Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Obrączki: z soczewką czy bez?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niemampomyslu
maniak
maniak


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1454
Skąd: śląsk/łódzkie

PostWysłany: Czw 16 Maj 2013, 13:18    Temat postu: Obrączki: z soczewką czy bez? Odpowiedz z cytatem

Jako, że są przeróżne tematy na temat obrączek : z grawerem/bez graweru; białe/żółte złoto i inne dyrdymały, stwierdziłam, że założę nowy temat w związku z coraz popularniejszymi soczewkami w obrączkach.

Dla niezorientowanych: soczewka polega na tym, że wnętrze obrączki jest lekko wypukłe a nie proste. uśmiech

No i w związku z tym pytanie. Macie obrączki z soczewką czy bez? Jeśli ktoś posiada to udziwnienie - jak z komfortem? Jeśli nie - dlaczego?

Ja zawsze myślałam, ze jest to niewygodne, ale jak się okazało po jednokrotnym przymierzeniu - wydaje się, że są znacznie bardziej wygodne niż zwykłe.. Cena jest nieznacznie wyższa.

Każda opinia mile widziana! Zarówno ta, wynikająca z własnego doświadczenia jak i ta zasłyszana. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kithy
maniak
maniak


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 1310

PostWysłany: Czw 16 Maj 2013, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja będę mieć soczewkowe:) Od razu wyczułam różnicę między soczewką a jej brakiem uśmiech Są droższe bo więcej złota trzeba naddać, jeszcze nie wiem jak grawer się prezentuje
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filifionka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 607

PostWysłany: Czw 16 Maj 2013, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co w ogóle ma na celu umieszczanie tej soczewki? Kompletnie zielona jestem w tej kwestii. oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niemampomyslu
maniak
maniak


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1454
Skąd: śląsk/łódzkie

PostWysłany: Czw 16 Maj 2013, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filifionka, wygodę uśmiech Na pierwszy moment wydawały mi się znacznie wygodniejsze oczko Nie umiem opisać tego odczucia, ale tak było. Mimo, że jestem przyzwyczajona do pierścionka, jak założyłam zwykłą obrączkę, bardzo ją czułam na palcu a w niektórych ułożeniach dłoni, brzegi wrzynały mi się w palucha Very Happy A w tej z soczewką własnie nie uśmiech

Ciekawa jestem tylko, czy to pierwsze wrażenie, czy faktycznie tak jest. I czy ewentualnie są jakieś niedogodności wynikające z posiadania tej soczewki (poza wyższą ceną).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karlajn
gaduła
gaduła


Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 438

PostWysłany: Czw 16 Maj 2013, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filifionka, chodzi o to, ze jak jest soczewka, to powierzchnia obraczki, która dotyka skóry jest duzo mniejsza, w zwiazku z tym duzo latwiej sie zaklada/zdejmuje i mniej czuc ja na palcu, brzegi sie nie wrzynaja, pewnie tez nie odparza (lub mniej). Mysle, ze to jest super opcja zwlaszcza dla Panów, bo sa kompletnie nieprzyzwyczajeni do czegokolwiek na palcu.
My zdecydowalismy sie na soczewke po poprzymierzaniu u kilku jubilerów takich i takich, róznica jest bardzo odczuwalna.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martens
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 748
Skąd: śląsk

PostWysłany: Czw 16 Maj 2013, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja podobnie jak filifionka nie miałam o tym pojęcia. Ostatnio jak byliśmy u jubilera tzn w Aparcie to nawet nie dali nam takich do zmierzenia.
_________________
7.06.2014 ♥

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pani Pysiowa
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 21
Skąd: 3city

PostWysłany: Czw 16 Maj 2013, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry temat.

Sama trochę czytałam o obrączkach i są różne "szkoły" czy brać z soczewką czy bez.

Im szersza obrączka, tym soczewka bardziej wskazana.
W artykułach na temat obrączek czytałam, że zawsze wygodniej z opcją soczewki niż bez, jednakże zawitałam już do dwóch jubilerów (złotników), którzy twierdzili że nie ma sensu przy wąskiej (ja myślę o 4 mm) obrączce robić soczewki.

I masz babo placek uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
velvet88
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 737
Skąd: MMz

PostWysłany: Czw 16 Maj 2013, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja obrączka ma 4mm i jest z soczewką
jest zauważalna różnica przy wkładaniu i mam nadzieje większy komfort przy noszeniu uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniusia
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1430
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 16 Maj 2013, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My również mamy obrączki z soczewką. Ja mam 5 mm, a mój mąż 6 mm. Jest ogromna różnica zarówno przy w kładaniu, jak i przy noszeniu. W ogóle nie czuję jej na palcu, aż czasami muszę sprawdzać czy jest na swoim miejscu uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oluss89
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 530
Skąd: z Wenus :)

PostWysłany: Czw 16 Maj 2013, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja przyszła szwagierka ktora pracuje u jubilera mowi ze mozna taka obraczke zgubic latwiej, gdyz jest prawie niewyczuwalna
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group