Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Oczepiny - rzucanie welonem czy bukietem?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 17 Lip 2013, 12:25    Temat postu: Oczepiny - rzucanie welonem czy bukietem? Odpowiedz z cytatem

Chciałabym powitać wszystkie Forumowiczki Very Happy Dziś mój debiut na tym forum, z pewnoscia zostane tu az do samego slubu uśmiech Ale do rzeczy: Zastanawiam sie nad zamiana typowego zwyczaju rzucania welonem podczas oczepin na rzut bukietem. Chcialabym w ten sposob uniknac nieprzyjemnych sytuacji - prosby o zwrot welonu (sesja zdjeciowa), gdyz nie wiadomo komu uda sie zlapac i czy nie bedzie zawiedziony, zdegustowany przymusem oddania go. Dlatego pomyslalam ze lepszym pomyslem jest rzucenie bukietem uśmiech Nie mam jednak pomyslu jak wyglada wowczas sprawa welonu - nie ukrywam ze jego rowniez chcialabym sie pozbyc po polnocy - czy moze byc tak ze przed samymi oczepinami zdejmuje welon i chowam go w pokoju i na oczepinach trzymam w reku bukiet? Prosze o porady uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosia1990
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 34
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Sro 17 Lip 2013, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście pereferuje rzucanie welonem.
Nie wyobrażam sobie jednak że kogoś proszę o zwrot welonu, złapiesz-jest Twój. Ja kupuje dwa welony (to nie jest jakiś tam mega wydatek), jeden będzie na samą ceremonie w kościele potem zmienie na krószy, wygodniejszy na wesele który spokojnie mogę komuś oddać. A na plener będę miała ten z zaślubin uśmiech
_________________



jesteśmy razem od 23.01.2006
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bajeczka79
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 385
Skąd: Śląsk/Podkarpacie

PostWysłany: Sro 17 Lip 2013, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie się wydaje że możesz zrobić po swojemu i już uśmiech Ja np nie planuję welonu wcale więc też muszę wymyślić wersję awaryjną :)Choć rzut bukietem,hmmm czasem może być bolesny lol
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oriane
bywalec
bywalec


Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 109
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 17 Lip 2013, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie mam ten sam problem. Też mi głupio prosić o zwrot welonu, ale nie chcę go oddawać, bo po 1 sesja, a po 2 chcę sprzedać ślubne ubranie i taki welon zawsze można dać gratis.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Sro 17 Lip 2013, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam za drogi welon, aby nim rzucać albo komuś oddawać :/ zresztą pasuje pięknie do sukni i wolałabym go sprzedać razem z nią.

Więc albo nie bedzie oczepin, albo bede rzucać bukietem, a welonu pozbędę się wczesniej, żeby nie przeszkadzał...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 17 Lip 2013, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie miałam welonu, bo nie chciałam. Nie podobała mi się ta opcja, rzucałam więc bukietem.
Pozbyłam się kwiatów bo w plener się nie wybieraliśmy.
Jednak jeśli chodzi o plener to przecież kwiaty też są na niego potrzebne.
Nie rozumiem tylko czemu ktoś kto złapie welon nie będzie chciał Ci go oddać?
Po oczepinach bez problemu oddają welon i musznik także bez stresu i nerwów oczko
Jest jeszcze opcja rzucaniem podwiązką oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 17 Lip 2013, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli ma sie potezny bukiet badz taki lejacy to faktycznie ten pomysl odpada. Ja prawdopodobnie bede miec zwykly maly w ksztalcie kulki wiec powinno byc OK:)

Czytalam tez ze mozna rzucac podwiazka, ale to wydaje mi sie zbyt intymna czesc garderoby, aby innej kobiecie ja oddawac Confused Dodatkowo nie chcialabym by moj juz wtedy Maz grzebal mi przy ludziach pod sukienka Razz

To jest o tyle problematyczne, ze jednak w Polsce popularny jest rzut welonem i inne sposoby sa poniekad oderwaniem od tradycji. Ale braku oczepin sobie nie wyobrazam, toz to jest super moment na weselu oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 17 Lip 2013, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie prawda że to oderwanie od tradycji.
Coraz więcej kobiet rzuca swoim bukietem.
Szczególnie wtedy gdy nie mają one welonu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 17 Lip 2013, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takiej sytuacji gdy panna mloda nie ma welonu, oczywiscie to naturalne ze chcac miec oczepiny musi wybrac cos innego. Moze zle sie wyrazilam, u mnie w rodzinie ani w rodzinie mojego narzeczonego nie zdazylo sie rzucanie bukietem, takze bylabym pierwsza, podobnie jak z tym ze chce by moj Tata doprowadzil mnie do oltarza.
Jeszcze nie wiem co wybiore ale kazda informacja o pannie mlodej nie rzucajacej welonu jest dla mnie bardzo cenna informacja Very Happy No i coraz mocniej mnie utwierdza w przekonaniu ze warto to zrobic uśmiech
Wiesz zalezy kto zlapie welon, jedna spokojnie odda a druga bedzie chciala zatrzymac i sie zgorszy tym ze nie chce jej dac - czytalam o takiej sytuacji na forum a nie chcialabym psuc sobie nasroju w tym dniu tym bardziej ze nie lubie krzywdzic innych i po takiej sytuacji bym myslala dlugo i intensywnie ze moze zle postapilam itp Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 17 Lip 2013, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może kup 2 welon, tańszy, tylko na oczepiny oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group