Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Bank komórek macierzystych, pobranie krwi pępowinowej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie jak mówi Laura. Najlepiej pogadać z konsultantem, np. na czacie www.pbkm.pl. Wszystko wyjaśnią. Akurat w szpitalu, w którym będę rodzić mają zestawy na stanie i nie trzeba niczego załatwiać wcześniej, tylko powiedzieć przy przyjęciu na oddział.

Nhele, super! uśmiech

Laura, w Waszej sytuacji na pewno podjęlibyśmy taką samą decyzję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Pią 30 Maj 2014, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję dziewczyny uśmiech
Przegadam temat z mężem i wgryzę się w temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Wto 3 Cze 2014, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mówiła babka na warsztatach dla kobiet w ciąży, to nfz płaci za niewielką ilośc pobrań krwi pępowinowej ( i magazynowanie) oddawanej honorowo dla potrzeb publicznych. Dlatego też nie we wszystkich szpitalach i nie w każdym czasie można tę krew oddać. Np można oddać w danym szpitalu jedynie 3 dni w roku i albo ktoś sie na daną datę załapie, albo nie. Bądz co badz, firmy takie jak PBKM i inne banki krwi pępowinowej to jednak firmy, dla których też liczy się zysk, więc czemu miałoby im sie opłacać bankowanie krwi za darmo. To tez mi się właśnie nie podobało, że pomimo możliwości jakie niosą za sobą przeszczepy krwi pępowinowej i z jej pomocą leczenie wielu chorób, biznes to jednak biznes...

Ja rodziłam w największym szpitalu położniczym w Poznaniu i tam akurat takiej możliwości nie było.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Sob 6 Wrz 2014, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nhele, czytałam, że wy jesteście zdecydowani na pobranie, czy też będziesz korzystać z PBKM jak Laura, czy z jakiegoś innego banku?

Laura, wiesz może ile u was ml krwi pobrali?

my jesteśmy zdecydowani i będziemy pobierać, jedyne czego się boję, to że będą jakieś problemy z pobraniem albo pobiorą za mało i wtedy dupa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pią 19 Wrz 2014, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaczka napisał:
Nhele, czytałam, że wy jesteście zdecydowani na pobranie, czy też będziesz korzystać z PBKM jak Laura, czy z jakiegoś innego banku?


Byliśmy zdecydowani uśmiech
Tak samo, jak byłam zdecydowana, żeby nie szczepić, a teraz składniam się ku innym opcjom.

Chciałam pobrać krew pępowinową, pomimo tego, że nadal brak jest dowodów, że kiedyś w ogóle będzie można coś z nią zrobić.
No, ale po szkole rodzenia i całym cyklu przygotowań do wielkiego wydarzenia wiem np. że nie chcę od razu odcinać Małej pępowiny, chciałabym, żeby ją miała jeszcze przez jakiś czas po porodzie, są szkoły, że powinno się odciąć ją dopiero, kiedy przestaje tętnić, mnie chodzi bardziej o tlen- wolałabym, żeby to się działo stopniowo, a nie, że od razu odetną pępowinę, a Lusia w tym czasie musi wziąć ten pierwszy głęboki oddech oczko
W przypadku pobrania krwi pępowinowej trzeba z tego, co wiem, szybko pępowinkę odciąć. Poza tym, doszperałam się opinii, że lepiej, aby krew z pępowiny spłynęła do dziecka od razu, właśnie ze względu na jej dobroczynne działanie, niż pobranie jej "na zapas".

Po wtóre, po lekturach, jak robi się szczepionki i leki oraz jak cenna jest dla nich krew zaczęłam się obawiać, czy aby na pewno zdeponowana w banku krew jest bezpieczna smutny
Nasz kraj jest kurde ciągle dziki, nikt nie da mi tak naprawdę gwarancji, że nic się z nią nie stanie- podobnie, jak w przypadku zarodków z in-vitro smutny Jest wiele niejasności, mało uregulowań prawnych i to daje pole do popisu dla nieuczciwych ludzi.

No i po ostatnie.
Wszystkie materiały z banków krwi bazują jednak na strachu rodziców. Nie lubię tego. Nienawidzę. Tak samo, jak widzę reklamę, że mały Antoś miał rotawirusa i z tego powodu omal nie otarł się o śmierć, więc Amelkę zaszczepimy na pierwszej wizycie szczepiennej- a szczep, tylko nie strasz innych, że rotawirus grozi śmiercią, bo NIE.
Na razie wszędzie pisze, że to "polisa". Ale tak serio, to do końca nie wiadomo, co będzie można w przyszłości leczyć krwią. Na dzisiaj gro naukowców twierdzi, że np. białaczki u dzieci nie będzie można leczyć ich własną krwią.

Mam zagwozdkę cały czas, tak samo, jak ze szczepieniami.
A powinno mi się wszystko klarować coraz bardziej już, a tu coraz więcej pytań i wątpliwości smutny
Mam zamiar na następnej wizycie u lekarza jeszcze z nim to przedyskutować, zobaczymy, co powie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Transformers
bywalec
bywalec


Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 223

PostWysłany: Wto 16 Lip 2019, 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie wznowię ten wątek, bo uważam że to bardzo ważna kwestia, o której warto dalej mówić. Właśnie czytałam o tym w artykule https://bilgorajska.pl/aktualnosc,17091,0,0,0,Krew-pepowinowa-najlepsze-zrodlo-komorek-macierzystych.html o komórkach macierzystych i aż szkoda że dopiero teraz się o tym dowiaduję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group