Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prośba o poradę - 5 piosenek w secie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka.TM
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 4

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 16:12    Temat postu: Prośba o poradę - 5 piosenek w secie Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

zwracam się do was (jako ludzi doświadczonych uśmiech ) z prośbą o poradę. Mam na oku pewien zespół weselny, nie tani, bo za 6tys + "menu" dla 5 osób, czyli ok. 6500zł. Grają fajnie, tak jak byśmy chcieli, ogólnie wszystko nam się podoba. Niepokoi nas tylko jedna rzecz: sety są na 5, czasem 6 piosenek. Przerwy 15 minutowe. Czy to nie za malo "grania"? 5 piosenek to ok. 20 minut. Wliczając dłuższe przerwy, jak np. na tort czy obiad, wychodzi tego grania jeszcze mniej. Repertuar zespołu zawiera ok. 60 utworów - zespół mówi, że to w zupełności starcza. A licząc po 4 min na piosenkę, wychodzi 240 minut, czyli tylko 4h "czystego" grania (na weselu "do rana", no powiedzmy 3-4 rano). Pytanie: czy to nie za mało? Czy sety nie są za krótkie wg was? Trochę się obawiam, że zanim ludzie ruszą na parkiet (pewnie nie przy pierwszej piosence w secie, wiadomo), to zanim się rozruszają, zespół zejdzie na przerwę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że 5-6 piosenek to za mało. Poza tym zespół powinien być elastyczny - jeśli widzi, że goście się dobrze bawią, nie powinien przerywać i kazać im siadać do stołów. Nie ma nic gorszego na weselu niż brak jedzenia i brak muzyki - takie jest moje zdanie. Byłam na dwóch weselach, gdzie ludzie bawili się tragicznie, ponieważ zespoły co 4 a nawet 3 piosenki robiły przerwy.
Porozmawiajcie z zespołem, powiedzcie, że życzycie sobie większej liczby piosenek. Jeśli kategorycznie odmówią, to zastanówcie się nad innym zespołem. Rozumiem, że zespół ma swoje przyzwyczajenia, ale najważniejsze jest Wasze zdanie jako Państwa Młodych uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka.TM
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 4

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie to było tak, że teoretycznie grają sety z 5 piosenek. A jeśli goście się dobrze bawią, to grają szóstą... Też mi się wydaje, że to mało. Jaka jest wg Was standardowa długość seta, licząc czasowo bądź liczbą zagranych utworów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też byłam kiedyś na weselu, gdzie zespół grał po 4 piosenki a potem robił przerwę 20-30 min. Osoby młode raczej się na tym weselu nudziły, bo nie mogły się wybawić. Dodatkowo repertuar też był ułożony raczej pod starszą publikę.

Moim zdaniem set powinien trwać minimum 30 min a jeśli goście się dobrze bawią to nawet do 40. Ja wiem, że praca głosem jest bardzo wymagająca, ale można też przecież zagrać piosenki w wersjach instrumentalnych, żeby wokalista odsapnął. W końcu tańczy się do muzyki a nie do słów.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
Ja wiem, że praca głosem jest bardzo wymagająca, ale można też przecież zagrać piosenki w wersjach instrumentalnych, żeby wokalista odsapnął. W końcu tańczy się do muzyki a nie do słów.


Poza tym Agnieszka pisała, że zespół liczy 5 osób, może nie tylko jedna z nich śpiewa? Zawsze mogą się zamieniać, u nas na weselu była solistka i dodatkowo śpiewało jeszcze dwóch facetów z zespołu uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ostatnim weselu, którym byłam były właśnie częste i dość długie przerwy, co jednak było niefajne.. Ledwo wyszło się na parkiet, a już z 15 minut przerwy. Rozumiem, że śpiewanie przez całą noc może być męczące, ale jednak wybierając zespół szukałabym osób, których to nie przerasta.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annna napisał:
Wydaje mi się, że 5-6 piosenek to za mało. Poza tym zespół powinien być elastyczny - jeśli widzi, że goście się dobrze bawią, nie powinien przerywać i kazać im siadać do stołów. Nie ma nic gorszego na weselu niż brak jedzenia i brak muzyki - takie jest moje zdanie. Byłam na dwóch weselach, gdzie ludzie bawili się tragicznie, ponieważ zespoły co 4 a nawet 3 piosenki robiły przerwy.

Oj tak, na weselu najważniejsza jest zabawa, muzyka i taniec. Osobiście byłabym podirytowana gdyby w trakcie najlepszych hulanek zespół zrobił 15 minutową przerwę, kiedy ja akurat rozgrzałabym się do zabawy i teraz musiałabym ochłonąć. Chyba straciłabym zapał na kolejny blok.

Między innymi dlatego też nie chcieliśmy zespołu, między innymi... i u nas przerw (poza tymi na posiłki) nie było w ogóle, także nie wyobrażam sobie takiego wesela pół na pół - w połowie wypełnionego muzyką i tańcem, a w połowie siedzeniem przy stołach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również uważam, że to za mało i tez byłam na weselu, gdzie zespół grał 3 max 4 piosenki i przerwa. W rezultacie my- fani zabawy do rana zirytowani zmyliśmy się o 2 jako jedni z ostatnich gości, było nudno, zwiedziliśmy pół wsi gdzie było wesele, bo przerwy były długie i tyłek bolał od siedzenia przy stole.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jegomosc
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: Bolesławiec (Dolny Śląsk)

PostWysłany: Czw 28 Lis 2013, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze jest wyczucie i spontaniczność - ustalenie z góry, że "kończymy po 5 piosence" jest moim zdaniem nieco dziwne. Oczywiście bloki muzyczne nie mogą też być za długie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
DjLepszy
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 11
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 12 Lut 2014, 0:25    Temat postu: dobry zespół Odpowiedz z cytatem

Dobry zespół ma ok 300 piosenek w repertuarze, 60 to wg mnie kpina. Oznacza to na pewno, że o pewnej porze piosenki będą się powtarzać...240 minut grania nie wystarczy na całe wesele. Są zdecydowanie lepsze zespoły w tej cenie - dziwi mnie takie podejście zespołu, który bierze ponad 6000 zł. Dobry zespół nie trzyma się sztywno ram - jeśli ludzie się bawią, to gra dłużej, przy 60 utworach jakoś sobie tego nie wyobrażam. Moja rada - proszę poszukać innego zespołu.

Pozdrawiam
_________________
Pomogę i doradzę w sprawach związanych z oprawą muzyczną wesela, masz pytanie - napisz. Służę swoim doświadczeniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group