Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wyjście ze szpitala- jak ubrać dziecko itp.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2014, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rodziłam w listopadzie. Wózek mam 2w1, więc gondole kładzie się na spacerówce. Do gondoli wkładałam kocyk. Dziecko wiadomo ubrane było w kombinezon zimowy, przykryte również kocykiem. A na wierzch założony ochraniacz na wózek, żeby nie wiało do środka. I tyle uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2014, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co napisałaś to też moja realna wizja:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2014, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobrażam sobie więcej zakładać, bo ja na sam widok bym się ugotowała. A sprawdzałam buzię i kark podczas spacerów i Lenka była ciepła. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2014, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy od temperatury.
Jak były temperatury rzędu -10, -15, to kocyk wkładałam dodatkowo w śpiwór.
Jak temperatura już była w okolicach -5, 0, 5, to już tylko kocyk.
Od dłuższego czasu, jak temperatura jest powyżej 5-10 st to Młoda jest w całościowym welurowym pajacu i pod kocykiem.
Staram się nie przegrzewać ani tej małej ani tej starszej. Chociaż już od dłuższego czasu jest ciepło, to nadal zdarza mi się widzieć dzieciaki w grubych kurtkach i czapkach i zimowych kozakach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2014, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flo noworodka tak samo ubierasz jak i starsze dziecko. Ja też rodziłam teraz w sierpniu ale na zimę ubierałam tak samo jak atina.
Tylko na dnie gondoli miałam materacyk - dostałam w prezencie więc skorzystałam, tak to kładłabym koc, Mała w kombinezon, na to kocyk i ochraniacz wózka. Wszystko. Noworodek tak samo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2014, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas w sumie odkąd wyszliśmy ze szpitala (prawie 2 miesiące) było może z 10 dni gdzie było chłodniej, ale nie jakoś super zimno. Zakładaliśmy kombinezon misiowy, na materacyk kocyk, na wierzch tez kocyk i ochraniacz. Kocyk na materacyku nadal wozimy, wkładamy kurteczką (hmm...ciekawe co to za materiał? Jakby plusz) + cieniutka czapeczkę i akrylowy kocyk lekko na nóżki.
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2014, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to uratowałyście moją wiarę w normalne matki, bo nawet dziś zagladając w wózki przy 19 stopniach widziałam niemowlaki w zimowych kombinezonach i grubych czapkach pod grubymi kocami.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2014, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj moja Lena miała body z krótkimi rękawkami, na to bluza cieplejsza, czapka z dziurkami i spodnie, skarpety, buciki. W cieniu miałam ok 19 stopni. Jak można ubrać dziecku kombinezon w taką pogodę. Ja chodziłam w krótkich rękawkach, a dziecko miałoby w kombinezonie? Zero wyobraźni. Teściowa mi powtarza, że dziecko powinno być ubrane o jedną warstwę więcej niż ja. Nie wiem ile w tym prawdy, ale póki co tak właśnie Lenę ubieram i jest dobrze.
Aaa i miałam kocyk oraz kurteczkę (wiatrówkę z cienkim polarkiem) przy sobie na wszelki wypadek.
_________________



Ostatnio zmieniony przez atina dnia Czw 3 Kwi 2014, 19:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2014, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aitna nie ubierasz Lence rajstop pod spodnie tylko same skarpetki?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 3 Kwi 2014, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj nie ubierałam, a skarpetki miała dość wysokie. Zależy też od spodni. Jak ma dość grube to nie ubieram. Jak wiem, że jest słońce i większość czasu będzie od pasa w dół w słoneczku, to nie ubieram rajstop, ale mam kocyk w razie W. Wszystko zależy od pogody.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group