Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wybieramy szpital. Porady, opinie.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Wto 3 Gru 2013, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pluszak napisał:
madziu same ochy i achy w tym szpitalu język


I ile trudu sobie zadali przygotowując taki folder... uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 3 Gru 2013, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prywatna położna to jak dla mnie zbędny wydatek. Płacić za coś, co i tak w sumie mam za darmo, bo i tak jak zawołam to musi któraś przyjść?

U nas sale 2-3 osobowe były. I bardzo dobrze, bo przynajmniej było do kogo gębę otworzyć Wink Zawsze też ktoś był w pokoju jak szłam się umyć. Siedząc samemu można się zanudzić. Oczywiście, jeśli jest się cały czas z osoba towarzyszącą to jest inna sprawa, ale powiem Wam, że jednak tak fajnie jak obok są inne kobitki i ich dzieciaczki. Można poplotkować, wymienić się doświadczeniami - jak byłam już na patologii i chodziłam z Milą na oiom, to zawsze wołali nas po 3-4 dziewczyny na raz i tak siedziałyśmy na fotelach i opowiadałyśmy sobie rewelacje porodowe lol

Jeśli chodzi o Wołoską to podobno mają tam świetny oddział dziecięcy - tak w odróżnieniu od Niekłańskiej, gdzie chore dzieci czekają po kilka godzin na korytarzu aż je przyjmą. Jeśli chodzi o porodówkę to słyszałam same pozytywne opinie.


atina u Was się zajmowali dziećmi po cc? My robiłyśmy to same od początku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Wto 3 Gru 2013, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przy wyborze szpitala kieruję się:
-przede wszystkim opieką neonatologiczną (niestety albo stety trochę znam to środowisko- pracowałam w jednym ze szpitali na neonatologii)
-opieką okołoporodową, która tak na prawdę wszędzie jest prawie taka sama, są lepsi i gorsi lekarze i położne.

Opiniami o szpitalach się nie przejmuję, bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie zadowolony i niezadowolony. A historie dramatyczne w każdym szpitalu niestety się zdarzają smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 3 Gru 2013, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mniej niż mam ze Śląska jest chyba mam z Wybrzeża uśmiech

Ja mogę opisać dwa szpitale, jeden z doświadczenia, drugi z opini.

Szpital Morski im.PCK w Gdyni Redłowie - opinie słyszałam i czytałam skrajne. Panie na izbie przyjęć podchodzą trochę olewająco, ale jak zaczyna się akcja to działają jak błyskawica. Na porodówce pielęgniarki trafiły mi się bardzo fajne,akurat byłam na wymianie zmiany i zarówno jedna jak i druga podchodziły do kobiety rodzącej miło i przyjemnie. Lekarz trafił mi się trochę zgrywający cwaniaczka, ten co odwiedził mnie zaraz po porodzie swoim wyglądem spowodował, że zapomniałam o bólach porodu język
Na oddziale położne różne, zależało od zmiany. Ale jak nie wchodziło im się w drogę zanadto to nie było problemu. Niestety pielęgniarki od laktacji fatalne, dopiero na czwartej zmianie znalazła się babka, która do niczego nie zmuszała, pomagała uporać się z problemami.

Szpital Specjalistyczny im.Ceynowy w Wejherowie - opinie są równie skrajne co powyżej. Podobno oddziały są bardzo nowoczesne, szpital jest czysty i schludny. Personel na ogół miły dla pacjenta, jak wszędzie zdarzają się gorsze osoby.

Wg mnie na plus na Szpitala Morskiego przemawia fakt, że mają bardzo dobry oddział patologii noworodkowej. W przypadku powikłań po porodzie dziecko z Wejherowa zostaje przewiezione do Gdyni.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 3 Gru 2013, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
Prywatna położna to jak dla mnie zbędny wydatek. Płacić za coś, co i tak w sumie mam za darmo, bo i tak jak zawołam to musi któraś przyjść?

U nas sale 2-3 osobowe były. I bardzo dobrze, bo przynajmniej było do kogo gębę otworzyć Wink Zawsze też ktoś był w pokoju jak szłam się umyć. Siedząc samemu można się zanudzić. Oczywiście, jeśli jest się cały czas z osoba towarzyszącą to jest inna sprawa, ale powiem Wam, że jednak tak fajnie jak obok są inne kobitki i ich dzieciaczki. Można poplotkować, wymienić się doświadczeniami - jak byłam już na patologii i chodziłam z Milą na oiom, to zawsze wołali nas po 3-4 dziewczyny na raz i tak siedziałyśmy na fotelach i opowiadałyśmy sobie rewelacje porodowe lol

Jeśli chodzi o Wołoską to podobno mają tam świetny oddział dziecięcy - tak w odróżnieniu od Niekłańskiej, gdzie chore dzieci czekają po kilka godzin na korytarzu aż je przyjmą. Jeśli chodzi o porodówkę to słyszałam same pozytywne opinie.


atina u Was się zajmowali dziećmi po cc? My robiłyśmy to same od początku.


Zgadzam się z Asik ws. płacenia za położną. Zbędny wydatek.

Pierwszy raz przebierałam małą chyba w 4 dobie. Przyprowadzały mi dzidzię na próby karmienia i na dłużej jak był ktoś z rodziny. Do tego mieliśmy koło łóżka telefon i można było dzwonić na oddział noworodkowy, żeby zabrali dziecko, albo przyprowadzili.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Wto 3 Gru 2013, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam położną i na pewno jak będę rodzić kolejny raz to też ją wezmę uśmiech
Pomogła mi dużo począwszy od tego że mnie przyjęli na oddział zaraz w nocy , bo tak to by mnie odesłali do domu tylko po to żebym rano się stawiła z powrotem, bo już byłam po terminie, była cały czas ze mną no i miałam swoją salę do porodu z wanną, znieczulenia nie miałam możliwości wziąć , ale i tak sprawiła że najgorszy moment przeszedł nawet nie wiem kiedy, później mnie doglądała uśmiech
Wzięłam ją raz że rodziłam pierwsze dziecko , a dwa strasznie ale to strasznie bałam się porodu Confused Kosztowało mnie to 600zł i płaciłam po porodzie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 3 Gru 2013, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze mną też była cały czas położna, też mamy porodówkę z wanną, ale nie musiałam za to płacić. Za znieczulenie też u nas się nie płaci. Poza tym był mój mąż i to on mi najbardziej dodawał otuchy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Wto 3 Gru 2013, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że mąż dodawał najwięcej otuchy to inna rzecz , ja jakoś wolałam ją mieć czułam sie pewniej .A sale miałam dwuosobową i trafiłam na fajną dziewczyną z którą do dzisiaj mam kontakt a nawet nasze córy ostatnio się spotkały uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 3 Gru 2013, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak się nie zapłaci za położną, to jej nie ma? Czy jak?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro 4 Gru 2013, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Położna jest zawsze, bo to ona tak naprawdę odbiera poród. Chyba, że są jakieś komplikacje, wtedy potrzebny jest lekarz. Ale te z NFZ muszą biegać również do innych położnych jeśli w tym samym czasie jest kilka rodzących.
Do mnie zaglądała co 15-20 minut.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 3 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group