Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Lena - Lenka - Leneczka :*:*:*
Idź do strony 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 19:42    Temat postu: Lena - Lenka - Leneczka :*:*:* Odpowiedz z cytatem

Witam kochane. Znalazłam troszkę czasu, aby opisać godzinę W, tak długo przeze mnie wyczekiwaną.
Oczekiwałam czegoś zupełnie innego, niestety kolorowo nie było. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Ale zacznę od początku uśmiech
Jak wiecie zaczęło się wszystko w nocy z poniedziałku na wtorek, kiedy to miałam mokra bieliznę. Nie wiedziałam wtedy, że to początek wszystkiego.
We wtorek zostałam przyjęta na oddział po godzinie 14. Rozgościłam się w sali, byłam początkowo sama. Wieczorem dostałam współlokatorkę, która się wcześniej rozkręciła niż ja. Urodziła sn już o 8 rano.
Wody odeszły mi o 22.30. Chlusnęło, a potem sączyło się godzinami. Powoli dostawałam skurczy. Mało bolesne i nieregularne. Rozwarcie o godzinie 4 rano wynosiło 4cm. I bardzo wolno się powiększało.
O 8 rano zabrano mnie na porodówkę. Skurcze miałam już mocniejsze, ale nadal co 6-8 min. Dostałam przeróżne czopki, zastrzyki na przyspieszenie. Ale nadal wszystko szło za wolno. W końcu dali mi kroplówkę i zaczęło się rozkręcać. Chodziłam pod prysznic, który idealnie niwelował moje skurcze (przynajmniej do jakiegoś czasu), skakałam na piłce i wdychałam gaz. Gaz na mnie nie działał :/
Od godziny 13 zaczęło się. I było coraz gorzej :/ Rozwarcie się powoli powiększało, ale niestety gorzej było z ujściem. Skurcze miałam już non stop, a ujście się do końca nie otwierało. Dziecko już było w kanale, ale niestety główka nie mogła przejść. Myślałam, że umrę. Dosłownie :/
Chodziłam na czworakach przy każdym skurczu. Pod prysznicem padałam na kolana, szukając jako takiej pozycji, żeby przetrwać obecny skurcz. Prosiłam, wręcz błagałam o cesarkę, bo nie miałam już siły. Nawet jakby ujście się otworzyło, to nie miałabym siły na parcie.
O 17.45 lekarz stwierdził, że o 18 zrobimy cesarkę. I tu zaczęły się kolejne schody. Jak pobrać mi krew, żeby zbadać mnie, czy nadaję sie na znieczulenie. Przy każdym skurczu nie byłam w stanie utrzymać nieruchomo rąk, więc żywcem wyrywałam strzykawkę położnej. Nie chcę sobie przypominać sali, jak wtedy wyglądała. Odłączyli mi kroplówkę i zawieźli do sali operacyjnej. Tutaj też musieli się streszczać, żeby wbić się w kręgosłup między skurczami. Udało się uśmiech I poczułam w końcu ulgę uśmiech Czułam co nieco, więc dali mi jakiegoś głupiego jasia jeszcze i przez całą operację wędrowałam myślami między jakimiś figurami geometrycznymi w wirtualnym świecie. Parodia, jak zgłupiałam po tym. Ocknęłam się dopiero jak mnie zaszywali. I nie wiedziałam gdzie jestem i co tutaj robię. Nie wiedziałam nawet, że byłam w ciąży. Kompletna pustka.
Mała przyszła na świat o godzinie 18.30, a ja zobaczyłam ją dwie godziny później, jak doszłam do siebie. Na początku Lenka dostała 8pkt, ale po 5 minutach miała już 10.

Nie mogłam uwierzyć, ze jest moja. Do tej pory zresztą nie wierzę uśmiech

Ze szpitala miałam wyjść w w niedzielę, ale w sobotę zauważyli, że mała ma żółtaczkę, więc przytrzymali nas do poniedziałku.
Lenka jest bardzo grzeczna, śpi i je i robi kupki. Rzadko co się fochuje uśmiech

Przedstawiam Wam oficjalnie mojego najdroższego skarba.
...foto...

Chciałam również podziękować, jeszcze raz pluszaczkowi za przekazywanie informacji uśmiech I dziękuję Wam za ciepłe słowa.
_________________



Ostatnio zmieniony przez atina dnia Wto 17 Gru 2013, 17:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy Lenkę uśmiech Jest śliczna uśmiech
Przejścia porodowe nie do pozazdroszczenia, miałam ciarki czytając Confused Całe szczęście, że dobrze się skończyło uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola_b
maniak
maniak


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 1182

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atina Lenka jest przesliczna:). Poród bardzo nie ciewkawy ale mam nadzieję że szybko go zapomnisz.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esc0011
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 855
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atinko bidulko ale przeszłaś dużo. Najważniejsze jednak, że już całe i zdrowe jesteście w domku uśmiech Witam oficjalnie w gronie mamusiek uśmiech Lenka jest prześliczna uśmiech a jak sobie słodko śpi uśmiech wyściskaj ją od nas uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co uśmiech To był zaszczyt uśmiech
Oficjalnie gratuluję córeczki, Lenka jest śliczna uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velvet88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 737
Skąd: MMz

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje, śliczne maleństwo uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję! Śliczna mała uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka cudowna! wesoły
Jest prześliczna uśmiech
Atinko a Ty jak się teraz czujesz ?
Niech się Lenka zdrowo chowie oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałam nikogo nastraszyć. W czasie gdy ja się męczyłam, obok dziewczyna w 4h urodziła i to pierwsze dziecko. Więc jak widać da się.

Nie myślę już o tym. Tzn nie wywołuje to już we mnie ciarek itp. odczuć.
Teraz jest już ok, mam jeszcze szwy na brzuchu, ale w piątek ma mi mój lekarz je ściągnąć. Najgorsze były dwie pierwsze doby, ale porównując do skurczy, to pikuś.

Niestety nie rodziłam przy moim lekarzu prowadzącym, ale dzwonił regularnie na porodówkę i kazał się mną dobrze opiekować. uśmiech

Mam takie pytanie, jakiej firmy termometr kupić? Żeby był naprawdę dobry.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atina, po pierwsze gratuluję ślicznej córeczki! Niech się zdrowo i grzecznie rozwija!
Co do przejść porodowych to nie zazdroszczę! Myślisz, że mogłaś mieć tę cesarkę szybciej? Mam nadzieję, że już po szwach zapomnisz o całym porodzie! uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Następny
Strona 1 z 46

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group