Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Radosna nowina, bo Ewa ma Kubę za syna :)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 70, 71, 72  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:37    Temat postu: Radosna nowina, bo Ewa ma Kubę za syna :) Odpowiedz z cytatem

Witajcie Kochane w Kubalowym wątku uśmiech
Na wstępie ponownie chcemy podziękować Wam za wsparcie i słowa otuchy w trakcie ciąży, błyskawicznej akcji porodowej oraz w tym czasie poporodowym, kiedy pobyt w szpitalu się przedłużał.
Only, do Ciebie indywidualne podziękowania za super informowanie Razz

Zaczynając od początku język Akcja zaczyna się o 8 rano 20 lutego, kiedy to przy przeciąganiu się w łóżku zaczęło się ze mnie coś sączyć. Początkowo myślałam, że to nietrzymanie moczu, ale po godzinie delikatnego moczenia zaczęłam się zastanawiać czy to nie przypadkiem wody płodowe. Jak wszystkie wiecie, akurat w ten dzień miałam nawał pracy i dopiero po 12 wróciłam do domu, poszłam pod prysznic i czekając na męża spakowałam brakujące pierdołki do walizki. Mój mąż przyjechał już z moją mamą i pojechaliśmy do szpitala. Niestety, nawet w trakcje jazdy nie dane mi było odpocząć od obowiązków służbowych lol Dopinałam ostatnie zamówienia, aby w razie mojej nieobecności produkcja była w toku, natomiast moja mama panikowała siedząc na tylnym siedzeniu. Gdy dojechaliśmy do szpitala o 14, oznajmiłam w recepcji, że chyba zaczął się poród, bo odchodzą mi wody. Panie stwierdziły: "tak tak, wszystkie tu rodzą" Rolling Eyes Usiadłam więc grzecznie i czekałam na wyzwanie. Gdy Panie mnie zawołały i wstałam chlupnęło ze mnie, aż mi się wstyd zrobiło, bo spodnie mokre po kolana:foch: Wtedy babki wpadły w panikę, posadziły mnie na wózek i migiem zawiozły na ktg, usg i do doktora, który powiedział: "dzisiaj rodzimy" Shocked Rozwarcie było na paluszek, główka wysoko. Zawieźli mnie na sale porodową rodzinną razem z mężem i mamą. Sala naprawdę fajna, z wanną i piłeczką, czułam się dopieszczona i prawie jak na wczasach. Póki położna mnie zbadała i zebrała wywiad zrobiła się 16, a moje skurcze były lekkie i mało bolesne. Została podjęta decyzja o podaniu oksytocyny. I od tego momentu mogę powiedzieć, że zaczął się poród. Już po paru kroplach bóle zrobiły się nieznośne i szybko przybierały na sile. Do 19 rozwarcie osiągnęło 3,5-4 palce, a ja prosiłam Boga, żeby już przestało boleć. Dopiero o 19 mogłam wstać w łóżka i pójść pod prysznic, usiąść na piłce, bo parametry były na tyle obiecujące, że mój ruch nie spowodowałby cofnięcia akcji porodowej. Przed 20 położna podała mi coś na parcie i osiągnęłam chyba szczyt bólu. Poprosiłam męża, aby wyszedł, bo widziałam jak mu się serce kraje i jak mocno się denerwuje. Zaczęłam przeć, bo nie mogłam już wytrzymać i kazałam mamie biec po położną, bo czułam, że za chwilę będzie po chwili. Gdy położna mnie zbadała zdążyła tylko krzyknąć: "nie przyj, czekaj, oddychaj", wybiegła z sali i po chwili wróciła w fartuszku i z jakimś sprzętem na wózku. Dalej przebiegło błyskawicznie, pamiętam tylko jak weszła jakaś pielęgniarka rozmawiając przez telefon głosem znużonej nauczycielki: "yhm, taaaa rodzimy, nonono szykujcie sale. Noooo za chwile, oooo no nawet szybciej" lol
Zamknęłam oczy, słuchałam co mówi położna i gdy otworzyłam je z powrotem Kuba już leżał na mojej piersi. Cudny chłopak.
Poprosiłam pielęgniarkę, żeby zabrała go na badania, bo chciałam tylko wiedzieć, czy jest zdrowy. Dostałam dreszczy od zmęczenia, ale gdy zobaczyłam w drzwiach Pana Doktora to jedyną myślą jaka mi przeszła przez głowę to: "ooo kurczę, a ja taka nieumalowana" język Doktor niczym George Clooney z "Ostrego dyżuru". Nawet mój mąż jak do mnie później przyszedł był pod wrażeniem Very Happy Polski Clooney obejrzał wszystko dokładnie, zdziwił się, że to pierwszy poród, a nawet pęknięcia nie było i odszedł w siną dal.
Po 15 minutach przynieśli Kubę. Uczucie nie da się porównać do niczego. I nie za bardzo jest jak je opisać. Trzeba to przeżyć. Był taki mały i bezbronny. A propo mały…zrobił sobie z Nas żarty Kubuś i zamiast wielkiego kloca jak przewidywało usg urodziło się 56 cm i 3250 gram żywego szczęścia.
Przystawili mi go do piersi, ze szczęścia nie czułam nawet jak poobgryzał mi brodawki, aż na drugi dzień zobaczyłam dopiero małe krwiaki.
Noc mieliśmy udaną. Zarówno mój syn jak i ja zmęczeni po trudach porodu przespaliśmy całą noc. Ja budziłam się co jakiś czas i sprawdzałam czy to aby nie sen, że już po wszystkim. Ale nie, Kuba leżał obok mnie w łóżeczku i smacznie pochrapywał.
Nasze perypetie żółtaczkowe znacie. W sobotę już robili Nam wypis, ale przyszła obca doktorka na wizytę i jak go zobaczyła to kazała cofnąć wypis, bo mały był za żółty. Po sprawdzeniu poziomu billirubiny okazało się, że wynik jest na granicy normy i ma tendencję wzrostową. Na noc włożyli mi go do łóżeczka, które naświetlało i zostawili przy mnie. Rano było znowu kłucie i sprawdzanie poziomu. Niestety pozostał na tym samym poziomie, więc na cały dzień trafił do inkubatora, w którym go naświetlali. Ja mogłam tylko patrzeć na korytarzu. W poniedziałek billirubina była już w normie, ale znowu waga Kuby jej się nie podobała. Zważyli go ponownie po paru godzinach, pobrali mocz do analizy i zrobili usg - wszystkie wyniki były prawidłowe, więc dostaliśmy zgodę na wypis.
I tak jesteśmy już szczęśliwą rodziną. Mąż jest przerażony nową rolą, ale stara się pomagać. Zmiana pieluchy wciąż jest dla niego ogromnym wyzwaniem oczko Ale będzie coraz lepiej.
Poniżej zdjęcia Naszego Kuby i pokoju, który mąż przystroił na Nasz powrót. A ja dostałam piękny bukiet z różowych tulipanów uśmiech


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ellenai
guru
guru


Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 2810
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale cudeńko! Ewcia, gratulacje ogromniaste, Kubuś jest prześliczny Very Happy
No, a teraz czytam lol

edit: piękny poród, szczerze zazdroszczę. No i powtórzę - Kubulek jest cudowny Smile
_________________
It's hard to dance with a devil on your back
so shake him off.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
millysa
gaduła
gaduła


Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 294
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje wykrzyknik! kwiatek szampan
Ale sliczny maluszek oklaski
No i mąż jak sie postarał Smile zazdroszczę
Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje!! Jaki słodki bączek:) A mąż do pozazdroszczenia:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niemampomyslu
maniak
maniak


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1454
Skąd: śląsk/łódzkie

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prześliczny chłopczyk! uśmiech Bardzo mocno Ci gratuluję! I życzę dużo zdrowia dla Was obojga uśmiech No, dla 3, młodemu tatusiowi też się przyda Very Happy



Oczywiście się poryczałam czytając jak zobaczyłaś pierwszy raz Kubę i jak wróciliście do domu językjęzyk
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy opis , który mi się podoba . Shocked
I.... rzeczywiście ładne dziecko Shocked , a większość jest taka okropna w pierwszych dobach .... uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamorela
guru
guru


Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 2142
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje, a Kubuś jest śliczny uśmiech
_________________

http://kosmetyczka-lamoreli.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje!
Prześlicznego masz synka! uśmiech
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika1
guru
guru


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 4301
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa Ty jesteś mega. Możesz co roku rodzić dzieci, jak Ci tak dobrze idzie lol
Kubutek śliczny uśmiech
Gratulacje dla Was. Cieszcie się, patrzcie na maleństwo, bo szybko urośnie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Sro 27 Lut 2013, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od razu widać, że ma charyzmę. Będzie z niego porywacz damskich serc, ja już czuje, że na drugiej fotce nas czaruję pokazując 'call me bejbe' buźki
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasze dzieciaczki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 70, 71, 72  Następny
Strona 1 z 72

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group