Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wyjście ze szpitala- jak ubrać dziecko itp.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 8:55    Temat postu: Wyjście ze szpitala- jak ubrać dziecko itp. Odpowiedz z cytatem

Cytaty przeniesione z wątku http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=5486&start=3320
Zapraszam do dyskusji uśmiech


ola_b napisał:
Ja znów proszę o radę uśmiech rodzę zimą i nie bardzo wiem jak ubrać małą na wyjście ze szpitala :/ . Body na to pajac, misiowy kombinezon, czapeczka i takie coś [img]http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/36/18/75/30/3618753002[/img] wystarczy? Nie wiem czy mam kupować taki kombinezon obszyty oratlionem typowy zimowy.


pluszak napisał:

Wiadomo, że pojedziesz samochodem i wysiądziesz najbliżej domu jak się da, więc to co napisałas powinno wystarczyć, nie ma sensu chyba kupowac takiego grubaśnego kombinezonu. A to coś na zdjęciu to raczej do wózka jest, my wzięliśmy Misia w foteliku, a to raczej Ci sie nie przyda...
Ja na 6 stopniach ubrałam małego w body z długim rękawem, bawełniany pajacyk, kurteczkę, welurkowe spodenki, skarpetki, czapa pilotka i przykryłam go kocykiem,a w samochodzie kocyk zdjęłam, miałam więcej różnych ubranek, ale mi powiedzieli, że tyle spokojnie wystarczy



paula_139 napisał:
Ja małego (też w zimę) ubrałam w body, pajac, skarpetki, czapeczka, grubaśny kombinezonik zimowy w fotelik i przykryłam go kocykiem. oczko Ten kawałeczek na wyjście to pewnie nawet nie bardzo poczuł że jest na dworze język


nimfa napisał:
a Wy z dziećmi na dwór nie macie zamiaru wychodzić zimąpytajnik? Bo nie czaję czemu nie chcecie kupować kombinezonu na zimępytajnik?


ola_b napisał:
nimfa będę mieć kombinezon ale kupimy go dopiero jak Mała się urodzi bo nie wiemy jaki rozmiar. Chodzi tylko o przejście ze szpitala do samochodu i z samochodu do mieszkania.
natalia ten spiworek się rozpina do fotelika http://allegro.pl/olo-wielofunkcyjny-komplet-2-czesci-koldra-rozek-i3618753002.html


nimfa napisał:
ola...według mnie dokładnie taką samą funkcję spełni kocyk za połowę tej ceny...


Aishaa napisał:
Ja dla małego chcę kupić kombinezonik rozmiar 62, taki na polarku. Wprawdzie mam już jeden kupiony w ciucholandzie, ale jak teraz oglądam w sklepach to wydaje mi się bardziej jesienny niż zimowy i boję się, że będzie za lekki na spacery w mrozie... na to kocyk ciepły będę kłaść... myślę, że to wystarczy


Ewa-Gdy napisał:
nimfa napisał:
ola...według mnie dokładnie taką samą funkcję spełni kocyk za połowę tej ceny...

Ot co Very Happy Ja z Kubą wychodziłam w marcu, kiedy pogoda nie należała do najciepleszych, ubierałam go w kombinezonik taki materiałowy, pod tyłek koc, na niego koc, budkę zamykałam tą nakładką i już. Spał, więc zapewne nie było mu zimno uśmiech Poza tym w wielkie mrozy z takim maleństwem też nie powinno się wychodzić, optymalnie to chyba do -8-10 stopni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym to wrzuciła do porad doświadczonych mam. No ale ok, dobrze, że jest gdzie o tym pisać.

My nie kupiliśmy jeszcze kombinezonu zimowego, na razie mamy polarkowy, jesienny r.62. Jak się mała urodzi to coś kupimy uśmiechuśmiech Ale chyba wybiorę rozmiar 68.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klodi87
maniak
maniak


Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 1355

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My kupiliśmy kombinezon zimowy rozmiar 56, a od siostry dostałam 62 także tyle nam chyba wystarczy. W szczególności że córcia podobno urodzi się malutka.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, z tą wagą to różnie jest. Nawet jak dziecko jest lekkie, to może być długie, albo odwrotnie. A lepiej kupić większy, żeby był na całą zimę, niż taki tylko, tylko. Wiadomo, ze dziecko pod kombinezonem musi mieć jeszcze zwykłe ubranko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście odradzam kupowanie czegokolwiek wyłącznie na wyjście ze szpitala. Taki noworodek niemal non stop jest zwinięty, nóżki podwija pod siebie i ciężko go ubrać w coś sztywniejszego a poza tym to nie ma większego sensu, bo nóżki z reguły podkurcza więc przy większym kombinezonie w ogóle w nogawkach nie siedzą język (tak było u nas).
Lepszym rozwiązaniem jest chyba cieplejszy pajac i gruby kocyk. Główkę w czapeczce nakryć pieluszką i starczy.

Ja będąc w ciąży zamówiłam sobie na promocji w smyku fajny polarkowy kombinezonik, cienki ale cieplutki w rozmiarze 62, taki właśnie, by ze szpitala wyjść. Okazało się, że jest gigantyczny i Adaś na spacerki chodzi w nim teraz (a mierzy 70cm język ).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klodi87
maniak
maniak


Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 1355

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, wiem że różnie jest, ale nie zapowiada się na to żeby mała urodziła się duża, a ja po prostu nie lubię jak ubranko wisi na dziecku i wydaje mi się że jest mu też nie zbyt wygodnie jak ma za duże ubranka. Jak wyrośnie to kupię kolejny i tyle. Moja siostra rodziła w lutym i kombinezon 62 wystarczył jej na całą zimę także myślę że te co mam wystarczą uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ja rodzę teraz, dlatego jesienny kombinezon, polarkowy mam 62, ale chcę jeszcze zakupić 68 zimowy. Jak zima będzie trwała tak długo jak w tamtym roku, to na pewno będzie idealny. A nie chcę kupować w ciągu jednej zimy, dwa razy kombinezon. Szkoda pieniędzy.

To jest ten co kupiłam, jesienny r.62, dałam za niego koło 30zł:



_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filipo zimowy. Ubrałam go w body na długi rękaw, rajstopki, grubą bluzę ze spodniami i kurtkę. Do nosidła i przykryty kocykiem.Oczywiście czapeczka i skarpetki na rączki, bo rękawiczki były za duże język

Popieram nimfę ubierzcie tak jak zamierzacie ubierać na space!wykrzyknik

wszelkie gadżety w stylu pokazanego śpiworka są dla mnie zbędne i mają na celu wyciągać kasę....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja miałam dla młodego na jesień taki śpiworek z "misia" z dziurą na pas od fotelika do auta bardzo mi się przydał nie uważałam go za zbędny .. oprócz kurtki i kombinezonu na zime oczywiscie ..

ten który atina pokazała nie kupiłabym .. nie ma stópek. wolałabym coś w formie śpiworka niż kombinezoniku bez stópeczek
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja letnia, więc się nie wypowiem co na wyjście ale mogę powiedzieć, że mamy dla Mili kombinezon w rozmiarze 56 i teraz, jak wyrasta z tego rozmiaru, to kombinezon jest nią nadal sporo za duży. Topi się w nim uśmiech Więc osobiście nie polecam kupować większych rozmiarów.
atina ja bym nie kupowała kombinezonu zimowego w rozm 68 - ten rozmiar to mała osiągnie za 4-5 miesięcy, o ile będzie długa, a wtedy kombinezon będzie zbędny. Ja myślę, że ten co masz teraz też będzie za duży.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group