Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kasiulkowy Antek
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 3 Wrz 2013, 11:48    Temat postu: Kasiulkowy Antek Odpowiedz z cytatem

Hej Kochane!

Już od 2 tygodni jesteśmy z Antosiem w domu i pomyślałam, że jednak założę nasz wątek i dam znać co u nas uśmiech
Przede wszystkim, gdyby wcześniej ktoś mi powiedział, że można się czuć super wyspanym po 6 godzinach snu dzielonych na 3 dwugodzinne drzemki nie uwierzyłabym... Dziś np. nasz synek budził się w nocy równiutko co 3 godziny i dzięki temu wstałam świeża jak skowronek, ale bywa też tak, że od 20 do 1 w nocy marudzi i nie chce się odczepić od cyca... Nie zawsze jest łatwo, zwłaszcza, że jak na złość mamy remont w bloku i codziennie od 7:15 do 18 słychać zza ściany wiertarkę, więc nawet w dzień nie za bardzo da się odespać...
I coś w tym jest, że "mały cud" staje się "małym terrorystą" niedługo po tym jak opuszcza brzuch oczko Na szczęście mam u boku wspaniałego mężczyznę, który angażuje się całym sobą, żeby jakoś mi ułatwić te pierwsze tygodnie. Sprząta, gotuje, robi zakupy. Ja dopiero teraz zaczynam się włączać w jakieś domowe sprawy, do tej pory moim jedynym zadaniem było karmienie Antka. Oboje zaczytujemy się w różnych poradnikach dla młodych rodziców i opracowujemy "plan działania" Very Happy Fajnie tak wspólnie omawiać to wszystko, czuję wtedy, że na prawdę jesteśmy rodzicami. Np. ostatnio na tapecie jest wątek czy karmić na żądanie czy starać się dążyć do jakichś stałych odstępów między karmieniami bo nasz synek ciągle zasypia przy cycu, pośpi 10 minut i potem znów domaga się jedzenia. Czasem potrafi tak na mnie wisieć półtorej godziny (w nocy nawet dłużej mruga Ale ogółem z karmieniem radzimy sobie już nieźle, Antoś nauczył się w miarę sprawnie przystawiać, ja też już czuję się pewniej, opanowaliśmy 2 pozycje: na leżąco i na siedząco Cool
Poza tym powoli zaczynają się nam pielgrzymki gości, przy okazji których Antoś pokazuje pierwsze rysy swojego charakteru - ewidentnie nie przepada za tłumem w domu. Potrafi być przez cały dzień radosny i spokojny (nie przeszkadza mu radio, odkurzacz, wiertarka) ale gdy tylko ktoś nowy pojawia się w mieszkaniu zaczyna płakać i szuka cyca i wtedy jak na złość nie zasypia po 10 minutach tylko ssie aktywnie i płacze gdy tylko próbuję go odstawić. A, że mieszkamy w kawalerce i nie bardzo jest jak się schować, większość wizyt przyjmuję z biustem na wierzchu Rolling Eyes
Na razie tyle, bo Antoś się stęsknił i woła mamę uśmiech
A na koniec łapka Antosia:

_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 3 Wrz 2013, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śliczna mała rączka uśmiech
Ja też się dzisiaj wyjątkowo wyspałam, a wczoraj położyłam się o 23 a nie o 21 jak ostatnio Wink

Ja też z moją miałam na początku problem z zasypianiem przy cycku, teraz się to powoli normuje, zjada swoje, zasypia i budzi się dopiero na następne karmienie albo na zmianę pieluszki - wcześniej musiałam ją po tym przystawiać żeby w ogóle usnęła, teraz często wystarcza jej pobujanie na rękach.
I ja się nauczyłam karmić na leżąco lol Chociaż w tej pozycji moje brodawki cierpią, ale myślę że i to się unormuje - jedyny problem to taki, że przysypiam wtedy język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 3 Wrz 2013, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje Kasiu uśmiech I za męża i za ślicznego Antosia Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 3 Wrz 2013, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heheh, też zasypiam jak karmię na leżąco. Budzę się potem z cycem na wierzchu i dzieckiem pod pachą... Chyba muszę zacząć nastawiać budzik jak karmię w nocy.

Asiku, a te pory karmienia macie już w miarę unormowane? U nas ciągle wolna amerykanka, na początku było regularnie, potem się rozregulowało - z mojej winy, bo na każdy płacz przystawiałam do cyca... A dziś pierwszy dzień staramy się przetrzymywać Małego, żeby jadł chociaż co 2,5 godziny.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 3 Wrz 2013, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od początku mamy w miarę unormowane pory bo w szpitalu kazali karmić co ok. 3 godziny i tak nam zostało. Ale czasami zdarzy się karmienie po 2 godzinach ale to sporadyczne sytuacje. Staram się trzymać tych 3 godzin chociaż to czasami ciężko jak Mała drze się jakby skórę z niej zrywano - wtedy przystawiam ale wtedy często też wystarczy jej 5 minut ciumkania i usypia.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esc0011
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 855
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 3 Wrz 2013, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze raz ogromne gratulacje dla Was uśmiech mimo iż nie ma zdjęć maluszka w całości to i tak bardzo się cieszymy, że założyłaś oficjalny wątek uśmiech Będzie mi miło czytać co u Was słychać i jak rozwija się maluszek uśmiech trzymam kciuki by wszystko się unormowało z jedzeniem uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Wto 3 Wrz 2013, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluje jeszcze raz synka uśmiech
Dobrze że założyłaś Wasz wątek z chęcią będę podglądać co u Was słychać uśmiech No oczywiście mąż spisuje się na medal ,a Ty sobie spokojnie wchodź w tą codzienność, a za niedługo to nie tylko będziesz się dziwić że po tylu godzinach snu można być wyspanym, ale jeszcze będziesz podziwiać siebie że tyle rzeczy na raz możesz zrobić , ażeby mieć choć jedną chwilkę więcej dla dziecka uśmiech
Zdjęcie jest magiczne, uwielbiam takie zdjęcia , pokazuje coś niezwykłaego buja w obłokach
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2013, 7:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje uśmiech Niech się zdrowo chowa maluszek. Rączka jest słodka
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2013, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również gratuluję jeszcze raz i dużo dużo zdrowia i cierpliwości życzę uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2013, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rąsia przepiękna! Niech Antoś zdrowo rośnie!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group