Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Leki i suplementy diety w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy zwrócić uwagę w gabinecie na ulotki i już wiadomo co zaproponuje. Wyrywa i daje, mówi proszę kupić te witaminki i brać raz dziennie. Do widzenia.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mialam jakas tanioszke, 250 tabletek za 15 zl... i teraz sie zastanawiam, czy czasem witaminy C nie bralam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Kwas foliowy chyba każdy taki sam uśmiech

A co do tych "prezentów" to ja bym takich sądów pochopnie nie wydawała. te prezenty to zazwyczaj długopisy czy bloki karteczek... szaleństwo język Ja wychodzę z założenia, że lekarz poleca to, co jest wg niego sprawdzone i do czego ma zaufanie. Pewnie, że znajdą się tacy lekarze, którzy patrzą przez pryzmat "prezentów", ale nie generalizujmy, dla większości lekarzy najważniejsze jest dobro pacjenta (w tym też także to, by nirpotrzebnie nie rujnować jego kieszeni).

Wracając do tematu, ja w ciąży przyjmowałam kwas foliowy, magnez i żelazo.


Agatko, na pewno generalizować nie można. Ale skoro za preparat o takim samym składzie można zapłacić 16-20 zł to dlaczego lekarz proponuje ten dwa razy droższy.
Miałam kiedyś podobną sytuację z tabsami. Lekarz wręcz na siłę proponował mi yasmine, choć wyraźnie mówiłam, że nie czuję się po nim najlepiej. Reagował wielkim zdziwieniem, skończyło się na zmianie lekarza.
Myślę, że duże koncerny dla podatnych lekarzy mają coś więcej niż długopisy i karteczki.

A kwas foliowy ja brałam do tej pory folik, ale w aptece niedawno poleciła mi większą ilość tabletek za tą samą cenę co folik. Ilość kwasu foliowego też standartowa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę tylko folik, morfologię póki co mam dobrą- chyba nigdy nie miałam lepszej uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tej i poprzedniej ciąży brałam tylko kwas foliowy. Morfologia zawsze super, Diana zdrowa jak ryba, a ja też czułam się super.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja póki co, kontynuuję branie kwasy foliowego, który zażywałam już przed zajściem w ciąże, w czwartek, jak znam swoją ginkę, pewnie przepisze mi jakieś dodatkowe suplementy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esc0011
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 855
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire według mnie sam folik na sam początek wystarczy i jak ginka zobaczy jakie masz wyniki to wtedy zaleci branie dodatkowych suplementów
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach ci lekarze gadżetomaniacy język.
Jestem tego zdania, co Agattt, nie przesadzajmy z tymi prezentami, nie znam osobiście żadnego lekarza, który by jeździł na osławione wczasy tropikalne za przepisanie witaminek uśmiech.
Jak lekarz polecał mi droższe, sama brałam tańsze, w naszej aptece to akurat Vitaminer Prenatal był - dobry skład i cena.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz już lekarze z firmami farmaceutycznymi nie mają jak kiedyś, bardzo im się ukróciło i nie ma już tylu korzyści "pozapensyjnych"
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 30 Wrz 2013, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej też więcej było plotek i sensacyjek niż realnych korzyści, ale cóż, jak się powtarza zasłyszane informacje, które po drodze jeszcze niejako puchną, podwajają się, potrajają...
Jeśli znacie osobiście lekarza, który latał w te i we wte na wakacje za pieniądze firm sprzedających suplementy - zwracam honor uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 23, 24, 25  Następny
Strona 4 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group