Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Leki i suplementy diety w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Czw 28 Sie 2014, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

betka,ja kułam się heparyną w brzuch.Też na początku bałam się,że może Młodą ukuje czy cuś język ale pózniej już gładko szło. oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Czw 28 Sie 2014, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e-nina, a jak to "technicznie" robiłaś? W którym miejscu się kłułaś? Brałaś te zastrzyki w zaawansowanej ciąży? Z tego wszystkiego nie dopytałam lekarki jak mam to zrobić, a naprawdę mam problem z uchwyceniem skóry, żeby się wbić igłą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Czw 28 Sie 2014, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betko, rozumiem, że to zapalenie żył powierzchownych? Robiłaś usg dopplera? Jak wysoki jest poziom D-dimerów?
Wytyczne mówią, że nawet w trzecim trymestrze powinno się zastosować heparynę drobnocząteczkową w dawce profilaktycznej, czyli 0,4. Jeśli się boisz podawać w brzuch, co wcale mnie nie dziwi, to mogą to spokojnie robić panie pielęgniarki w Twojej przychodni, tylko musisz mieć zlecenie od lekarza uśmiech
Możesz też zastosować heparynę miejscową w żelu na tę żyłę, np. Lioton 1000.
Ciąża generalnie sprzyja zakrzepom, ale na pewno będzie dobrze! :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Czw 28 Sie 2014, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agata, dostałam dawkę 0,6 a to niby miała być niższa niż zalecana dla mnie profilaktyczna...
D-dimery ok. 1500, ale nie miałam wcześniej badanych, więc lekarze nie byli w stanie stwierdzić czy są podniesione przez ciążę czy chorobowo. Dodatkowo mam podwyższony fibrynogen i CRP. Dopplera miałam dzisiaj. Mam poszerzoną jakąś bocznicę żyły powierzchownej z widoczną skrzepliną.
Liotonem smaruję od wtorku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Czw 28 Sie 2014, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka, zaraz wyślę pw uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią 29 Sie 2014, 7:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka,wstrzykiwałam w okolicach pępka tzn na prawo lub lewo od pępka.Zastrzyki brałam długo od około 7 miesiąca do samego końca ciąży,no fajnie nie było ,brzuch w siniakach itp,a dodatkowo w tym samym czasie wstrzykiwałam insulinę więc i uda były też w siniakach Rolling Eyes.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Sob 30 Sie 2014, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e-nina, jej, biedna byłaś...
Mi się udało przełożyć wizytę u naczyniowca o jeden dzień wcześniej, więc zobaczymy co on na to...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 2 Wrz 2014, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, która się orientuje (mniej więcej wiem, która powinna się orientować, ale w sumie może się komuś jeszcze kiedyś to przyda, dlatego zapytam tutaj Wink ), jak jest z magnezem?
Do tej pory brałam 500mg, co wydawało mi się dużo, ale teraz mam jeszcze go zwiększyć i się kurde pogubiłam.
Kiedyś w aptece farmaceutka poleciła mi Asmag- aż 300mg Magnesii hydroaspartas, czyli 20mg jonów magnezu. Śmiesznie mała dawka, bo żeby mieć 100mg musiałabym zażyć aż 5, dobrze myślę?
Miałam Chela-Mag Mama, tam jest 100mg w jednej kapsułce, ale czy to jest faktycznie magnez, czy znowu jakiś związek, a w rzeczywistości mało co?

Mam teraz magnez zwykły, 125mg w jednej tabletce, w składzie węglan magnezu, podobno jedna tabletka pokrywa 33,3% dziennego zapotrzebowania, prawda to?
Ja biorę w sumie pięć plus to, co mam w witaminach, wychodzi tego dużo, ale czy rzeczywiście pokrywam moje zapotrzebowania?
Która wytłumaczy mi, w sposób przystępny dla ciążowego móżdżku? Very Happy uśmiech

[edit: dodam tylko, że mój doktorek nie lubi polecać MI firm farmaceutycznych...)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Sro 3 Wrz 2014, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie wiem, też tej sprawy z magnezem do końca nie ogarniam... Dla mnie to magia z tymi jonami, cytrynianami itd... Mogę najwyżej napisać jakie ja dawki biorę oczko otóż...
Wcześniej łykałam magnefar B6, to mi lekarz zalecił 3x1. A w jednej tabletce jest "500mg cytrynian magnezu (60mg magnez)", ale teraz biorę aspargin też 3x1, tu jest "250mg magnezu wodoasparginianu, co odpowiada 17mg jonów magnezu oraz 250mg potasu wodoasparginianu, co odpowiada 54mg jonów potasu"
Jak kupowałam ten magnefar to mi farmaceutka powiedziała, że bardzo dużą dawkę mi zalecił więc już się pogubiłam, czy to zalecane 500mg to chodzi o te cytryniany, chelaty itd, czy o czysty magnez...
P.S. Odstawiłam no-spę lol mam brać tylko doraźnie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 3 Wrz 2014, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też brałam mnóstwo tego magnezu, tyle że Asmag forte, 34mg jonów. I brałam nawet 3x2.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następny
Strona 21 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group