Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Antoninka - Nasza kochana Córeńka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 22 Sie 2013, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam właśnie książkę o BLW, tam wyraźnie jest napisane, że zaciekawienie dziecka nie oznacza gotowości do poznawania nowych smaków. Szczególnie dziecka karmionego piersią, które, jak Agattt zauważyła, ma przeróżne smaki dostarczane z mlekiem matki.
Najnowszy trend w ogóle sugeruje, że dzieci powinny dostawać pierwsze stałe pokarmy dopiero jak zaczną pewnie siedzieć, czyli ok. szóstego miesiąca życia.
Ja zaczęłam wprowadzać delikatnie stałe pokarmy po szóstym miesiącu właśnie, trochę przez przypadek, bo wcześniakowi należało trochę później podawać jedzenie stałe, nawet karmionemu mlekiem modyfikowanym.
Każdemu jednak doradzam wstrzymanie się do tego szóstego miesiąca, bo mleko jest podstawowym posiłkiem malucha, którego jelitka nie są jeszcze gotowe na nowe treści.
Niektórych z nas (pewnie mnie też) karmiono bardzo wcześnie pokarmem stałym, co sprzyja problemom z wagą, złym nawykom żywieniowym, umiłowaniu słodyczy... wypisz wymaluj moje i męża problemy uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 3 Wrz 2013, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiorku!

Co u Was? Jak tam cycowanie? Jak się urodził Antek to jeszcze raz zajrzałam do Twojego wpisu po kilku tygodniach z Antoninką i mogłabym się podpisać pod każdym zdaniem, choć jak to czytałam będąc jeszcze w ciąży to wydawała mi się totalna abstrakcja oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 535
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: Czw 5 Wrz 2013, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Wam Babeczki!

Tosiulka już za parę dni bedzie miała 4 miesiace! Ale ten czas gna!

Kiedy podczytuję, co potrafią różne dzieciaki w kolejnych miesiącach momentami zaczynam się troszkę martwic o Małą. Jakieś 2 tygodnie temu dopiero zaczęła chwytać, nie ma mowy o przewracaniu się z brzuszka na plecy czy bok. Uspokaja mnie myśl, że kazde dziecko ma indywidualne tempo rozwoju i tak pewnie to ma właśnie u Malutkiej wyglądać. Cóż... Czekamy Wink a! Właśnie! 31.08 zaśmiała się pierwszy raz na głos. Oh, jacy bylismy zdziwieni i szczęśliwi! To takie niesamowite! Very Happy

A co do cyckowania - to idzie całkiem nieźle. Ostatnio tylko Mała chyba przechodzi skok rozwojowy, bo wiecej czasu spedza przy cycu. Potrzeba jej wiecej mleczka. Wyzbyłam się przez te cztery miesiące wstydu i jakiś innych zahamowań. Wyrzucam na wierzch cycka wszędzie. Hahaha.. W sklepach, parkach itp.. Smile Córka chce jesc..? No problem. Podkarmimy. Very Happy Hehehe

Antonia nadal fajnie śpi - zasypia okolo 22 i wstaje około 6.20 Smile słowem... Jest calkiem nieźle! Smile

Dziewczynki, bardzo kibicuję wszystkim Wam brzuchatki! Trzymam kciuki za fajne porody i zdrowe Maluchy! 3majcie się!

Buźka! Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 5 Wrz 2013, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małego śpiocha strasznie zazdroszczę, u Nas wciąż bywają nocne pobudki i to nie jedne.
Odnośnie rozwoju bardzo dobrze myślisz. Nie ma co porównywać dzieci. Kuba dopiero teraz zaczyna próbować przewracać się w brzuszka na plecy.
Będzie dobrze. Trzeba się cieszyć z każdej chwili z dzieckiem uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 6 Wrz 2013, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiorku rilaksss uśmiech Adaś od miesiąca fika z plecków na brzuszek, a w drugą stronę nawet nie próbuje. Wszystko w swoim czasie uśmiech
U nas w ciągu ostatnich dwóch tygodni duzy skok nastąpił. Do tej pory mogła np położyć małego na leżaczku i niczym nie przypinać, a teraz nie ma mowy, zeby go zostawić choć na sekundę bez przypiecia, bo jakieś mostki, wygibasy zaczyna tworzyć i bez problemu by wyskoczył. A jeszcze 2 tyg temu leżał sobie spokojnie i machał łapkami uśmiech

Co do cyckowania to ja po urlopie w górach też wyzbyłam się wstydu. Tam musiałam małego nakarmić i w knajpie i na szlaku, nie było wyjścia. Oczywiście w miejscu publicznym wolę to robić dyskretnie, na uboczu, żadna frajda siedzieć z cycem na wierzchu tym bardziej, że Adaś jest na etapie, że possie chwilę, potem się odwraca i obserwuje świat, by po chwili znowu do cyca wrócić.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 6 Wrz 2013, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiorku! Spania to Wam zazdroszczę uśmiech Antoninka wszystkiego nauczy się w swoim czasie. A usłyszeć śmiech swojego dziecka to musi być coś uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marylka
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 334
Skąd: Derby, Wielka Brytania

PostWysłany: Pon 23 Wrz 2013, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiorku spokojnie, Gabrysia za dwa dni skończy 5 miesięcy a pierwszy raz przewróciła się na brzuszek dwa tygodnie temu I od tej pory może jeszcze z kilka razy. Nie zawsze jej się uda.
_________________




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią 9 Maj 2014, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antosiu słoneczko wszystkiego najlepszego! uśmiech
100 lat oczko
tort tort tort
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Pią 9 Maj 2014, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja jeszcze raz uśmiech Wszystkiego najlepszego Tosiu róża
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 9 Maj 2014, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz sto lat dla Antosi uśmiech kwiatek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group