Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Forumowe "ciężarówki" II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 670, 671, 672 ... 778, 779, 780  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Czw 30 Lip 2015, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolka, ja nosiłam typowo ciążowe rajstopy. Zwykłe cisnęły mnie w brzuch. Ja miałam Gattę. Super się nosiły od początku do końca ciąży. I chwile po porodzie też jeszcze je nosiłam.

Pearl, daj jeszcze szansę swojemu kp. Mój maluch też wisiał na cycu i wisiał, wisiał, i wisiał i nic innego nie chciał robić. Nie dał się odłożyć do łóżeczka bo od razu ryk. I memłał właśnie dla samego memłania, a nie dla jedzenia. Wszyscy wkoło latali, gadali o smoczku, którym Misiu pluł aż po horyzont. Mi wysiadały plecy, nerwy. Miałam już dość. Parę razy przeszło mi przez myśl, że butla jest wygodniejsza. Ale potem doszłam do wniosku, że nie stosowałam, więc nie wiadomo czy rzeczywiście to taka wygoda.
Mniej więcej miesiąc temu mój cycozwis zaczął się przy cycu nudzić. Jak chce jeść to je, a jak nie chce to w życiu cyca widzieć nie chce. Tydzień temu nagle pokochał smoczka (ja też kocham tego smoczka, jeszcze bardziej niż on mruga. Dzięki temu śpi na spacerach (do tej pory regularnie robił w wózku awantury), śpi w podróży, ma dłuższe drzemki w ciągu dnia.
I cieszę się, że przetrwałam jakoś te początki kp. Bo dziś mam świadomość, że moje dziecko dostaje to, co najlepsze.

Co do laktatora, to, że słabo ściągasz to nie znaczy, że mleka jest mało. To sprawa indywidualna. Ja na początku ściągałam dużo i bez problemu. Im bardziej się stabilizuje laktacja, tym trudniej coś ściągnąć. Najlepiej idzie nad ranem, zaraz po karmieniu małego (zjada z jednej piersi, a ja ściągam z drugiej).

To, że bąbelino Ci krzyczy, to może nie oznaka głodu ale potrzeba bliskości?
A masz możliwość kontaktu z doradcą laktacyjnym? może coś by się dało skorygować w przystawianiu czy jakaś lepsza pozycja?

Karmienie piersią jest bardzo trudne. to nie tak, jak myślałam wcześniej, że wyjmuję pierś, dziecko otwiera buzię i śmigamy. Gdzie tam! Ciągle jakieś kryzysy, skoki i inne cuda po drodze. Ale jeśli jest pokarm to warto powalczyć dla dziecka. Jeszcze będziesz długo i z powodzeniem karmiła uśmiech Tylko cierpliwości, ja wiem, jaka ty niedoczekana jesteś oczko

A, i polecam książkę Magdaleny Nehring-Gugulskiej "Warto karmić piersią." Krótka i bardzo fajna. Ja dzięki niej karmię. Przeczytaj sobie Pearl, jak znajdziesz czas. I ciężarówkom też polecam uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 30 Lip 2015, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny takie głupkowate pytanie. Codziennie aplikuję sobie luteinę. No i dziś po kąpieli miałam sporo śluzu ale to chyba raczej normalne no i jak aplikowałam tabletkę to weszła mega luźno. To źle czy normalne bo nie wiem? To ze względu na ten śluz czy mam się czym martwić?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 30 Lip 2015, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny - dzięki za Wasze posty. Dziś jak już emocje i frustracja ze mnie zeszła to inaczej na to patrzę, choć oczywiście dziś moja matka nas nawiedziła i orzekła, że mam do dupy pokarm i że powinnam podać mm. Już nawet tego nie komentowałam, tylko pokiwałam głową i tyle. Tylko tą wagą się martwię.

W dodatku chyba nie tak coś z moją psychiką, bo nie mogę w siebie wdusić jedzenia ;/
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia_1987
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 134

PostWysłany: Czw 30 Lip 2015, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny my po 3D uśmiech synus potwierdzony uśmiech wszystko ok uśmiech jestesmy bardzo szczęśliwi, bo pokazał sie nam caly uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pią 31 Lip 2015, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pearl, ale waga jest mała czy co?
A na co jesteście uczuleni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 31 Lip 2015, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna*** napisał:
Pearl, ale waga jest mała czy co?
A na co jesteście uczuleni?



Nie wiem jak waga póki co - dopiero w środę idę do pediatry na wizytę.

A co do uczuleń - żółty ser i arbuz.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pią 31 Lip 2015, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj, że waga to nie tylko ilość pokarmu ale i cecha osobnicza. Dziecko może się najadać do syta a być drobne, bo takie jego geny.
A co do uczuleń, to nie jest źle. U nas niestety dużo więcej: mleko i wszystkie jego przetwory w każdej ilości, jaja, ryba, pomidor, papryka, truskawki, prawdopodobnie wiśnie, maliny. Ale mimo to nie chodzę niedożywiona i karmię. Choć nie powiem, zjadłabym i jogurt, makaron z sosem bolońskim. Ach, jak mi się chce. No ale nie mogę. Trudno.
Trzymam kciuki za udane kp i pozytywne wieści po wizycie u pediatry!

Asia, gratulacje! uśmiech Macie jakieś pomysły na imię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 31 Lip 2015, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja bym chciała jeść więcej, ale mam odruch wymiotny i tyle.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 31 Lip 2015, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stres? Hormony?

Pearl dasz radę. Jest Ci piekielnie ciężko ale dasz radę. Twój starszy synek to wspaniały chłopiec i na pewno rozmawiasz z nim tak często jak tylko możesz. Sama wiesz, że za miesiąc możecie mieć zupełnie inne problemy uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 3 Sie 2015, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie oczywiście po antybiotyku mimo probiotyku zaczyna coś tam swędzieć smutny ale upławy się nie zmieniły i nie mają brzydkiego zapachu. Myślicie że to grzybica? Wizyta za 2tyg. Chyba nie musze iść wcześniej?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 670, 671, 672 ... 778, 779, 780  Następny
Strona 671 z 780

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group