Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wątek starających się III
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 434, 435, 436  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiaaa049
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 588
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stosuje testy owulacyjne, bo jakoś do mierzenia temperatury nie mam cierpliwości język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia, pamiętaj tylko, że testy owulacyjne nie pokazują kiedy jest owulacja, tylko kiedy jest pik LH, po którym zazwyczaj występuje owulacja, ale wcale nie musi bo może z jakiegoś powodu nie dojść do pęknięcia pęcherzyka
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia i jakie masz wrażenia co do testów? Ja też robiłam testy, ale w końcu dałam sobie spokój, bo według testów nie owulowałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też stosowałam testy owulacyjne ale nie jestem z nich zadowolona, gdyż w moim przypadku nie były miarodajne. W cyklu kiedy nam się udało również testowałam ale wynik był ujemny (z natężenia koloru myślę, że na drugi dzień wynik wyszedłby pozytywny) natomiast zasugerowałam się stanem mojego śluzu (wcześniej nie mogłam się na nim opierać, bo prawie go nie było, ale w tym magicznym cyklu nagle trach! i jest).

Tak więc mi testy z pewnością nie pomogły, a bardziej wierzę w cudowną moc duphastonu Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to jest duphaston?

Ja nie robiłam nigdy testów owulacyjnych u nas sprawdziło się NPR
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi również testy nie pomogły.
Używałam ich przez 3 cykle.
Według nich wcale nie miałam owulacji..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

duphaston to syntetyczny hormon działający podobnie jak żeński hormon ciałka żółtego - progesteron.

A zastosowań go jest kilka:
http://www.medsync.pl/ulotki/393.pdf

Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja brałam duphaston jak już zaszłam w ciążę i dostałam plamień spowodowanych prawdopodobnie obniżonym progesteronem. Prawda jest taka, że wielu lekarzy przepisuje duphaston profilaktycznie, co nie jest bez znaczenia dla portfela bo lek do tanich nie należy... Ale czego się nie robi... uśmiech

moje doświadczenia z testami owu są takie: jak już zaczyna się pojawiać ta druga kreska to w pierwszym dniu jest słaba, w drugim już bardziej widoczna - ale nie taka jak kontrolna, w trzecim dniu już nie ma wcale, a w czwartym mam skok temperatury. Wynika z tego chyba, że jeszcze nie udało mi się trafić tak, żeby zrobić test o odpowiedniej porze, bo raczej mało jest prawdopodobne, żeby nie było owu przy takich wyraźnych skokach. W tym cyklu ostatni raz spróbuję z tymi testami i zobaczę
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym rzuciła w kąt testy owulacyjne, NPR, badania na cały najbliższy rok starań. Są dziewczyny, tu na forum także, które zachodzą w ciążę w pierwszych trzech cyklach starań. Ale są tez takie, które zahcodzą w 7, 10 albo 12. Być może należysz do tych drugich. Troszkę cierpliwości. Zostaw sobie tylko kwas foliowy i już. Nie ma co organizować swojego życia wokół starań, badań i testów. Nie ma w tym nic fajnego. To bardzo męczące i obciążające psychicznie. Poza tym sporo kosztuje. Zobaczysz, że prędko zajdziesz w ciążę bez tych wszelkich wspomagaczy. Organizm kobiety jest tak skonstruowany, że ochota na miłość pojawia się w czasie największej płodności. Tym się kieruj. Takie rzeczy jak testy owulacyjne naprawdę mogą wprowadzić w błąd. Także ciesz się staraniami i nie myśl o tym za wiele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 20 Lis 2013, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna ma rację - nie ma co popadać w obłęd prokreacji za wszelką cenę
lepiej czerpać przyjemność z sexu i zostawić sprawy samym sobie - wtedy zazwyczaj się udaje
co do NPR i obserwacji cyklu jest to dość tania metoda (koszt termometru - ja mam taki zwykły z apteki na baterie ok 10 zł + zeszyt w kratkę 2-3 zł) nie chodzi tylko o określenie dni płodnych ale też o obserwację swojego organizmu uśmiech (osobiście nie uważam metod NPR za dobrą metodę antykoncepcyjną ale sprawdza się przy próbach zaciążnia)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 434, 435, 436  Następny
Strona 3 z 436

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group