Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zwolnienie w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nhele, ja teraz byłam w takiej sytuacji.
Mój mąż musiał wyjechać w dłuższą delegację, a ja nie chciałam zostać sama w domu. Wysłałam pismo do ZUS że w takim i takim okresie zmieniam adres pobytu z takiego i takiego powodu. Pojechałam z czystym sumieniem i podkładką na wypadek kontroli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na razie, nigdzie nie pojadę, bo nie mogę, pytam czysto teoretycznie, bo dalej mam nadzieję, że nie spędzę calutkiej ciąży w łóżku uśmiech

Ale chyba sposób Betki jest wystarczający dla zusu i dobrze zabezpiecza uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Sob 14 Cze 2014, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny zaskoczyła mnie księgowa w pracy... Powiedziała mi, że ponieważ w lutym byłam kilka dni na zwolnieniu i od zwolnienia w lutym do tego co przyniosłam w maju już w związku z problemami z ciążą nie minęły 3 miesiące to kwota zwolnienia będzie wyliczana ze stawki na luty czyli 80% z wypłaty... Czyli, że przez całą ciążę będę dostawać 80% zamiast 100%? Nigdzie nie znalazłam takiego przepisu, który by to określał... Słyszałyście o tym? BO powiem szczerze jestem tym faktem ogromnie zaskoczona... Do pracy nie wrócę bo lekarz stwierdził, że za duże ryzyko ale czuję się oszukana kwotą jaką dostałam...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Sob 14 Cze 2014, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, Lamika, cos Ty... A co ma wspolnego tamto zwolnienie z tym? W zyciu takich cudow nie slyszalam... Poszukaj jeszcze informacji u innych ksiegowych, ale wydaje mi sie to nieprawdopodobne wrecz. Nawet luty i maj nie mieszcza sie przeciez w tym samym okresie rozliczeniowym, jesli liczone jest wszystko kwartalnie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 14 Cze 2014, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lamika owszem przez to że nie miałaś przepracowancyh pełnych 3 miesięcy L4 liczone będzie ze stawki przed ostatnim L4 ale to nie zmienia faktu że jest to 100% bo jesteś w ciąży....jakby co dzwoń do ZUSu potwierdź na 100% i idź się kłóć z księgową (kadrową) w razie czego napisz pismo do ZUSu niech odpiszą i z nim idź do księgowej jak nic nie da to PIP lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sob 14 Cze 2014, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nimfa dobrze pisze. Stawka, która została wyliczona w lutym zostaje, ale wtedy dostawałaś jej 80%, a teraz powinni Ci wypłacić 100%.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Sob 14 Cze 2014, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale bzdury Shocked zwolnienie z powodu ciąży jest płatne 100% i już, masz to zaznaczone na zwolnieniu że to ciąża i to Ci się należy. Zadzwoń sobie na infolinię ZUS tam Ci wszystko wyjaśnią dokładnie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 14 Cze 2014, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i doradź księgowej żeby też zadzwoniła do ZUSu jak nie wie co i jak.

Koleżanka miała podobną sytuację...też nie miała pełnych 3 miesięcy (a dostała podwyżkę w między czasie) i owszem podwyżki jej nie wliczyli ale normalnie 100% dostawała, nie ma opcji żebyś nie dostała 100% wynagrodzenia.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Sob 14 Cze 2014, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, ale tak czysto teoretycznie nawet jeżeli księgowa wypłaciłaby za 1. miesiąc zwolnienia 80% wynagrodzenia, co jest bezprawne oczywiście, to i tak na późniejsze wypłaty z ZUSu chyba nie ma wpływu i tak, więc oni i tak 100% wypłacają.

Może księgowa liczy po cichu na to że jednak zrezygnujesz ze zwolnienia, lub zwyczajnie chce Cię nastraszyć.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 7 Lip 2014, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem księgowa użyła skrótu myślowego - chodziło jej o to, że podstawa naliczenia zwolnienia chorobowego (a potem zasiłku), ponieważ przerwa między zwolnieniami jest krótsza niż 3 m-ce, będzie taka sama jak przy poprzednim L4. Z pewnością nie chodziło jej o sam procent wynikający ze zwolnienia.

uśmiech na pasku od wypłaty, powinnaś mieć napisane ile % masz - czy 80 czy 100.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 13 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group