Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jaki samochód na dojazdy do pracy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 9 Lip 2013, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dziewczyny, to co za różnica, czy wywalę kasę na coś nowego- to już lepiej wymienić przeguby i trochę poprawic zawieszenie i dalej jeździć corollą, przynajmniej nei muszę nic za nią bulić , hmm ?
Wydaje mi się, że kupowanie kolejnego podobnego nie ma sensu w naszej sytuacji - to już lepiej zatrzymać ten, który jest i w którym wiemy , co go boli.

W autku na gaz myślałam jednak o czymś większym, nie jestem przekonana do Avensisa, któego mi ojciec imputuje cały czas język , atra II - w sumie mamy astrę I, co za różnica....i tyak tkwię w impasie.
Wszystko źle. Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 9 Lip 2013, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z którego roku masz tego swojego opelka?!
No i różnica jest taka, że mając auto na siebie, pracujecie na swoje zniżki.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 9 Lip 2013, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to w większości firm ze zniżkami nie ma problemu
P. ma na siebie transportera z 98 roku- musimy zdecydować, czy go sprzedać, ale na razie musi z wielu względów zostać.
Opel jest z 95
Corolla z 99.
Wolałam jeździć oplem, zanim padł cylinder- bo jakiś taki raz, że trochę cięższy, konkretniejszy jakiś, corollę lubię- ale raz, ze to odkurzacz, a nie samochód, dwa- dostanie bardzo mocno w kość w przyszłym roku...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panmlody11
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 5

PostWysłany: Czw 31 Paź 2013, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jakiś oszczędny (mało pali, tanie części zamienne) i jeżeli jeździ się samemu to mały uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Czw 14 Lis 2013, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeździłam Nissanem Micrą 93 rocznik (5 drzwi) - aż się prawie rozpadła. Moje pierwsze i ukochane autko.
Teraz jeżdżę Toyotą Yaris (3 drzwi - masakra z upinaniem dziecia) i zastanawiamy się jakie kupić auto rodzinne. (ja muszę mieć swoje auto to pracy - bo pracuję póki co na zadupiu)
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zmieniliśmy na Kia C'eed Kombi 1,6 ; 90kM, z 2008 roku. Na razie jesteśmy zadowoleni. Bagażnik ma tylko o 20 litrów mniejszy niż Ford Mondeo Kombi, jest mniejsza, więc nie mam problemów manewrować nią po mieście i parkingach sklepowych. Do tego mało pali, w mieście potrafię zejść do 5,5 litra w cyklu mieszanym, na trasie 4,5 do 5 jeśli jedziemy autostradą do 140km/h. Nie ma filtra cząstek stałych, łańcuch zamiast paska rozrządu, silnik jest taki sam co w wersji 140 konnej, ale ma założoną blokadę, żeby go nie wyżyłować. Miejsca jest przyzwoicie. Przy kupnie wsadziliśmy fotelik Kuby i nosidło - ja usiadłam po środku, miejsca jakoś dużo nie mam, ale na krótkie trasy bez problemu. Minusem jest dla mnie brzydka tapicerka i materiał tapicerki nie do końca mi odpowiada. Plastiki natomiast są stosunkowo miękkie i nie ma się wrażenia taniego, koreańskiego auta.

Gdybyśmy mieli możliwość dołożenia więcej kasy wybralibyśmy albo Forda Mondeo albo Volvo V50. W Volvo jestem zakochana, piękne auto, ale patrzeliśmy ekonomicznie: co jesteśmy w stanie bez problemu utrzymać nie tylko pod kątem bieżącego użytkowania, ale i ewentualnych napraw oraz czy chcemy przy dwójce dzieci pchać się w kredyt na tak niestałą rzecz jaką jest samochód.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ola_b
maniak
maniak


Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 1182

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa na wiosnę będę prosiła o opinię na temat kia jeszcze raz bo też zamierzamy zmienić na taki właśnie model.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Czw 5 Gru 2013, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa ja mam takie samo jako firmowe, tylko 2009, jestem mega zadowolona, wzięłam go nowego, w przyszłym roku muszę go sprzedać i będzie mi strasznie szkoda. Teraz z małym też nim jeżdżę, bo bagażnik ma duzy i spokojnie mieści się wózek i inne duperelki uśmiech No i spala o wiele mniej niż passat b6, którym jeżdżę, a właściwie do urodzenia dziecka jeździłam język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 6 Gru 2013, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My się mocno zastanawiamy jakie kupić auto rodzinne. I nie mamy pomysłu.

Teściu namawia mnie na citroena picassa, ale francuskie auto.... nieeee
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pią 6 Gru 2013, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie pudło język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group