Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jaki samochód na dojazdy do pracy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcysia05
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Lis 2018
Posty: 1

PostWysłany: Nie 4 Lis 2018, 17:41    Temat postu: Re: Jaki samochód na dojazdy do pracy? Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Przepraszam , że pozwoliłam sobie na "własny" temat w tym dziale. Możecie nie traktować tego poważnie- ale naprawdę jest to dla mnie sprawa paląca, dużo się zastanawiam, czaus coraz mniej.

Od września będę dojeżdżać prawdopodobnie 4 razy w tygodniu do pracy - da to około 380 km tygodniowo , łatwo policzyć, ile miesięcznie. Praca nie jest super płatna, ale pozwala mi prowadzić moją skromną działalność bez straty pieniędzy na ZUS, więc ją trzymam.
Zastanawia mnie , jak tu zrobić z dojazdami- nie ma żadnej możliwości dojazdu komunikacją publiczną, mam do wyboru:
- jeździć 18-letnim oplem, obecnie stał 4 miesiące, bo jakoś nie mogliśmy dokończyć remontu- na dniach będzie przywrócony do życia. Plusy- częsci tanie jak barszcz, możliwość samodzielnego dokonania większości napraw, no i jest dość wytrwały. Minusy- benzyna, 6 litrów latem spokojnie spali.
- dojeżdżać dalej pożyczoną od rodziców toyotą corollą- spalanie wcale



skromne nie jest- obecnie jakieś 6,8 (również benzyniak, z tym, że jeździła kiedyś na gazie- łatwa byłaby ponowna instalacja). Minusy- silnik 1,3, co jest czasami na tej trasie zwykła kpiną, no i jest to autko stricte miejskie- widzę, że powoli pewne rzeczy zaczynają padać, bo u rodziców robiła jakieś 100 km miesięcznie- u mnie minimum 1000. Nie wiem, czy jest sens ją zarzynać


jeszcze bardziej.
- instalacja gazu w sędziwym opelku? Minusy ? Oczywiście musi to być ta droższa instalacja No i opel nie jest na nas- chociaż użytkować go możemy i go utrzmyjemy, ale mimo wsyzstko...
-kupno samochodu na gaz- myslałam o Avensis np z 1999 roku, ewentualnie astra II. Minusy- kasa. Szykuje nam sie w te wakacje duży wydatek i prawdopodobnie musiałabym to kredytować, a średnio mi się uśmiecha.




Czy oszczędności na gazie są aż takie, żeby w ogóle to wszytsko rozważać ?





Myślę że golf wystarczy.Ewentualnie fiat Punto.
_________________
http://officeontime.net.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anel19
bywalec
bywalec


Dołączył: 06 Paź 2018
Posty: 103

PostWysłany: Nie 11 Lis 2018, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OC zawsze szuka się najtańsze a w cuk.pl do polisy dostaje się pakiet pomocy prawnej,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Frania25
maniak
maniak


Dołączył: 25 Sie 2018
Posty: 1297

PostWysłany: Wto 27 Lis 2018, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak szukasz samochodu który bedzie Ci służyć przez wiele lat to polecam CI sie zainteresowac ofertą jaka jest http://bmvip.pl/ Jest to bardzo dobra szansa która warto wykorzystac by trafić na naprawdę niezawodny samochód. Polecam serdecznie sie samemu przekonac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RudaMagda
kandydat
kandydat


Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 13

PostWysłany: Wto 27 Lis 2018, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest problem niestety, brak infrastruktury dróg i nei wszyscy możemy się przesiąsć na transport publiczny czy rowery. Nasze wnuki się ugotują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Solution
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 728

PostWysłany: Wto 22 Sty 2019, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto powinno na pewno mało palić, a do tego najlepiej, gdyby było nowe. Powiecie pewnie skąd na to brać. Też się zastanawiałam, bo nie mam na boku takiej gotówki, ale kiedy przeliczyłam sobie wszystko, wyszło na to, że auto nowe bardziej mi się opłaci, z jego gwarancją i brakiem kosztów związanych z hipotetyczną naprawą. Jedyne wyjście to kredyt samochodowy bez BIK i KRD. Problem jedynie z wyborem firmy pożyczkowej, bo jest ich dość sporo, ale wydaje mi się, że najsprawniej wszystko idzie w Habza Finanse https://habzafinanse.com.pl/kredyt-samochodowy-bez-bik/ .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
graz
bywalec
bywalec


Dołączył: 06 Lip 2015
Posty: 174

PostWysłany: Czw 31 Sty 2019, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chce się znaleźć tanie Oc trzeba poszukać w porównywarkach, tylko tam jest szansa by zaoszczędzić. Ja szukam w https://cuk.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
xxdanielek
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Lut 2019
Posty: 4

PostWysłany: Sob 2 Lut 2019, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie trzeba przede wszystkim patrzeć na oszczędność tego samochodu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blondi
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Gru 2018
Posty: 59

PostWysłany: Czw 21 Lut 2019, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżdżę Oplem Corsą, na szczęście jest na gaz. Niestety moje autko jest już stare i nigdzie więcej nim nie jeżdżę, bo boję się, że zepsuje mi się gdzieś daleko od domu. Zastanawiam się czym pojechać na wakacje, pociągiem czy może jakimś busem? Znalazłam stronę https://dworzeconline.pl/ i widzę, że busem można dojechać praktycznie w każdy rejon Polski. Co o tym myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
graz
bywalec
bywalec


Dołączył: 06 Lip 2015
Posty: 174

PostWysłany: Sob 23 Lut 2019, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtaniej można znaleźć Oc w porównywarce takiej jak Cuk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pieeknyolek
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 20

PostWysłany: Pią 1 Mar 2019, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcesz podrasować swój samochód to polecam https://www.v-max.auto.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 5 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group