Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Niewidoczny zarodek
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agasia
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 152
Skąd: Koluszki

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 5:03    Temat postu: Niewidoczny zarodek Odpowiedz z cytatem

Cześć dziewczyny byłam wczoraj u gin i po usg stwierdziła że dzidziusia nie widać smutny załamało mnie to strasznie. Pęcherzyk płodowy jest 20mm i żółtkowy 7mm. Jakaś plamka z boku pęcherzyka była ale nie ma pewności że to dziecko smutny Nie wiem co robić z OM wynika 9tydz ale ja mam cykle bardzo długie bo 35dniowe. Ginka sie bardzo martwi ja nie mniej bo nie chce mojego dziecka stracić smutny Może wy miałyście podobny przypadek?
_________________


Aniołek 06.11.2013r. 10 tydz smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 7:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam dużą różnicę między wiekiem z OM i USG, ok. 3 tygodnie, także na tak początkowym etapie na pewno robi to dużą różnicę. Kiedy masz kolejne USG?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami jest tak, że tydzień ciąży, który podaje nam ginka na podstawie OM, różni się w rzeczywistości i ciąża jest dużo młodsza. Nie wiem co mogę Ci poradzić. Najlepiej chyba konsultacje u innego lekarza, jak najszybciej. Żebyś miała jasną sytuację. pocieszacz
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najszybciej chyba nie ma sensu, jeśli serduszka jeszcze nie widac.
Policzyłabym na spokojnie jak młoda może byc ciąża i według tego poszła za jakiś czas na USG.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest niby w 9 tyg, nie wiadomo też, czy to młoda ciąża. A najlepiej poradzić się fachowca, innego. Zawsze to dziewczyna sie uspokoi. Poza tym kończy 9 tyd. pasuje, żeby miała kartę ciąży, żeby jej becikowe nie przepadło.

Ja bym tak zrobiła, bo nerwus ze mnie straszny. I pewnie płakałabym i martwiła się, do kolejnego usg. Taki mam głupi zwyczaj :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agasia sytuacja nie ciekawa.
Na razie nie martw się na zapas.
Może faktycznie to tylko wczesna ciąża i zarodek w końcu się pojawi.
Ja niestety miałam prawie 2 lata temu taki przypadek.
Nie skończyło się ciekawie, ale nie będę Cię straszyć.
Póki co bądź dobrej myśli.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina napisał:
Poza tym kończy 9 tyd. pasuje, żeby miała kartę ciąży, żeby jej becikowe nie przepadło.


Karta ciąży nie jest potrzebna do uzyskania becikowego. Nie sprawdzają jej w urzędzie przy składaniu papierów o becikowe.
Liczy się zaświadczenie od lekarza, z pieczątką. To tak w gwoli wyjaśnienia.

Co do pytania o zarodek. Może warto iśc do innego lekarza, z innym sprzętem. Dokładnie przy lekarzu powiedzieć, jak długie ma się cykle, czy mogło dojść do zapłodnienia 3 czy 4 tygodnie później...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:
atina napisał:
Poza tym kończy 9 tyd. pasuje, żeby miała kartę ciąży, żeby jej becikowe nie przepadło.


Karta ciąży nie jest potrzebna do uzyskania becikowego. Nie sprawdzają jej w urzędzie przy składaniu papierów o becikowe.
Liczy się zaświadczenie od lekarza, z pieczątką. To tak w gwoli wyjaśnienia.

Co do pytania o zarodek. Może warto iśc do innego lekarza, z innym sprzętem. Dokładnie przy lekarzu powiedzieć, jak długie ma się cykle, czy mogło dojść do zapłodnienia 3 czy 4 tygodnie później...


To ja nic już nie rozumiem. Do 10 tyg, czy jakoś tak trzeba się pojawić u lekarza, żeby można było starać się o becikowe. Byłam pewna, że potwierdzeniem tego jest karta ciąży. Jak inaczej w tym momencie to potwierdzę? Nikt mi zaświadczenia nie wypisze, że wtedy i wtedy pierwszy raz byłam u lekarza, który potwierdził ciąże, chyba że sie mylę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, to zaznaczyłaś, do 10tc trzeba pojawić się u lekarza, więc on wtedy oznacz w karcie pacjentki, że jest wykryta ciąża, prawda? A np kartę może założyć na następnej wizycie, a to np będzie przypadało na 12tc.
A potem, jak składasz papiery o becikowe, to jak położna (bo to ona podbija te papierki) nie patrzy w kartę ciąży, tylko w kartę pacjentki, kiedy była na pierwszej wizycie i na jaki tc to przypadało.
Więc nie ma co się spinać z tą kartą ciąży, ona jest tylko dl pacjentki, a lekarz sugeruje się kartą, która jest trzymana w gabinecie i w której zapisuje te wszystkie swoje bazgroły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli po porodzie muszę iść do swojego lekarza (położnej), tam gdzie pierwszy raz byłam (bo chodzę prywatnie i na nfz)na wizycie i poprosić go/ją o zaświadczenie. Dziękuję w takim razie za informację uśmiech I przepraszam za zmianę tematu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 1 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group