Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mit o naukach przedmałżeńskich
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafcioo1988
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 5

PostWysłany: Sro 20 Mar 2013, 22:55    Temat postu: Mit o naukach przedmałżeńskich Odpowiedz z cytatem

Witam. Moja dziewczyna ma wątpliwości w sprawie ślubu kościelnego. Nie chce chodzić na nauki przedmałżeńskie. Przeczytała taką informacje iż na tych naukach kobiety są źle traktowane. Jeśli ktoś przeżył taką sytuacje? Czekam na wasze opinie piszcie. Po drugie spotkanie z lekarzem. Nie należy do przyjemności podobno kobiecie pokazuje się różne dziwne rzeczy.
_________________
Rafał i Olcia


Ostatnio zmieniony przez rafcioo1988 dnia Czw 21 Mar 2013, 22:09, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 20 Mar 2013, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze w jakim języku jest tytuł tego wątku? Bo na pewno nie po polsku Rolling Eyes

Po drugie wystarczyłoby przejrzeć ten dział, by zobaczyć na czym polega przygotowanie do ślubu kościelnego. Cykl nauk przedmałżeńskich+dzień skupienia dla narzeczonych+ spotkania w poradni rodzinnej. Przygotowania obejmują oboje narzeczonych, we wszystkim uczestniczą razem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Pią 22 Mar 2013, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt, nie wszędzie tak to wygląda.
u nas nie ma dnia skupienia. są dwa spotkania z księdzem grupowe, jedno grupowe w poradni rodzinnej i jedno w poradni indywidualne (w sensie, że 1 para ma jakieś konsultacje, mozna tak to nazwac). ot i cała filozofia.
mój narzeczony też nie chciał chodzic na prekany, ale mu przemówiłam do rozsądku oczko

a o co chodzi ze spotkaniem z lekarzem - pierwsze słyszę...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 22 Mar 2013, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarz- psychiatra? język

Chodzi chyba o panią z poradni uśmiech

A dlaczego chcecie ślub kościelny ? Bo tak trza ? Ludziom wierzącym nauki nie przeszkadzają, ba uważają,że są fajne ( jeśli są dobrze prowadzone )
Faktycznie nie ma sensu,żeby osoba która ma z tym problem brała na siłę ślub kościelny,
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafcioo1988
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 5

PostWysłany: Sob 23 Mar 2013, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym cały problem że ona się boi że będą źle prowadzone. Dlatego się spytałem czy spotkaliście na swojej drodze jakieś dziwne pytania, zachowania itp.?
_________________
Rafał i Olcia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sob 23 Mar 2013, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie słuchaj debilizmów. To są normalne spotkania, najczęściej prowadzone tak, że nikt o nic Cię nie pyta w tym czasie. Nikt nie pyta ani o poglądy, zapatrywania, życie seksualne czy cokolwiek. No mogą być źle prowadzone albo nudne, jak z wykładami na studiach- zależy od wykładowcy.

Szczerze, troszeczkę mnie rozśmieszyły te wątpliwości Twisted Evil .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sob 23 Mar 2013, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Karolina zauważyła nauki w większości przypadków można porównać do wykładu na studiach, w zależności od prowadzącego wykładu mniej lub bardziej ciekawego. Nie wiem czego tu się bać język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sob 23 Mar 2013, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My trafiliśmy na fantastyczne nauki, poszukajcie na jakimś regionalnym forum opinii o kursach i wybierzcie fajny.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szdzisaw
początkujący
początkujący


Dołączył: 14 Lip 2014
Posty: 8

PostWysłany: Sob 23 Sie 2014, 7:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nauki są ważną częścią przygotowań do ślubu kościelnego,żadne dziwne sytuacje nie mają na nich miejsca.To tylko mit.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
denim106
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 9
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto 7 Paź 2014, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można bronić księży, ale ja obstaję przy tym - według mnie osoba, która nigdy nie miała żony i dzieci nie może o rodzinie wiedzieć nic, dlatego nauki przedmałżeńskie to jedna wielka żenada uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group