Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Imię dla dziecka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Do dziecka w szkole można powiedzieć i Adaś i Adam i nie będzie mu "głupio" (jak np wtedy gdy na Stasia jest już za duży, a na Stanisława za mały).

Jeszcze Staszek jest język Inna sprawa, że nie lubię tego imienia, takie "od łopaty" mi się wydaje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola_b
maniak
maniak


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 1182

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam zabierz te zabawki uśmiech Adaś chodź do mamusi uśmiech (jakoś tak mi do głowy przyszło uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też miało znaczenie popularność imienia.
Dla Diany imię wybrał M., babciom trochę się nie podobało i nie widziało, ale jak się urodziła, to nawet moja mama powiedziała, ze inne imię do niej już nie pasuje.
Teraz Alicję wybrałam ja. I też wydawało mi się, że imię mało popularne, wśród znajomych nie znam żadnej małej Alicji. A tu się okazuje, że na forum trzy pod rząd język
U nas raczej Alicja pozostanie Alicją, bez zdrobnień, bo Diana za każdym razem każdego poprawia, że nie Ala a Alicja. Czasem, to aż z nerwami krzyczy "ALICJA, rozumiesz?" lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas odpadły wszystkie popularne imiona właśnie ze względu na popularność....Dorota pojawiła się jako kompromis bo ja chciałam Jagodę a Piotrek Ewelinę język No i tak jakoś ktoś wspomniał o Dorocie i stwierdziliśmy, że w sumie pasuje nam lol

Dla chłopca podoba mi się Kacper i jak zaszłam teraz w ciążę chciałam właśnie Kacperka....no ale troszkę zbyt popularne było....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
Dla chłopca podoba mi się Kacper i jak zaszłam teraz w ciążę chciałam właśnie Kacperka....no ale troszkę zbyt popularne było....

Jest jeszcze dużo mniej popularna forma - Kasper uśmiech

Odnośnie Alicji, to chyba przypadek, że na forum jest tak popularna, bo w rankingu jest w drugiej albo trzeciej dziesiątce (np. w Małopolsce). To niby za 2012r., ale sądzę, że jakoś diametralnie się nie zmieni (nie skoczy nagle na 1 miejsce uśmiech. Chociaż Lenka tak skoczyła niesamowicie, w 2000r. była na 94 miejscu, w 2006 na 31, a w 2012 na 2 miejscu uśmiech Fajnie te tendencje obserwować uśmiech

A drugie imiona nadajecie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie nadajemy.
Drugie imię wydaje mi się trochę problemowe, bo przy wypełnianiu różnych dokumentów trzeba pamiętać, żeby je dopisywać, bo wiadomo, że Anna Kowalska, to nie ta sama osoba co Anna Maria Kowalska.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam urzędowo i oficjalnie jedno imię, natomiast na chrzcie dostałam dwa (ksiądz się uparł, że musi być święte), drugie jest tylko w księgach kościelnych.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się też Kacper i Kasper bardzo podobają oczko
Ale mąż ma kolege Kaspra... I mało kiedy widze tego chłopaka, jak jest w 100% trzeżwy... Więc to już mi też się jakoś bedzie kojarzyć z tym imieniem...

Ponoć drugie imię się nadaje, jeżeli pierwsze nie jest świete... Ale ja ogólnie nie jestem za nadawaniem drugiego imienia...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My stwierdziliśmy, że kościelne, dzieciaki wybiorą sobie na bierzmowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 22 Lis 2013, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moich kręgach, podobnie jak na forum, Ala jest obecnie bardzo popularna uśmiech

Drugiego imienia nie nadawaliśmy, sami nie mamy, nie widzimy sensu.

Mnie się Jagoda strasznie dla dziewczynki podoba, ale mąż kategorycznie na nie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group