Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Bank komórek macierzystych, pobranie krwi pępowinowej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
Skoro na razie trwają badania, to nie jest pewne, że my, rodzice, decydując się na zatrzymanie kwi pępowinowe, płacąc spore pieniądze, mamy pewność, że za 10-15lat jak nasze dziecko zachoruje, będziemy mogli wykorzystać krew pępowinową i uratować dziecku życie (bo może się np okazać, że jednak badania wykazały, że jest bezużyteczna)?

Wszystko zależy od rodzaju choroby. Dziś leczy się nią skutecznie pewnie choroby, pewnie z czasem ta lista będzie się wydłużać.

natalia_w napisał:
Zastanawiałam się właśnie też nad tym, jak długo ta krew może być przetrzymywana. Czy nawet jeżeli dzięki niej będzie można uratować dziecku życie, to czy ona będzie miała takie same właściwości jak przy pobieraniu i za kilkanaście lat.

Tego na razie nikt nie zagwarantuje, bo nie ma próbek sprzed kilkudziesięciu lat. Teoretycznie zamrażana może być przechowywana przez nieograniczony czas.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
laura, ile to u Was kosztuje?

Około 3000 zł.

Z tym, że u nas sprawa wygląda tak, że ja mam skazę krwotoczną. Kilkanaście lat temu byłam chora na ostrą małopłytkowość, płytek krwi miałam mniej niż nieboszczyk (3 tysiące, od 60 tysięcy jest zagrożenie życia, a przy 5 tysiącach zazwyczaj się umiera) - teoretycznie nie powinno mnie tu dzisiaj być.
Podejrzewano u mnie ostrą białaczkę szpikową. smutny Na szczęście, okazało się, że to nie białaczka. Odratowali mnie chyba w ostatniej chwili. Dlatego znając swoją historię choroby i to co przeszła moja mama, nawet 30 tysięcy bym dała za takie "zabezpieczenie". Tym bardziej, że skaza krwotoczna jest chyba dziedziczna, miał ją mój dziadek, moja mama i ja - wszyscy pierworodni.

Czasem PBKM robi promocję i można skorzystać z tej opcji nawet za 500 zł mniej. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy takim obciążeniu jaki masz Lauro też pewnie byśmy się zdecydowali pomimo niewielkich jeszcze podstaw naukowych.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to jeszcze jedno pytanie.
Skoro na razie jest to tylko metoda eksperymentalna, nieudowodniona naukowo, tak? to czy można będzie wykorzystać krew do ewentualnego leczenia, jeżeli zajdzie taka potrzeba?

Nie wiem czy jasno się wyraziłam. Skoro coś jest na etapie badań, to czy można robić z nich użytek wcześniej, przed potwierdzeniem ich skuteczności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem specjalistą, ale nie wydaje mi się żeby była to metoda nieudowodniona naukowo?
Chyba nie będzie to podczepione pod reklamę, tutaj jest sporo informacji naukowych, co i jak i w przypadku jakich chorób (na razie): https://www.pbkm.pl/informacje-naukowe oraz https://www.pbkm.pl/komorki-macierzyste-w-terapii-schorzen
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są już badania nt wykorzystania komórek macierzystych ale nie ma ich za dużo no i nie ma takich, które mówią o długofalowych korzyściach z tej metody leczenia i nie wiemy jak zachowują się komórki przechowywane w taki sposób za 10-15 lat. Na tym właśnie polegają metody eksperymentalne że nie do końca jesteśmy w stanie przewidzieć skuteczności ich stosowania. Wyniki dotychczasowych badań są zachęcające w zakresie leczenia niektórych chorób, ale jeszcze dużo badań przed światem medycznym.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klodi87
maniak
maniak


Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 1355

PostWysłany: Sob 7 Gru 2013, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My cały czas się z mężem zastanawiamy, pieniążki mamy bardziej chodzi o to czy faktycznie za te 10, 15 lat ta krew będzie użyteczna, a nikt nie potrafi na ten temat powiedzieć, że na pewno tak. Wiem że 6 tygodni przed porodem trzeba podpisać umowę z firmą. Jeszcze musimy pomyśleć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asiuniak33
maniak
maniak


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 1350
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 7 Gru 2013, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie gdybyśmy mieli kasę to byśmy się zdecydowali - ale jest inaczej więc odpuszczamy..
Mam cichą nadzieję że nie będzie potrzebna Confused
_________________
Małe "wielkie" cudo... uśmiech wykrzyknik

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Sob 7 Gru 2013, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asiuniak33 napisał:

Mam cichą nadzieję że nie będzie potrzebna Confused


Każda matka tak ma uśmiech niby mówi się, że zamrożone nie tracą niczego na wartości, no ale czy tak jest w tym przypadku nie wiadomo. W każdym razie, popieram każdego kto jednak się na to decyduje uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Nie 8 Gru 2013, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my z mężem byliśmy kiedyś na takiej prezentacji zorganizowanej przez PBKM i tam przedstawiali w ilu przypadkach na świecie i w Pl ta metoda była wykorzystywana do leczenia. W Polsce to dopiero wchodzi, pobrań było chyba ok.miliona, a ok 20 przypadków kiedy się one przydały i uratowały życie. Na swiecie oczywiście więcej. Puścili nam film, na którym matka ze łzami w oczach opowiadała ich historię, nie wiem czy zrobili to na potrzeby reklamy i zarabiania na tym , czy nie, ale im uwierzyłam. Szkoda tylko, że to w Polsce jest jeszcze takie drogie.
A jeśli chodzi o właściwości takich komórek to pamiętajmy, że niska temperatura (-190stopni )tylko hamuje czynności życiowe komórek, a przy zamrażaniu dodawane są składniki które chronią komórki przed zniszczeniem przez niską temperaturę, więc po rozmrożeniu mają one swoje właściwości i mogą różnicować się w każdy typ komórki... Chorób przy których mogą się przydać jest kilkadziesiąt, tak więc prędzej czy później może trafić sie okazja aby pomóc nie tylko naszym dzieciom, czy nam samym, ale i komuś z bliższej lub dalszej rodziny...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group