Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kontrole ZAiKSU na weselach stają się faktem
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarcosPL
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 28 Cze 2013, 7:21    Temat postu: Kontrole ZAiKSU na weselach stają się faktem Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj rano przeczytałem taki oto news:

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/714804,po-fryzjerach-i-sklepikarzach-zaiks-kontroluje-wesela.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+GazetaPrawna+%28GazetaPrawna.pl%29

Niezła paranoja i to dotyczy także filmów z wesela...
Swoją drogą opłata od ilości gości i standardu lokalu jest bzdurna sama w sobie... Duże wesele = wyższa stawka. Ciekawe jakie będą te kwoty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Aiwendil
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 493

PostWysłany: Pią 28 Cze 2013, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to jest gorsze do lichwy. Mówcie sobie co chcecie. Dziesięć tysięcy razy płacić za coś co zostało zapłacone aby ktoś mógł się nachapać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MarcosPL
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 1 Lip 2013, 6:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Najlepsza sprawa jest z publicznym wykonywaniem Happy Birthday To You uśmiech
Ciekawe czy Marylin Monroe odprowadziła tantiemy swego czasu oczko
A wracając do tematu - ciekawe jak będą wyglądały filmy z wesela bez podkładu muzycznego oczko Suchy zapis imprezy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Magda Kokoszka
początkujący
początkujący


Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 2

PostWysłany: Pią 11 Kwi 2014, 22:00    Temat postu: banda... Odpowiedz z cytatem

To ja poproszę o tantiemę rekompensującą za to że muszę oglądać premiera w TV. Zniszczyłam już krzesło, 2 talerze i stół...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
djdamian
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 23
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2014, 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perspektywa kontroli na weselu dla mnie jest czymś pozytywnym. Od początku przygody z muzyką kupowałem oryginalne płyty. Gdyby nie kontrole to dzisiaj mógłbym śmiało powiedzieć, że wyrzuciłem pieniądze i mogłem robić tak jak dzielni amatorzy, którzy potrafią zagrać imprezę bez nawet jednej oryginalnej płyty!

Kwestia tego kto ma płacić ZAIKS i dlaczego jest dla mnie śmieszna. Dlaczego za wykorzystanie nagrań na weselu ma płacić restauracja? Odpowiedź jest prosta - łatwiej ich złapać uśmiech To właśnie dlatego prawo tworzy się dla wygody instytucji a nie ochrony praw.

Jest przecież prostszy sposób na to, żeby muzycy zaczęli płacić. Stworzyć na tronie ZAIKS-u formularz, w którym wpisujemy kto gra, gdzie, na ile osób, kto jest organizatorem itd. Po wypełnieniu formularza ukazuje nam się kwota do zapłaty i przekierowuje na stronę PRZELEWY24. Robimy przelew, drukujemy potwierdzenie, które okazujemy przy kontroli. Proste?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
picasso
bywalec
bywalec


Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 186
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2014, 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZAiKS płaci ten kto decyduje o wykorzystaniu cudzych utworów na imprezie. To wszystko. Żadnej filozofii tu nie ma - jak decyduje organizator to płaci organizator. Jak ja organizuję imprezę to nie restauracja (hotel) płaci bo on mi tylko wynajmuje obiekt. Płacę ja.
_________________
Wesele to jedyny dzień w życiu ... JEDYNY uśmiech

http://www.mgimusic.pl zespół weselny Wrocław
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
djdamian
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 23
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2014, 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że za bardzo streściłem temat.

Tylko lokale mogą z ZAIKSEM podpisać umowę abonamentową (czy jak to się tam nazywało), w której deklarują się zapłacić tantiemy za to, że odbywają się u nich imprezy okolicznościowy na których wykorzystywana jest muzyka.

Dla DJ-a, czy zespołu zostają jedynie umowy jednorazowe. Za każdym razem trzeba się telefonicznie umawiać z lokalnym inkasem i załatwiać formalności. Chciałbym, aby ta kwestia została uproszczona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lamika88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 920

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2014, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie akurat sprawa ZAIKSU nie jest za bardzo uproszczona. Wprawdzie ja już mam konkretny dokument z ZAIKSU ale aby go uzyskać trzeba było kontaktować się z osobą z ZAIKSU dowiedzieć co trzeba zrobić, następnie Pani przesłała mi dokument do wypełnienia, trzeba było podać liczbę osób, koszt zespołu, miejscowość itd... Najniższa kwota jaką mogą wyznaczyć przy tych danych które podałam to prawie 300 zł... Ale z drugiej strony lepiej zapłacić 300 zł niż potem dużo wyższą karę. Zastanawia mnie tylko kwestia tej kontroli... Ktoś z ZAIKSU będzie mi liczył gości jak się uprze? Toż to śmieszne będzie... Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
djygo
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Lut 2018
Posty: 7
Skąd: Bielsko Biała, Wrocław

PostWysłany: Pią 2 Lut 2018, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To takie głupie gadanie z tym zaiksem.
Restauracja nie zarabia na tym, że leci muzyka tylko na wynajmie.
Para Młoda nie zarabia na tym, że leci muzyka, druga sprawa jest taka, że za publikowanie utworów w gronie najbliższych osób się nie płaci, a na wesele zaprasza się najbliższych.

Kolejna kwestia taka, że kontrolerzy pracują do 17, później im się nie będzie chciało.
_________________
DJ na wesele Wrocław, Bielsko Biała
FB
IG
G+
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
megan55
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 1

PostWysłany: Czw 26 Kwi 2018, 8:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to jest paranoja.Co jeszcze wymyślą.
_________________
https://www.dj-24.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group