Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co włożyć do pudełeczek dla gości?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 28 Cze 2014, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amelkaa napisał:
oby tylko nie aniołki:)))))))

Niby czemu?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pancake12
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 11

PostWysłany: Czw 28 Sie 2014, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzieś widziałam talię kart z młodą parą oczko też by się nadawała. Ja chcę dać jojo uśmiech
_________________
"To elementarne, drogi Watsonie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lovrin_pl
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 24

PostWysłany: Wto 28 Paź 2014, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy to nie są za duże koszty,aby każdemu z gości pakować jojo do pudełeczka czy talię kart? moim zdaniem powinien być to symbol,jakiś naprawdę drobny upominek,np taki aniołek będzie w sam raz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka.kruk
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 170

PostWysłany: Nie 14 Gru 2014, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas na tapecie są ręcznie pieczone i dekorowane pierniczki - po jednym dla każdego z gości:) Ostatnio nawet znalazłam ciekawą stronę gdzie cały blog jest o wszelakich piernikach uśmiech Można czerpać z niej garściami jeżeli chodzi o inspiracje do dekorowania uśmiech http://lukrownia.blogspot.com/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 15 Gru 2014, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się jeszcze nie spotkałam z wręczaniem gościom jakichkolwiek upominków w postaci jakichś pudełeczek z Bóg wie jaką zawartością.
U nas tradycyjnie daje się na odchodne ciasto albo wódkę weselną.

Nasi goście dostaną flaszeczkę (jedną na rodzinę, parę) z kokardką i bilecikiem z podziękowaniem uśmiech
Chyba już wystarczająco dużo płacimy za wesele, za "talerzyk", by jeszcze dodatkowo kupować gościom prezenty... Będziemy mieć dużo różnego alkoholu: czysta, wina, wódki smakowe, likier, więc dla każdego gościa znajdzie się jakaś flaszeczka. Przynajmniej to porządny prezent, który mogą wykorzystać w dowolny sposób.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
geoAsia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 732
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pon 15 Gru 2014, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel_Si napisał:

Chyba już wystarczająco dużo płacimy za wesele, za "talerzyk", by jeszcze dodatkowo kupować gościom prezenty... Będziemy mieć dużo różnego alkoholu: czysta, wina, wódki smakowe, likier, więc dla każdego gościa znajdzie się jakaś flaszeczka. Przynajmniej to porządny prezent, który mogą wykorzystać w dowolny sposób.

Zgadzam się. Bo te upominki to niby z parę złotych na osobę, ale przy 100 osobach to już w setkach idzie.. A bez sensu dawać byle co, żeby dać.. Lepiej fakt ciasto, wódkę. Moja koleżanka przy okazji spotkania z gośćmi w późniejszym czasie dawała każdej rodzinie jedno zdjęcie z daną rodziną. Także to całkiem spoko, ale jakiś aniołek to po co komu?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 15 Gru 2014, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

geoAsia napisał:
Mel_Si napisał:

Chyba już wystarczająco dużo płacimy za wesele, za "talerzyk", by jeszcze dodatkowo kupować gościom prezenty... Będziemy mieć dużo różnego alkoholu: czysta, wina, wódki smakowe, likier, więc dla każdego gościa znajdzie się jakaś flaszeczka. Przynajmniej to porządny prezent, który mogą wykorzystać w dowolny sposób.

Zgadzam się. Bo te upominki to niby z parę złotych na osobę, ale przy 100 osobach to już w setkach idzie.. A bez sensu dawać byle co, żeby dać.. Lepiej fakt ciasto, wódkę. Moja koleżanka przy okazji spotkania z gośćmi w późniejszym czasie dawała każdej rodzinie jedno zdjęcie z daną rodziną. Także to całkiem spoko, ale jakiś aniołek to po co komu?


Brawo, nareszcie rozsądne podejście.....

My dawaliśmy ciasto w pudełkach na do widzenia.
Wódki dla każdego na pewno nie było, nawet nie pamiętam, kto dostał. Po prostu finanse były jakie były, było ponad siły nasze kupić jeszcze wódki "na odchodne".
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 15 Gru 2014, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie ja nie rozumiem tego dawania jakichś aniołków, cukierków z wizerunkiem PM, słoiczków z miodem, talii kart Shocked itp :/ po co to komu potrzebne? Takie badziewie... Na każdym odpuście kupią sobie podobne rzeczy.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 15 Gru 2014, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak uważam oczko .

Czasem mąż dostanie taki prezent - jakiś nieszczesny aniołek, czy słonik lub inny duponik.

Brzydkie, okropne, nigdzie tego nie postawisz, a że on nic nie wyrzuca- zalega w garażu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agatka.kruk
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 170

PostWysłany: Czw 8 Sty 2015, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się podoba ten zwyczaj uśmiech Szczególnie, że my będziemy rozdawać pierniczki pod kościołem - przy składaniu życzeń, dlatego że nie każdy będzie szedł na wesele. Uważam, że takiej osobie będzie milej, że ktoś i o niej pomyślał i otrzymała coś słodkiego na drogę uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group