Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Antoninka - Nasza kochana Córeńka
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasiorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 535
Skąd: Sochaczew

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 14:42    Temat postu: Antoninka - Nasza kochana Córeńka Odpowiedz z cytatem

Czas na Nasz wątek.
Troszkę smutno rozstawać się z Naszym brzuchatkowym wątkiem, ale cóż! Kiedyś musiał nadejść ten moment język


Opowiem Wam jak to było.

W środę, 8.05.13 zaczęły łapać mnie pierwsze silniejsze skurcze. Po zjedzeniu śniadanka, postanowiłam więc wybrać się na długi spacer. Myślałam że jeśli dadzą się one rozchodzić, to będzie wiadomo, że to nie to. uśmiech Z godziny na godzinę skurcze nabierały na sile. Od pewnej godziny w nocy, zaczęłam notować ich częstotliwość.
Co 25 min.... co 20.. co 12.... co 9........ Oho, czas budzić Męża. Pobudka z wyjaśnieniem że skurcze są co 6 minut, zadziałała lepiej jak kubeł zimnej wody. uśmiech Chwilę potem siedzieliśmy już w aucie jadąc na IP. Na izbie byliśmy około 3 nad ranem.
Zostaliśmy przyjęci po wypełnieniu sterty papierków i innych bzdurek.

...

Przemiła stażystka położna Agnieszka, zaprowadziła Nas do Naszej sali porodowej. Pierwsze skurcze dawało się rozchadzać. Następną serię skurczy przyjmowałam z pomocą Męża. Tulił mnie mocno i wspierał pokrzepiającym słowem. Przyszedł czas na ktg. Położna kazała położyć się na lewym boku na łóżku. Dramat. Jak się okazało, jestem typem który ból musi rozchodzić, a tu trzeba było leżeć.
Skurcze przelewałam dłońmi na kolano czy ramię Męża. (O dziwo nie miał siniaków po wszystkim) Pomagał mi się podpierać na łóżku, bo nie miało ono barierek po bokach.

Urządzenie do monitorowania tętna, cały czas się gdzieś zsuwało. Agnieszka powiedziała że jak załapie się na wydruku jeszcze parę skurczy, to będę mogła wejść sobie do wanny z ciepłą wodą. uśmiech To była moja myśl przewodnia. uśmiech Leżałam i marzyłam tylko żeby zejść w końcu z tego wyra i albo się przytulić do Męża albo wejść do wanny.
W tak zwanym międzyczasie, przyszła pora, na badanie ginekologiczne. Agnieszka spojrzała znacząco na drugą położną - Magdę - i zapytały czy chcę usłyszeć dobrą wiadomość. Odpowiedziałam że oczywiście!
- Okazało się że miałam 7 cm rozwarcia.
Moje zdziwienie było wielkie, bo na szkole rodzenia mówiono Nam że 7 cm, kobiety odczuwają jako chęć pożegnania ze światem. Owszem, ból był wielki, ale nastawiałam się na coś zupełnie innego.
Zdziwienie położnych było równie duże. Śmiały się ze mnie, że nie dałam poznać po sobie że to już taki etap porodu. uśmiech
Szansa na wejście do wanny umknęła wraz z informacją o rozwarciu. uśmiech
Aga zapytała jaką pozycję chcę przyjąć, w której chciałabym urodzić. Zeszłam wreszcie z tego wyra i poczułam że najlepiej mi będzie.... stać. Czułam że skurcze zmieniają się i teraz mój organizm nastawił się na parcie.
Mąż obejmował mnie mocno, a ja z zaplecionymi ramionami na jego szyi, mogłam na czas skurczu "zawisnąć"... i dalej rodzić. To był najtrudniejszy etap.
Mąż całował mnie delikatnie i dopingował mnie i chwalił. W czasie kiedy przytomność mi wracała, podawał mi wodę i pomagał się napić....

....

Po jakiś niecałych 4 godzinach urodziłam Naszą Córeńkę. Wzięłam ją na ręce i z pomocą Męża wdrapałam się z powrotem na łóżko. Mąż przeciął pępowinkę Małej. Od tej pory byliśmy już we trójkę.

Antosia przyszła na świat o 6.35, mierzyła 56 cm i ważyła 3,460g.

Ten krótki w zasadzie czas, choć momentami zdawał się dłużyć w nieskończoność... przyniósł Nam ukochaną Córkę, a mnie pokazał jak wspaniałego mam Męża. Męża nie z opowieści o mdlejących facetach. Męża który czytał w myślach i był o krok przede mną. Nie pokazywał swojego strachu, a ukrył go chyba gdzieś w sobie i dał mi psychiczne (i fizyczne) wsparcie.

Jestem bardzo dumna. Moje serducho przepełnia szczęście, gdy widzę jak wspaniale opiekuje się Antośką. Zmienia pieluchy, przebiera, kąpie, uspakaja, przemawia do Małej.

Każdemu mogę życzyć takiego porodu i wspaniałego Mężczyzny u boku.

uśmiech

A to Nasz Promyczek:

A tutaj Tatuś z Córcią:

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzruszyła mnie Twoja relacja uśmiech
Gratuluję córeczki i fantastycznego męża kwiatek
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzruszający opis uśmiech
A córeczka przeurocza! Gratulacje!
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspaniała opowieść, mąż na medal, a córcia przeurocza uśmiech
Gratuluję Wam jeszcze raz uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mi się miło czytało, jak jakąś książkę dla przyszłych mam uśmiech Gratuluję dzielnej i silnej mamie oraz mężowi, za tak wielkie wsparcie. Córeczka przepiękna uśmiechuśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śliczna! Gratulacje uśmiech
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
e-nina
guru
guru


Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2492
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słodka córcia,gratulacje uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
esc0011
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 855
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze raz ogromne gratulacje uśmiech bardzo miło i fajnie czytało się Twoj opis uśmiech wielkie brawa dla męża uśmiech a córeczka śliczna uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tosia jest urocza uśmiech
Ogromne gratulacje dla Ciebie i brawa dla męża uśmiech
bukiet
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serwatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 889
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 21 Maj 2013, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maż zasługuje na medal!
Mała jest śliczna uśmiech kruszyneczka uśmiech

Gratulacje Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group