Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kiedy pierwsze ruchy dziecka??
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 12 Cze 2013, 14:34    Temat postu: Kiedy pierwsze ruchy dziecka?? Odpowiedz z cytatem

Wiem, że niektóre z Was już pisały kiedy to pierwszy raz poczuły gilganie w brzuszku. Ale zaczynam myśleć o nich coraz częściej. Dalej nie czuję ich, a chyba powinnam już. Dziecko jest dość duże, a mi raptem dwa razy zdarzyło się coś poczuć, ale za nim zareagowałam, żeby się wczuć, to już przeszło. Większość z Was chyba koło 18 tygodnia już czuła. Tak więc chciałabym, żebyście napisały kiedy zdarzył się ten pierwszy ruch.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 12 Cze 2013, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie to było jakoś około 22 tyg.

Nie ma czegoś takiego jak "powinnam już czuć", u każdej jest inaczej. We wszystkich mądrych książkach jest napisane, że u pierworódek ten moment następuje później niż u kobiet, które już wcześniej były w ciąży. Mi lekarka wręcz powiedziała, że pierwsze ruchy mogę poczuć dopiero nawet w okolicach 24tc i że mam się nie martwić. Na usg wyjdzie jak bardzo ruchliwe jest dziecko (u mnie było tak, że mimo iż ruchów nie odczuwałam to Młoda strasznie się wierciła i kręciła w brzuchu uśmiech )

Nie martw się na razie i czekaj uśmiech Doczekasz się tych wyraźnych kopniaków szybciej niż myślisz uśmiech

Ach, i zależy jeszcze jak masz umiejscowione łożysko. Jeśli jest to ściana przednia to ruchy są mniej wyczuwalne. Ja mam częściowo z przodu i z boku i z tej strony rzadziej czułam kopniaki na początku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sro 12 Cze 2013, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarz nic mi nie mówił, że mogę troszkę później odczuwać ruchy przez łożysko. Zapytał się tylko czy już czuję, jak byłam2 tygodnie temu. Będę czekać cierpliwie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Sro 12 Cze 2013, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poczułam pierwsze kopniaki w 16 tygodniu i to na tyle wyczuwalne że i mąż się już załapała , ale poźniej to jeszcze różnie bywało tym bardziej że mam łożysko na przedniej ścianie tak więc mało w tym miejscu czułam bardziej po bokach uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro 12 Cze 2013, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

między 16 a 17 tygodniem uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 12 Cze 2013, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z pierwszym dzieckiem ruchy poczułam w 14tc, mąż ręką wyczuwał je w 17tc.
A teraz mam czasem wrażenie, że już Młode daje mi jakieś znaki.
(albo to tylko moja fantazja)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pią 14 Cze 2013, 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę nieśmiało powiedzieć, że wczoraj coś czułam. Wcześniej też mi się zdarzało, ale brałam to za przewracanie. A wczoraj wieczorem było to dużo częstsze, po lewej stronie podbrzusza i co jakiś czas. Zobaczymy jak dzisiaj będzie, może to już w końcu to uśmiech Uczucie jakby ktoś mi palca lekko wbijał od środka.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marlenqa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 623

PostWysłany: Pią 14 Cze 2013, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsze ruchy poczułam gdzieś w 16-17 tygodniu, nie byłam pewna czy to to- takie bąbelki przechodzące przez brzuch. A tak mniej więcej w 20 tygodniu już można było zobaczyć i poczuć jak przyłożyło się rękę do brzucha
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 14 Cze 2013, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina napisał:
Mogę nieśmiało powiedzieć, że wczoraj coś czułam. Wcześniej też mi się zdarzało, ale brałam to za przewracanie. A wczoraj wieczorem było to dużo częstsze, po lewej stronie podbrzusza i co jakiś czas. Zobaczymy jak dzisiaj będzie, może to już w końcu to uśmiech Uczucie jakby ktoś mi palca lekko wbijał od środka.


Pierwszy zdecydowany ruch jaki poczułam był właśnie taki uśmiech Jakby ktoś mnie popukał palcem od środka. Jakoś w 18 tygodniu się to zdarzyło. Wcześniej, tak około 16/17 tygodnia czułam czasem takie jakby pękające bańki, łaskotanie... Ale dopiero to pukanie było takim dobrze wyczuwalnym ruchem. A mój mąż poczuł naszego synka przez skórę jakiś miesiąc później albo nawet ponad miesiąc.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esc0011
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 855
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 14 Cze 2013, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie koło 16-17 tygodnia coś powoli się zaczynało dziać tzn takie bulgotanie, przelewanie , pękające bąbelki (w zależności po której stronie brzucha położyłam rękę). Jak powiedziałam o tym lekarce to zapisała- RUCHY DZIECKA pytajnik, czyli coś czuję ale może to nie być to. Tak więc czekałam o w 18 tygodniu poczułam ruchy- brzuch unosił się do góry. Były to ruchy szybkie ale lekko wyczuwalne. Teraz nasz maluszek pod koniec 19 tygodnia rusza się ciagle i te ruchy są zdecydowanie bardziej wyczuwalne uśmiech Mąż na chwilę obecną tylko widział jak mi brzuch się wypycha do góry uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group