Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wyjście ze szpitala- jak ubrać dziecko itp.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Czw 14 Sie 2014, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amelkaa napisał:

Chciałam malutką przewieźć w foteliku samochodowym, maxi cosi, ale nie wiem czy maleństwo może być tak wygięte.Fotelik ma wkładkę dla noworodka ale dzidzia i tak praktycznie w nim siedzi a nie leży, a to ponoć niezdrowe dla kręgosłupa nowonarodzonego dzieciątka.
Czy któraś z Was przewoziła dzidzię w samej gondoli przypiętej pasami bezpieczeństwa samochodowymi? Bez takich specjalnych pasów bezpieczeństwa co trzeba dokupić do środka gondoli?


Nie możesz przewozić dziecka inaczej niż w foteliku więc czy chcesz czy nie to musisz w foteliku.

Jak ja wychodziłam ze szpitala z synkiem to nawet się nikt nie zainteresował czy mam fotelik, mało tego jakbym sama nie poszła do położnych i nie powiedziała że już wychodzimy to może by się nawet nie zorientowały albo późnym wieczorem jakby przyszły z lekami p/bólowymi uśmiech A dodam że rodziłam w klinice uniwersyteckiej uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 14 Sie 2014, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nikt nie sprawdzał w czym wynoszę dziecko, papierami się zajmowały język

Ale dziewczyny mają rację - foteliki są najbezpieczniejsze dla dziecka, wkładka spłycająca dla noworodków wystarczy (chyba, że przewozi się wcześniaka, albo mega maluszka, wtedy chyba jakieś jeszcze inne "spłycenia" się stosuje). W razie jakiegokolwiek większego szarpnięcia w aucie (o wypadku nawet nie wspominam) dzieciątko w foteliku jest najbezpieczniejsze.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Czw 14 Sie 2014, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martylda napisał:

Jak ja wychodziłam ze szpitala z synkiem to nawet się nikt nie zainteresował czy mam fotelik, mało tego jakbym sama nie poszła do położnych i nie powiedziała że już wychodzimy to może by się nawet nie zorientowały albo późnym wieczorem jakby przyszły z lekami p/bólowymi uśmiech A dodam że rodziłam w klinice uniwersyteckiej uśmiech


U mnie bylo tak samo. Z tym ze ja nie poszłam się "odmeldować", tez rodzilam w szpitalu uniwersyteckim.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola_b
maniak
maniak


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 1182

PostWysłany: Czw 14 Sie 2014, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W szpitalu w którym rodziłam jest specjalny w pokój w którym przebiera się mama a położna przebiera dziecko i montuje je w fotelik. Fotelik jest obowiązkowy.
_________________


Ostatnio zmieniony przez ola_b dnia Czw 14 Sie 2014, 19:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Czw 14 Sie 2014, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas dziecko do wyjścia przygotowuje się z położnymi pielęgniarkami nie wiem kim są te panie, one wydają dokumenty, ubierają dziecko i pakują do fotelika własnie. Jak pozapinają to wydają już gotowego do odjazdu dzidziola.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 14 Sie 2014, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem sformulowania "nie wydadza dziecka". Wypis dostajesz i tyle. Dziecko jest Twoje, nikt Ci go nie wydaje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pią 15 Sie 2014, 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że nie mogą nie dać dziecka.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 19 Sie 2014, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas również nikt nie zwracał uwagi na to jak wychodzimy ze szpitala. Czy mamy fotelik, jak dziecko jest ubrane. I tak powinno być. Nie jesteśmy przecież dziećmi. Dostałam zgodę na wyjście, po wypis mogłam przyjść następnego dnia, personel został poinformowany o zgodzie. Po spotkaniu z pediatrą (każda matka musi przyjść na spotkanie w dniu wyjścia), można było się pakować i jechać do domu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Wto 19 Sie 2014, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas bylo to ubieranie i pakowanie w fotelik tylko dlatefo,ze nie lezalam na sali z dzieckiem, a co za tym idzie musialam go odebrac:-) Wiec przygotowywaly razem z nami a pediatra dopelnial formalnosci w dokumentach.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kuroka
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 43
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 21 Sty 2018, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko przypomnę, bo bardzo wiele osób takie rzeczy bagatelizuje: po wyjściu ze szpitala kąpiemy dziecko TYLKO I WYŁĄCZNIE zgodnie ze wskazówkami od lekarza! Dodatkowo: nie używamy żadnych niepewnych produktów, najlepiej korzystać tylko z tych sprawdzonych: http://www.johnsonsbaby.com.pl/ - te są np. dedykowane typowo pod maluchy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group