Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kasiulkowy Antek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pią 20 Wrz 2013, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj ja nie chcę uczyć małej zasypiania na rękach uśmiech Mam nadzieję, że namówię ją na kołyskę, która już jest gotowa do lulania. Mniejsze zło uśmiech Jak faktycznie zacznie ważyć 10kg to nie wyobrażam sobie podrzucania jej na rękach :/ Ale póki co mogę tylko gdybać uśmiechuśmiech Wszystko wyjdzie w praktyce.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 20 Wrz 2013, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas nawet nie o zasypianie chodzi, bo Antoś bardzo szybko zasypia przy cycu. Chodzi o to, że jak tylko próbuję go odłożyć to robi oczy jak 5 złotych i albo domaga się kolejnego karmienia (po którym ulewa Mad ) albo jest aktywny i gotowy do zabawy. Czasem przez chwilę wytrzymuje sam w łóżeczku, ogląda obrazki, karuzelkę albo swoje rączki, ale żeby spać w dzień musi czuć bliskość mamy albo taty... Położna nas uspokoiła, że jej własny syn spędził na rękach lub w chuście pierwsze kilka miesięcy życia a teraz jest najbardziej samodzielny z jej dzieci, ale trochę mi się to nie uśmiecha bo za 2 tygodnie wracam na uczelnię i będę musiała czasem coś napisać, przeczytać albo w ogóle wyjść na chwilę z domu...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 20 Wrz 2013, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa-Gdy napisał:
asik napisał:
później najczęściej sama zasypia.

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę jakie masz szczęście Very Happy
Kuba zasnął sam w dzień dotąd tylko raz. Na początku był leżaczek, a teraz przestawić się na wózek. Innej opcji nie ma Twisted Evil


Filip zawsze usypiał najpierw przy piersi (do spania karmiłam go do roku, po pół roku było to jednorazowe i nocne karmienia), później w wózku. A ile mnie to newów kosztowało to wiem tylko ja i mój mąż. Normalnie na godzinę przed robiło mi się gorąco, bo to były cyrki. Woziłam młodego nawet więcej niż godzinę, prz tym różne zabiegi musiałam uskutczniać. Włączać bajki, dawać mu coś do ręki....
Nauczenie go usypiania samemu w łóżeczku trwało 2 dni!wykrzyknik bez bólu, bez panicznych płaczów (bo ciut sobie młody pomarudził i owszem)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią 20 Wrz 2013, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek,zdradz tą super metodę wykrzyknik bo moja zasypia mi tylko przytulona do mnie ,ja sobie siedzę,a ona oparta na moim ramieniu zasypia Evil or Very Mad i tak samo jak pomyślę o wieczornym usypianiu to mnie skręca język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pią 20 Wrz 2013, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..
_________________



Ostatnio zmieniony przez e-nina dnia Sob 21 Wrz 2013, 17:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 20 Wrz 2013, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schowałam wózek i cały dzień tłumaczyłam, że "dzidzia" zabrała. I on to rozumiał. Wieczorny rytuał całkowicie zmieniłam, żeby nic mu się nie kojarzyło z poprzednim sposobem usypiania. Wsadziłam go do łóżeczka, ja usiadłam w fotelu obok i czytałam książkę. Pokazywał, że chce do wózka, ale zaprowadziłam go i pokazałam że nie ma. Trochę pomarudził, pogadał pokręcił się i usnął. Ale trwało to ohohoho. Starałam się go nie wyjmować z łóżeczka. Jak zaczął marudzić to go czymś zajmowałam.

Ty raczej ramienia nie schowasz. Może mógłby twój mąż usypiać, albo mama czy ktoś, żeby mała nie kojarzyła z tobą usypiania. Kiedyś Gosiula mi przesłała książę pt "każde dziecko może samo spać" czy coś takiego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sob 21 Wrz 2013, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech mieszkam sama z mężem ,a jak on ja starał się kilka razy uśpić to było darcie jakby ktoś młoda obdzierał ze skóry Shocked i krzyki MAMA-MAMA Rolling Eyes Rolling Eyes WIĘC mamy na miejscu nie mam ,a mąż nie daje rady chociaż przez pierwsze 8 miesiecy życia to on ja usypiał ,a teraz doooopa Evil or Very Mad ale dzięki Kasiek za radę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 21 Wrz 2013, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nina ja się kładę koło Dorotki nucę jej kołysankę i uspia...jak ją odstawiałam od piersi to spodziewałam się kilkugodzinnego darcia i krzyków a ona popłakała z 15 minut (cały dzień tłumaczyłam, że pójdziemy spać bez cycusia) domagała się "mniam-mniam" czyli piersi ale jakoś się udało, dzień później płacze trwały 5 minut na trzeci dzień dziecko przytulił się do mnie i usnęło.
Za niedługo pewnie przejdę na siedzenie koło niej...mąż mój jakoś się nie pali do usypiania jej...no ale pewnie jakby musiał toby uśpił...
A i Dorotka często do nas do łóżka przychodzi...taka przytulanka mała.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob 21 Wrz 2013, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze Kubie nie wytłumaczę, że dzidzia zabrała, a jak wkładam do łóżeczka w ciągu dnia to może być mega zmęczony, ale drze się jak potłuczony. Szkoda mi go, bo to naprawdę jest straszliwy krzyk i biorę go do wózka i chodzę po podwórzu. Wystarczą 3 minuty i dziecko śpi Shocked
Ehh będę się martwić w naprawdę brzydkie pogodowo dni.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 21 Wrz 2013, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny u mnie Dorotka jeszcze 2 tygodnie temu zasypiała tylko i wyłącznie przy cycu...nawet w dzień czekała na mnie i dopiero jak wróciłam z pracy to usypiała...no chyba że tak ją zmogła, ze usnęła na podłodze z nadgryzioną chrupką w ręce język
Zamiast na ręce można się położyć na łóżku, przytulić dziecko i niech śpi....za kilka lat zatęsknimy za tym, że dzieci nas potrzebowały, że uwielbiały się przytulać i mówiły, że kochają...

Ja jak kładę się do łóżka czasami tęsknię za tą małą łepetnką wtuloną w moje piersi (ale to głównie wtedy kiedy szanowny małżonek siedzi przed komputerem do późnych godzin nocnych)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group