Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Leki i suplementy diety w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w ogóle mam problem z połykaniem tabletek, nawet najmniejszych. Jaki ja miałam problem jak się dowiedziałam, że wszystkie witaminy są całkiem spore lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najpierw brałam Femibion, a później Prenatal DHA.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esc0011
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 855
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na samym początku miałam brać tylko kwas foliowy. Jak już powoli zaczęły spadać mi wyniki morfologii kazała mi brać kwasy omega. Super wyniki miałam po braniu OMEGA 3-6-9. Następnym krokiem było branie witamin (brałam witaminer- nie bardzo wchłaniał mi się, później Prenatal DHA- średnio wchłaniał mi się). Teraz miałam zalecenie by dalej brać witaminy (od wczoraj biorę PREGNA PLUS) i magnez z witaminą B6.


Wg mnie nie ma sensu kupować od razu tyle bo lekarka sama zobaczy czy te co bierzesz coś pomagają czy nie. W każdej chwili może zalecić branie czegoś innego, a zostawić te których nie zdążyłaś wykończyć.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 19 Wrz 2013, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym na Twoim miejscu odpuściła sobie osobno kwas foliowy, a brała tylko suplement diety zawierający kwas. Ja dha brałam tylko przez chyba miesiąc bo dostałam próbki od mojego lekarza. I łączyłam je właśnie z prenatal classic (one już zawierały kwas foliowy). Potem przeszłam znowu do zwykłych witamin, takich jak vitaminer, falvit mama itp. i biorę je do dzisiaj od początku ciąży.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Nie 29 Wrz 2013, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zaczęłam brać Femibion Natal 1, a jak byłam u lekarza to polecił mi Pregna Plus, wręczając ulotkę. Pewnie coś z tego ma...Ale jak skończę ten Femibion to zacznę brać Pregna, bo ma więcej składników, m.in. żelazo i witaminę D3, a kosztuje podobnie...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie 29 Wrz 2013, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy lekarz poleca takie preparaty z których ma jakieś korzyści, w większości oczywiście. Niektórzy podchodzą do tej kwestii bardziej indywidualnie.
Przed zajściem w ciążę z Kubą brałam kwas foliowy przez 2mc, w ciąży lekarka oczywiście przepisała mi kompleksowe suplementy, ale ja cały czas brałam sam kwas foliowy. Morfologia cały czas była dobra, Kuba rósł prawidłowo, termin porodu z USG za każdym razem był szybszy, więc nie widziałam potrzeby brania dodatkowych witamin. Zdecydowanie bardziej widziałam sens w codziennym piciu świeżego soku z marchwi, buraków i jabłek lol
Teraz robię podobnie, aczkolwiek z powodu nocnego budzenia Kuby czuję się bardziej osłabiona, więc wspomagam się sztucznymi witaminami.

Uważam, że każda ciężarówka powinna dopasować poziom witamin do własnych potrzeb uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asiuniak33
maniak
maniak


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 1350
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 29 Wrz 2013, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja przez pierwsze dwa miesiące brałam tylko kwas foliowy, po ostatniej wizycie gdzie wyniki krwi i moczu wyszły słabo biorę prenatal classic, kwas foliowy odstawiłam bo jest w składzie witamin.
_________________
Małe "wielkie" cudo... uśmiech wykrzyknik

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Nie 29 Wrz 2013, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również łykałam od początku prenatal classic, później dostałam magnezin i kalipoz (potas) na receptę, ale niewiele zdążyłam zjeść uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Nie 29 Wrz 2013, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa-Gdy napisał:
Każdy lekarz poleca takie preparaty z których ma jakieś korzyści, w większości oczywiście.

Jakie korzyści może miec lekarz, gdy nie wypisuje recepty na lek, a można go kupic w każdej aptece, nawet bez polecenia lekarza oczko?

Dziewczyny, mam pytanie. Zażywam duphaston, bo pojawiły się małe problemy. Na szczęście wszystko szybko wróciło do normy. Mam skończyc opakowanie? W środę idę do lekarza, to dopytam, ale zastanawiam się czy jest sens to w siebie pakowac?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola_b
maniak
maniak


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 1182

PostWysłany: Nie 29 Wrz 2013, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na początku ciąży brałam tylko kwas foliowy a teraz żelazo, prenatal classic i dwie tabletki żurawiny.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Następny
Strona 2 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group