Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Forumowe "ciężarówki" II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 575, 576, 577 ... 778, 779, 780  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 16 Mar 2015, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pearl, tak od razu startować nie zamierzam ale czy ja mam na to jakiś wpływ? uśmiech To się rzadko zdarza żeby po zdjeciu pessara porod się predko zaczął ale się zdarza wiec muszę sie z tym liczyć. Dziś mi zdjeli pessar, bolalo jak nie wiem co ale zassał się porządnie.

Ja nie miałam zgagi wcale, ani problemów z oddychaniem ale "zawdzieczam" to nisko u lozonej główce, krótkiej szyjce i przez to moje problemy. Generalnie ciaze znoszę kiepsko od początku i dużo z nią problemów ale liczy się tylko to aby synuś był zdrowy i bezpiecznie przyszedł na świat.

Sonia, ja puchnac zaczęłam ze 3 dni temu wiec się jeszcze nie ciesz oczko U mnie to już 9 miesiąc wiec ciężko na końcówce i widać ze moj organizm goni resztka sił. Jeszcze na dodatek wpadłam w nadczynnosc, powinnam więcej jeść kalorycznych rzeczy a przy cukrzycy nie mogę. Ratuje mnie tylko starzejace się łożysko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niemampomyslu
maniak
maniak


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1454
Skąd: śląsk/łódzkie

PostWysłany: Pon 16 Mar 2015, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna, no zobaczymy jak z tym puchnieciem oczko No tak, ja 9 zaczynam dopiero za 2 dni język z oczkiem

Ale nie dam sie, tak jak zachowalam humor mimo upierdliwosci lezenia, bolacych plecow itd tak teraz tez nie planuje sie nad soba uzalac tylko cieszyc, ze w koncu moge wyjsc z domu jak mi sie zachce język z oczkiem Ale to jeszcze tydzien, wczoraj poszalalm z praniem recznym i brzuchol bolal takze lepiej jeszcze poczekam z taka aktywnoscia, chociaz i tak na pewno przenosze uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 16 Mar 2015, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do końca ciąży masz jeszcze miesiąc to mogą Cię dopaść różne przykre dolegliwości język Mi tam już dużo nie zostało, mam nadzieję ze żadna niedogodność już mnie nie spotka. I tak ledwo chodzę. Na plusie 8 kg a czuje się jak słoń. Jak sie w nocy przewracam z boku na bok to tak boli i ciągnie, ze robię to powolutku z przerwami na odpoczynek. Nie wyobrażam sobie tego jak funkcjonują kobiety, które tyja w ciąży po 30 kg Shocked

A z tymi szalenstwami się wstrzymaj do donoszenia. Jeszcze się narobisz, zobaczysz:) Ile ma Twoją szyjka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 16 Mar 2015, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za chwilę wpadnę w depresję z tymi kg. smutny Jak Was dłużej poczytam.

Justyna - masz jakiś przykładowy jadłospis z którego korzystałaś?
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Pon 16 Mar 2015, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja spuchłam dzień czy dwa przed porodem język i to tak, że miałam zamiast stóp dwa baloniki język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaarotkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 833
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

PostWysłany: Pon 16 Mar 2015, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pearl każda z Nas (jeśli nie siedzi i nie je non stop) tyje swoim tempem... I wcale nie jest powiedziane że jakbyś jadła to co np. Justyna czy ja to przytyłabyś tyle samo czy mniej lub więcej... Ja na plusie już jestem 15 kg :/ ale lekarz ani nie marudzi że za dużo, ani że jestem otyła... Nie jem nic nadzwyczajnego, wręcz bym powiedziała że mniej i bardziej regularnie... i co z tego jak sama widzisz ile już jestem na "+"... Fajnie by było utyć w ciąży max. 8 kg ale jak nie wychodzi to trudno... Głodzić się nie będę po to żeby później było mniej do zrzucania ...

P.S. A kg same spadną jak maluszki zaczną chodzić uśmiech język
_________________
Bo to On odkrył we mnie to co najlepsze :*

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
niemampomyslu
maniak
maniak


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1454
Skąd: śląsk/łódzkie

PostWysłany: Pon 16 Mar 2015, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swoja wage w duzym stopniu zawdzieczam Lamice i Nimfie, ktore to skomemtowaly moje poczatkow-ciazowe narzekanie na tylek,, ze zobacze za kilka tygodni co to znaczy zad i ze zobacze jak przytyje itp itd. To sobie pomuslalam- Ha! Wlasnie, ze nie zobacze! I nie jadlam wcale slodyczy, zadnych zachcianek, czipsow, fast-foodow język z oczkiem Dopiero jak trzeba bylo utuczyc Lile to sobie odpuscilam, bo ona jest najwazniejsza oczko Ale generalnie staram sie pilnowac, zalozylam, ze sie nie roztyje i tego sie trzymam uśmiech A pewnie geny pomagaja, moja mama tez niewiele przytyla w obu ciazach oczko

Justyna, zobaczymy, moze i spuchne język z oczkiem A co do dolegliwosci, to juz pisalam, plecy bola bo dawna kontuzja sie odezwala, brzuch sie napina, ciagnie, pobolewa, z jelitami jak zawsze masakra, ale... no nie wiem, nie rozczulam sie po prostu nad soba i czekam z niecierpliwoscia na mozliwosci ruszenia dupy czesciej niz raz dziennie język z oczkiem Ja sie tak ciesze, ze przetrwalysmy najgorsze, ze naprawde zniose wszystko, ze mna moze sie dziac co chce, najwazniejsze, zeby z Lila bylo ok i takie mam podejscie od 16 tygodni oczko
A ile ma szyjka, nie mam pojecia, on mi jej nie mierzy od dawna, sprawdza tylko recznie a ostatnio w usg sprawdzil czy sie ujscie wewnetrzne nie rozwiera język z oczkiem I caly czas slysze 'bez zmian' wiec sie ciesze ;DJakos u mnie z szyjka od poczatku nie bylo problemow, poleciala z 4 na 3 cm na poczatku tych napinan i pewnie nadal tyle ma język z oczkiem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 16 Mar 2015, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaarotkaa - w pierwszej ciąży przytyłam niecałe 11kg więc wiem jaka jest moja norma. Miesiąc po porodzie to ja wyglądałam jak przed ciążą, brzuch ideolo.
Niestety teraz waga za szybko rośnie i jestem już 6kg na plusie. Nie chcę wyglądać po porodzie jak słoń. Szczególnie, że będzie lato i wolałabym jednak nie straszyć wyglądem bliskich.
Też niby dużo nie jem, ale totalnie nieregularnie, nie chce mi się obiadu dla siebie gotować itp. itd. - i niestety to się odbiło.
Ale już poprawiam się, ściągnęłam rozpisany jadłospis ze stronki jednego szpitala, mąż powiedział, że będzie jeść tak jak jak ja, żebym miała lepszą motywację, zrobił zakupy no i zobaczymy jakie będą efekty.

niemampomyslu - ja słyszę co wizytę, że szyjka jest przy kręgosłupie - diabelnie mnie to bawi Razz nie wiem dlaczego w sumie.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaarotkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 833
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pearl też bym nie chciała, uwierz mi że żadna przyjemność ... Ale wg Ciebie powinnam się głodzić? Dietę mam zbilansowaną więc nie wiem co jeszcze mogłabym zrobić żeby aż tak nie tyć...
_________________
Bo to On odkrył we mnie to co najlepsze :*

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 17 Mar 2015, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pearl, skrobne Ci na priva z jakiej diety konkretnie korzystałam i dam linka do wytycznych i przykładowych posiłków. Z tym ze moją dieta to dieta cukrzycowa wiec praktycznie pozbawiona cukrów prostych od których się tyje i tłuszczu. I zaręczam Wam, ze każda ciężarna która by ja stosowala nie byłaby w stanie przytyć 15 kg a jeszcze może by schudła. Znam sporo ciężarówek z cukrzycą, i takie szczupłe i te z nadwaga- wszystkie na diecie przestawaly tyc, bądź chudly lub tyły w duuuzo wolniejszym tempie.

Dla mnie początek diety był trudny ale jak to dostosowalam w porozumieniu z dietetykiem do mojego szybkiego metabolizmu to przestałam chodzić głodna. Jem 7 posiłków dziennie w tym obiad z dwóch dań. Nie miałam praktycznie żadnej aktywności bo lezalam. Nie miałam ani zaparc, ani zgagi, żadnych niedoborów, morfologie idealna.

Ale ja przez całą dietę nie tknelam białego pieczywa, soków owocowych, dzemow, słodyczy, suszonych owoców, tłustych mięs i wędlin, białego ryżu i makaronu, keczupow, sosów, śmietany, mleka, masła.
Jem mnóstwo surowych warzyw- do pieciu posilkow, gotowane do zupy. Owoce jem dwa razy dziennie ale tylko do 18 i na raz np. male jablko a nie takie co waży pół kilo oczko Nie jem bardzo słodkich owoców np. winogron i bananów. Jem tylko chudy nabiał ale nie zerówki i jem co sporo. Do obiadów jem wszelkiego rodzaju kaszę, unikam ziemniaków. Mięso i wędliny tylko chudy drób, czasem schab. Jem też orzechy i pestki nasion ale z umiarem. Piję tylko wodę i herbatę a od wielkiego dzwonu kawę zbożowa która doliczam do bilansu cukrów z posiłku. Nie jem w ogóle między posiłkami. Mam stałe pory posilkow i jak wypadają mi np. jak jestem u lekarza czy w drodze to zabieram posiłek w pudeleczkach i tak go zjadam.
Pozytywnie motywują mnie dobre wyniki badań, to, ze synek pieknie rosnie, brak tłuszczu na tyłku i wsparcie rodziny, która podziwia mnie za moje "poswiecenie". Oraz swiadomosc ze daje sobie i swojemu dziecku to co najlepsze.

I naprawdę nie chodzę głodna.

Karotka, moim zdaniem za duży masz ten przyrost i może i w diecie jest wszystko co potrzebne ale i zarazem to co niepotrzebne. Może za dużo soków, białego pieczywa, orzechów? Przeanalizuj pod tym kątem dietę, Na pewno znajdziesz coś co nie jest niezbędne dla Ciebie i dziecka a od tego tyjesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 575, 576, 577 ... 778, 779, 780  Następny
Strona 576 z 780

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group