Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Półmiski na stołach czy bufet?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Półmiski na stołach czy bufet?
Półmiski na stołach
82%
 82%  [ 24 ]
Bufet
17%
 17%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 29

Autor Wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Pon 25 Mar 2013, 10:51    Temat postu: Półmiski na stołach czy bufet? Odpowiedz z cytatem

Nie znalazłam takiego tematu, mam więc nadzieję, że moderatorzy mnie za nowy nie zjedzą Very Happy

Dylemat jak w temacie, co lepsze, co bardziej się sprawdzało na weselach, na których byliście: bufet czy zimne przekąski na stołach gości?

Zbliża mi się moment, kiedy będę musiała zdecydować pomiędzy tymi dwoma opcjami i generalnie jestem w kropce. Wiem, że większość wesel jest ciągle organizowana tradycyjnie z potrawami na stołach i sama bywałam jedynie na takich własnie.

Jakieś plusy, minusy obu waszym zdaniem? uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zosiasamosia
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 41

PostWysłany: Pon 25 Mar 2013, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za bufetem, wydaje mi się, że to ekonomiczniejsze i korzystniejsze dla gości i organizatorów rozwiązanie uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 25 Mar 2013, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z tych dziubiących często po trochę i jakbym miała biegać po łyżkę sałatki i jakąś małą przystawkę to pewnie nie chciałoby mi się wstawać. Szwedzki stół mieliśmy ze słodkościami i owocami i to się sprawdziło, bo ciasto je się rzadziej. Zimne przystawki bardziej widza mi się na stole.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amiwa
początkujący
początkujący


Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 8

PostWysłany: Pon 25 Mar 2013, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem za półmiskami na stołach, Też jestem zdania, że lepiej jest mieć koło siebie coś do przekąszenia uśmiech

Sama wybrałam taką opcję uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
april06
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 959
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 25 Mar 2013, 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również jestem za półmiskami na stołach. wygodniejsze niż bufet uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 25 Mar 2013, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również uważam, że zimne przystawki powinny stać na stole. Jak już ktoś wspomniał, nie chciałoby mi się iść po łyżkę sałatki gdzieś na drugi koniec sali. Poza tym, przystawki to inaczej zakąski i jak nazwa wskazuje, służą też do zakąszenia/przegryzienia po wypiciu "głębszego" oczko Niejedna osoba sięga po ogórka, plasterek wędliny czy grzybka po wypiciu kieliszka wódki. Więc takie rzeczy powinny być pod ręką uśmiech

My w formie bufetu mieliśmy stół wiejski, stół z nalewkami, oraz stól z kawą, herbatą i ciastem. Sprawdziło się uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Pon 25 Mar 2013, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie półmiski na stołach - również z owocami i ciastami. U nas na oddzielnym stoliku były alkohole inne niż wódka oraz kawa i herbata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Pon 25 Mar 2013, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam spory dylemat z tym. Stoły mamy okrągłe na osiem osób każdy, więc łatwiej też od nich wstać niż od długich, gdzie czasami trzeba się przeciskać. Zarazem jest na nich mniej miejsca niż na podłużnych, więc i mniejsza ilość talerzy/butelek się mieści.

Obiad oczywiście będzie podawany do stolików, dodatkowo jedno gorące danie podanie również indywidualnie. Resztę możemy wybrać, albo wędliny i sałaty na półmiskach na stołach, albo właśnie w formie bufetu. Dania gorące będą dostępne w formie szwedzkiego stołu przez cały czas, niezależnie czy zimne przekąski będa jako bufet czy jako dani ana stołach.

Kusi nas bufet z tego względu, że w tym przypadku możemy wybrać sobie albo klasyczne zimne przekąski (czyli pasztety, rolady, wędliny, ryby, sałaty) albo bufet tematyczny gdzie podawana jest mieszanka dań (polski z rybami/wędlinami, włoski, zielony (rózne sałatki) i japoński (sushi itd) ) uśmiech

Nie będzie stołu wiejskiego, ani pieczonego udzca/świniaka , ciasta przyznam, że nie wiem, jak mają być podawane, nie pytalam oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 25 Mar 2013, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może podstawowa wersja, coś takiego właśnie do alkoholu itd. na stole i jakiś bufet tematyczny, analogicznie do stołów wiejskich u dziewczyn? Ktoś pisał o tym, że to ekonomiczniejsze - fakt, goście przy takiej opcji dużo mniej zjedzą;p 8 osób, to też mniejsze półmiski, więc wydaje mi się, że stoły to pomieszczą;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Pon 25 Mar 2013, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 nie bardzo mam jak cos posredniego wybrac niestety, albo to, albo to uśmiech

Sprawy nie ulatwia fakt, ze mieszkajac za granica nie mam jak pojechac i pogadac twarza w twarz Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group