Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wyjście ze szpitala- jak ubrać dziecko itp.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie 20 Kwi 2014, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Antkowi w lato czapeczkę zakładałam. Przecież trzeba przed słońcem chronic główkę. Wiadomo czapeczka cieniutka ale zawsze coś na głowie miał, no chyba że leżał w gondoli i był osłonięty od wiatru i słońca. Ja mam chyba jakoś tak wpojone przez babcie- że dziecko bez czapeczki raczej nie powinno przebywac na dworze tak samo jak i nie powinno miec gołych stóp oczko Ale tak jak mówię to mam zakodowane przez babcie i jakoś tak się tego trzymam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 21 Kwi 2014, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie może nieco prozaiczne, ale dla niedoświadczonej mamy istotne. Co przygotować na wyjście ze szpitala na majową pogodę? Załóżmy, że może wiać wiatr, ale może być teraz bardzo ciepło. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Pon 21 Kwi 2014, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przygotowałam body z długim rękawem, spodenki, skarpetki, cienką czapeczkę i bluzę z kapturem a w razie jakby było bardzo zimno bądź wietrznie to polarkowy pajac
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 21 Kwi 2014, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paula_139 napisał:
Ja Antkowi w lato czapeczkę zakładałam. Przecież trzeba przed słońcem chronic główkę. Wiadomo czapeczka cieniutka ale zawsze coś na głowie miał, no chyba że leżał w gondoli i był osłonięty od wiatru i słońca. Ja mam chyba jakoś tak wpojone przez babcie- że dziecko bez czapeczki raczej nie powinno przebywac na dworze tak samo jak i nie powinno miec gołych stóp oczko Ale tak jak mówię to mam zakodowane przez babcie i jakoś tak się tego trzymam.

No tak, dlatego schadow napisała, że rozumie, żeby założyć coś na główkę typu kapelusik, chustkę, czapkę z daszkiem. I ja też tak myślę. uśmiech

A czemu w lecie stopy mają być zakryte?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Pon 21 Kwi 2014, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atinko wg mojej babci, prababci (starego pokolenia) przez stopy organizm się najłatwiej przeziębia, chłodzi itp. (tym bardziej jak dziecko np. śpi) Więc raczej powinny byc zakryte. Wiem ,że to jest hmm trochę dziwne/głupie nie wiem jak to nazwac nawet- ale jakoś tak mi to wpoiły, że nawet boję się tego nie przestrzegac, bo mam wrażenie że zaraz będzie chory Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 22 Kwi 2014, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie, ja też sobie nie wyobrażam u takiego maleństwa wyjść z domu bez czapeczki. Zawiać uszy jest najłatwiej.
Przeglądałam nawet zdjęcia Diany, jak byliśmy nad morzem 4lata temu (miała wtedy 2 miesiące) i na każdym jest w czapeczce, mimo iż było ponad 30st. Chroniła nie tylko uszy przez zawianiem, ale też i głowę przed przegrzaniem.
Ale wiadomo, każda matka robi wg własnego uznania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Wto 22 Kwi 2014, 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paula nic w tym głupiego, wg mnie to prawda. My na stopki tez uważamy. Tzn w lato przy dużych gorącach nie twierdze ze nie puszczę Młodego bez skarpetek, ale do spania nakryje je jakaś pieluszka.
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 22 Kwi 2014, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noo tak, ale aż do 3 roku życia? 2 miesięczne dziecko jest jeszcze bardzo malutkie, więc rozumiem chronienie całej główki, wraz z uszkami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monia31
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 414
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto 22 Kwi 2014, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
Pytanie może nieco prozaiczne, ale dla niedoświadczonej mamy istotne. Co przygotować na wyjście ze szpitala na majową pogodę? Załóżmy, że może wiać wiatr, ale może być teraz bardzo ciepło. Rolling Eyes

Ja przygotowalam body z dlugim rekawem, pajacyk, taki malutki plaszczyk ala bluza z kapturem ,bawelniana czapeczke i kocyk.
_________________
Lepiej późno niż wcale Wink
Do ślubu tylko citroenem Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 22 Kwi 2014, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja aż się swojej mamy zapytałam co zakładała nam na głowę w lato, brat chodził w czapce z daszkiem ja w bandamce.
Teraz są takie super czapki dla dzieci, w sam raz nad jezioro, morze, basen...

Wiadomo, że dzieci są różne, nie wszystkie chcą nosić cokolwiek nosić na głowie, wszystko wyjdzie w praktyce.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group