Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

czas, czas, czas...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma nic gorszego niż namawianie na siłę faceta/kobiety do małżeństwa Shocked Surprised
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shrill170
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 5

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
Nie ma nic gorszego niż namawianie na siłę faceta/kobiety do małżeństwa Shocked Surprised


Też uważam, że nie ma co "na siłe", bo to wyjdzie prędzej czy póxniej i będzie płacz i zgrzytanie zębami, jedyne czego ja próbuje, to żeby sie określił, bo kiedys? rozumiem -czekaliśmy na ukończenie szkoły, dobrą prace itd. a teraz ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to widocznie macie inne oczekiwania względem siebie. Ja bym w takiej sytuacji zapytała faceta, czy on przypadkiem nie czeka na "lepszy model"... Bo skoro nie macie żadnych innych zobowiązań finansowych, jesteście gotowi na to, żeby sobie ułożyc życie (chyba, że On nie jest...) to ja nie wiem Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamilka napisał:
no to widocznie macie inne oczekiwania względem siebie. Ja bym w takiej sytuacji zapytała faceta, czy on przypadkiem nie czeka na "lepszy model"... Bo skoro nie macie żadnych innych zobowiązań finansowych, jesteście gotowi na to, żeby sobie ułożyc życie (chyba, że On nie jest...) to ja nie wiem Confused


No właśnie. Skoro nie jest taki przekonany na ślubu i wspólnego życia, to może nie jest pewien swojego wyboru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
Nie ma nic gorszego niż namawianie na siłę faceta/kobiety do małżeństwa Shocked Surprised

Zgadzam się!

Nie wiem, czy można (a nawet czy powinno się) robić coś, żeby druga osoba chciała szybciej wejść w związek małżeński. Wydaje mi się, że każdy, a już na pewno facet musi sam do tego dojrzeć, bez żadnych nacisków, mając pewną świadomość i odpowiedzialność z czym to się wiąże.

A można wiedzieć ile macie lat? I czy rozmawiałaś z nim w ogóle tak otwarcie, ale bardziej pytając jak on się zapatruje na to aniżeli coś sugerując?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna*** napisał:
kamilka napisał:
no to widocznie macie inne oczekiwania względem siebie. Ja bym w takiej sytuacji zapytała faceta, czy on przypadkiem nie czeka na "lepszy model"... Bo skoro nie macie żadnych innych zobowiązań finansowych, jesteście gotowi na to, żeby sobie ułożyc życie (chyba, że On nie jest...) to ja nie wiem Confused


No właśnie. Skoro nie jest taki przekonany na ślubu i wspólnego życia, to może nie jest pewien swojego wyboru.


W takim wypadku może Ty powinnaś pomyśleć o wymianie na "lepszy model".
Nie mniej jednak uważam,że na każdego przychodzi pora i faceci później dojrzewają do takich decyzji .
Chociaż mój mąż od początku związku powtarzał,że nie widzi innej matki dla swoich dzieci niż ja, plany od początku były wspólne z biegiem lat tylko się krystalizowały.

sugerowanie - hajtnijmy się już , bo ja już chce jestem gotowa wykrzyknik bo mamy pracę itd, to mało uśmiech w głowie taka myśl też musi dojrzeć uśmiech Nacisk na mężczyznę daje odwrotny skutek uśmiech

Poważna rozmowa nie zaszkodzi:)

Edit : z drugiej strony moja mama x lat temu powiedziała tacie : wte albo we wte bo jej szkoda czasu, jeśli on nie ma poważnych planów język To się zdecydował , do dziś o tym opowiada język Tyle,że to inne czasy były uśmiech

Poza tym naciskani faceci (tacy których ja znam) raczej się żalą,że nie są jeszcze gotowi albo chcą to zrobić w "swoim czasie", a kobieta nic tylko pierścionek i ślub a ich trafia Rolling Eyes

No i musisz wziąć pod uwagę,że są ludzie, którzy nie uznają instytucji małżeństwa, wolą tzw. wolne związki uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 393

PostWysłany: Sob 16 Mar 2013, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam znajomych , którzy wzieli ślub po 11 latach bycia razem. Powód była banalny - ona chciała skończyć studia i popracować sobie (jej wolna wola!), on na to przystał. Teraz są 1.5 roku po ślubie i mają fajnego synka i są mega szczęśliwi.

Uważam, że trzeba o tym rozmawiać, ale za równo jedna jak i druga strona musi do tego dojrzeć i tego chcieć. Nie ma tutaj miejsca na mus.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Pon 18 Mar 2013, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie rozumiem tych długoletnich związków, w których zawarcie małżeństwa jest odwlekane "na święty nigdy"... Czy przez 7 lat nie można dojrzeć do tego czy jest się już gotowym na ten krok czy nie? Skoro już tak długo jesteście ze sobą, to chyba wiecie że chcecie z tą osobą być...Rozumiem argument finansowy- nie bierzemy ślubu, bo nas nie stać (chociaż ślub nie musi się wiązać z wielkimi wydatkami- jeśli zależy parze na samym ślubie właśnie). U Was chyba ten argument nie ma racji bytu. A czekanie na odpowiednią chwilę, która pewnie nigdy nie nadejdzie... w tym wypadku postawienie sprawy "w te albo wewtę" jak mama ewelajn, jest jak najbardziej uzasadnione...szkoda Twojego czasu i Twojej młodości, tym bardziej że Tobie bardzo zależy na założeniu rodziny i małżeństwie... Takie jest moje zdanie!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zeszyt3
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 28

PostWysłany: Czw 20 Cze 2013, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czas ucieka....
_________________
Czy puściłabyś swojego narzeczonego na striptease w wieczór kawalerski?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 20 Cze 2013, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeszyt3 napisał:
czas ucieka....

No coś Ty Shocked Shocked Shocked
Żartujesz?! Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group