Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

luteina
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi powiedziano, że jak zajdę w ciążę to mam nie odstawiać tabletek, aż do wizyty. Wtedy lekarz podejmie decyzję co dalej. Ale skoro te hormony nie zaszkodzą w ciąży, a dzięki nim w nią zaszłam, to chyba mogę spokojnie brać dalej. Nie wybaczyłabym sobie, że przerwałam i poroniłam. Zawsze bym się zastanawiała, a co jakbym dalej brała.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie strasz mnie bo głupieję Confused smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zrób test, skoro możesz być w ciąży. Wtedy się upewnisz. Pisze w internecie, że jeśli po 10 dniach brania tabletek test będzie negatywny to trzeba przestać brać i czekać na kolejny cykl. A jeśli test wyjdzie pozytywny to brać dalej.

I nie denerwuj się, ja lekarzem nie jestem. Na pewno u CIebie jest wszystko ok uśmiech pocieszacz
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na test za wcześnie, ale w takim razie będę brać do 26-27 dnia i zrobię test, może coś wyjdzie... uśmiech
Dziękuję Ci!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmuszko, spokojnie uśmiech Jakby była ciąża to odstawienie luteiny nie spowoduje jej utraty, bo przecież progesteron (którym luteina jest) i tak z racji ciąży się utrzymuje na wysokim poziomie. Niemniej jednak czasem lekarze zalecają upewnić się, czy tej ciąży nie ma i dopiero potem odstawić luteinę.
Zasadniczo luteinę powinno sie brać po skoku temperatury bo wzięta przed owulacją może ją zatrzymać. Jak masz robiony monitoring to nie trudno określić kiedy luteinę zacząć brać. Gorzej jak nie masz, to wtedy pozostaje albo robić pomiary temperatury albo brać na czuja. Ale branie na czuja to kiepski pomysł.
Bólem podbrzusza bym się nie przejmowała. Po prostu progesteron Ci podskoczył. Ja właśnie tak swój cykl z luteiną wspominam. Bardziej czułam podbrzusze i jajniki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholerne lenistwo, nie chciało mi się czekać na wizytę do mojego lekarza, to poszłam do przypadkowego (miał dobre opinie w necie). Ja tempkę mierzę, pierwsza wyższa była 15 dc, wtedy zaczęłam brać. Mam nadzieję, że Owu była wcześniej, że jej nie zahamowałam, chociaż te temperatury mnie martwią. Szkoda by było tego cyklu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luteina, kiedy zacznie się ją brać w dobrym momencie cyklu powoduje podwyższenie temperatur. Duphaston takiego efektu nie daje.
Rób pomiary dalej, może wszystko będzie ok.
Zerknęłam na swoje stare cykle i mi lekarz kazał brać luteinę od 6dfl.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odstawiać teraz nie ma co?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli zablokowałaś sobie owulację to nie wiem czy odstawienie coś da. Ale lepiej nie mieszać. Bierz do tego 24dc, tak jak lekarz kazał. Zakładamy, że z owulacją jest wszytko ok uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 5 Lis 2013, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda,ze wcześniej nie miałam czasu poczytać czegoś więcej :/ No nic, czekam na efekty.
Dzięki za pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group