Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Bank komórek macierzystych, pobranie krwi pępowinowej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sro 4 Gru 2013, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaczka napisał:
Kasztanku jeśli bierzecie to pobranie pod uwagę, to z tego co się orientuję to trzeba o tym powiadomić szpital w którym się rodzi, bo tą krew pobierają pracownicy firmy a nie szpitala

Z tego co czytałam po podpisaniu umowy z tą firmą oni już zajmują się tym, żeby w szpitalu umieli pobrac wszystko odpowiednio.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda87
maniak
maniak


Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 1388
Skąd: Podlaskie

PostWysłany: Sro 4 Gru 2013, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej rodzinie jedna para się na to zdecydowała po tym jak ich drugie dziecko zachorowało na białaczkę... I podjęli decyzję będąc w trzeciej ciąży, że będą pobierać krew pępowinową... My jako rodzina zrzuciliśmy się i trochę im pomogliśmy uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 4 Gru 2013, 23:18    Temat postu: Re: Bank komórek macierzystych, pobranie krwi pępowinowej Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
Co myślicie na temat banków komórek macierzystych i pobrania krwi pępowinowej podczas porodu? A może zdecydowałyście się już na coś takiego?

My jeszcze przed ciążą zdecydowaliśmy się, że będziemy korzystać z tej opcji. Pieniążki mamy już odłożone.

Dziewczyny, jest jeszcze opcja, że można oddać krew pępowinową swojego dzidziusia dla kogoś, kto akurat potrzebuje i jest zgodność. I jeśli (odpukać) kiedyś takiemu dzieciątku tez potrzebna byłaby pomoc, ma pierwszeństwo. Także zawsze można oddać komuś tak cenny materiał. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

laura, ile to u Was kosztuje?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się tak zastanawiam i może ktoś mądrzejszy mi to wytłumaczy, bo ja na razie średnio się tym interesowałam.
Laura wspomniała właśnie o tym, że krew pępowinową może wykorzystać ktoś kto jej potrzebuje, niekoniecznie my.
Dlaczego więc medycyna nie wprowadziła tego do swoich praktyk i nie pobiera jej z automatu przy każdym porodzie, skoro można tą krwią wyleczyć niejedno dziecko (a raczej chorobę).
Tak mnie teraz to poruszyło do myślenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co czytałam, to pobierają krew pępowinową jeśli ktoś się zadeklaruje, że chce ją oddać, ale ona wtedy jest własnością Skarbu Państwa. Coś jak honorowe krwiodawstwo.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
Z tego co czytałam, to pobierają krew pępowinową jeśli ktoś się zadeklaruje, że chce ją oddać, ale ona wtedy jest własnością Skarbu Państwa. Coś jak honorowe krwiodawstwo.


Kurcze, i to jest to. Szkoda, że tak mało osób o tym w ogóle wie, gdyby taka praktyka była powszechna to ile osób by się dało uratować...

My nie myśleliśmy jeszcze o tym, w ogóle szczerze mówiąc mam o tym bardzo mgliste pojęcie.. Ale chyba nie damy rady finansowo smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla napisał:
Kurcze, i to jest to. Szkoda, że tak mało osób o tym w ogóle wie, gdyby taka praktyka była powszechna to ile osób by się dało uratować...

Dokładnie. A tak traktuje się pępowinę i łożysko jako odpady medyczne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
.
Dlaczego więc medycyna nie wprowadziła tego do swoich praktyk i nie pobiera jej z automatu przy każdym porodzie, skoro można tą krwią wyleczyć niejedno dziecko (a raczej chorobę).
Tak mnie teraz to poruszyło do myślenia.


Nie jest to stosowane rutynowo, bo leczenie komórkami macierzystymi jest traktowane jeszcze jako metoda eksperymentalna a ktoś to musi finansować. Pobiera się więc opłaty od rodziców by utrzymać banki krwi pępowinowej. Jeszcze z jakieś 20 lat i jeśli będziemy bogatsi o wiedzę czy faktycznie są długofalowe korzyści z leczenia tą metodą i czy komórki macierzyste będą się nadawać do czegokolwiek w taki sposób przechowywane za 10, 20 lat
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro na razie trwają badania, to nie jest pewne, że my, rodzice, decydując się na zatrzymanie kwi pępowinowe, płacąc spore pieniądze, mamy pewność, że za 10-15lat jak nasze dziecko zachoruje, będziemy mogli wykorzystać krew pępowinową i uratować dziecku życie (bo może się np okazać, że jednak badania wykazały, że jest bezużyteczna)?
Zastanawiałam się właśnie też nad tym, jak długo ta krew może być przetrzymywana. Czy nawet jeżeli dzięki niej będzie można uratować dziecku życie, to czy ona będzie miała takie same właściwości jak przy pobieraniu i za kilkanaście lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group