (antybiotyk) i doustnie tetracyklinę. Jak usłyszała że karmię piersią, to mnie wyśmiała.
Zdarza się że płaczę z bezsilności, bo chcę karmić piersią nadal i nie wyglądać jak szkaradztwo. Córka nie widziała jeszcze swojej mamy bez makijażu i bez czerwonej buzi..... Przerasta mnie to trochę.
Przepraszam za wyrażenie ale... wkur*** mnie ludzie którzy podchodzą do mnie bliżej by zapytać co mam na twarzy. Ukochani sąsiedzi czy dalsi członkowie rodziny. "OOOOOOO... oparzyła się pani? To uczulenie??"... Ostatnio nawet wywala jakieś stany zapalne spore. Można zwariować. Mówię Wam.
Unikam zdjęć. Bez "szpachli" na buzi nie da rady.

Eh... smutny
_________________


Ostatnio zmieniony przez Kasiorek dnia Wto 10 Gru 2013, 12:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 10 Gru 2013, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiorek, a jak długo zamierzasz karmic?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 5 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group