Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak oszczędzać w codziennym życiu - porady :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny temat, Karola uśmiech.
Ja też staram się ostatnio analizować, jakie wydatki są zbędne, bo można naprawdę sporo zaoszczędzić nie odmawiając sobie niczego. Ostatnio nauczyłam się wyłączać "czerwoną lampkę" w telewizorze, to podobno jakieś kilkadziesąt zł rocznie. Biorąc pod uwagę, że taka lampka jest zupełnie zbędna, to już coś. Poza tym, warto pamiętać o wyłączaniu światła, gdy z danego pomieszczenia nie korzystamy i stopniowo wymieniać żarówki na energooszczędne. Przy kupowaniu urządzeń elektrycznych zawsze trzeba zwracać uwagę na klasę energetyczną. Dzięki przyjrzeniu się naszym wydatkom na prąd zaoszczędziliśmy już teraz jakieś 30-40 zł miesięcznie.

Podpisuję się obiema rękami pod zarzuceniem kupowania rzeczy niezdrowych i drogich - jak się wyeliminuje z jadłospisu dania gotowe i przekąski, naprawdę zyskuje nie tylko budżet, ale i zdrowie. Nauczyłam się robić kilka łatwych ciast, obiady jemy prawie wyłącznie domowe, żadnych pizz na telefon, żadnych mrożonek i dzięki temu mamy pewność, że jemy zdrowo i wiemy, co konsumujemy uśmiech.
Kupiliśmy robot kuchenny, to jednorazowy wydatek, który już nam się zwrócił. Ułatwia życie i zachęca do domowego pichcenia.

Chemię kupujemy zawsze w internecie - dla zainteresowanych mogę wysłać adres na PW. Jest znacznie taniej niż w naszej okolicy, przy dużych zakupach dostawa za darmo. Za pieluchy Happy płacę 19,90, czyli taniej niż za biedronkowe Dady. Dostawa pod drzwi, nie ma dźwigania, nie trzeba wędrować i szukać promocji na półkach. Myślę, że rocznie da to spore oszczędności.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naszą największą zmorą jest jedzenie i alkohol.. Lubimy dobrze zjeść, eksperymentować w kuchni, a do tego gust smakowy raczej droższy. No a jak się robi dobrą kolację, to winko przydałoby się.. A jak zaplanowany wieczór z filmami, to piwko musi być, a jak piwo to przecież dobre przekąski.. Chyba najbardziej zgubne, bo mój zakupoholizm potrafię już zwalczyć choć trochę. Dlatego chcąc oszczędzić na pewno zaczęłabym od fajek, jeżeli palisz paczkę dziennie, to już 300 zł miesięcznie, a za tyle można byłoby kupić kilka szmatek;p Na pewno staramy się kupować sporo zamienników, ale zawsze wtedy czytam opakowania. Robiąc zakupy w Biedronce sięgam zawsze po pełnoziarnisty makaron Lubelli, pastelle Lisnera, bo mimo, że ma kilka procent mniej dobrych składników to są smaczne, ale np. po przeczytaniu składu soku marchwiowego miałam odruch wymiotny. Szczególnie, że był kupiony dla siostrzenicy, a tam cukier, cukier i jeszcze raz cukier. Chyba z 3 razy więcej cukru niż w normalnym Kubusiu. Do tego sok mają w racjonalnej cenie, gdzie w markecie normalnym niewiele tańszy jest napój, więc nie ma porównania. Chleb sama z reguły piekę - dobry pełnoziarnisty chleb to minimum 5 zł, a przy włożonych kilku minutach pracy mam dwa bochenki pewniejszego chleba z mąki za 4 zł i opakowania drożdży. Napojów gazowanych i takiego codziennego picia soków już dawno się oduczyliśmy na rzecz wody, chociaż w sumie taniej to nie wychodzi, bo oboje wypijamy z 2 butelki dziennie mineralnej, więc już prawie 3 zł dziennie na wodę.. Jak Ci sama woda nie pasuje, to może z miętą i cytrynką? Dla organizmu super, a smak dobry.
Zgubne na pewno jest też kupowanie w marketach, ale u nas w osiedlowych sklepikach albo wybór alkoholu i kilka podstawowych składników, albo ceny z kosmosu, że kupując paczkę makaronu w markecie kupiłabym dwie.. Ostatnio zabrakło nam pieprzu i chyba ziela angielskiego i już przy tak drobnej kwocie byliśmy zszokowani ceną..

Ja muszę chyba zacząć przeglądać co w szafkach mamy, bo właśnie sporo takich suchych rzeczy się marnuje, bo odkopujemy po czasie.



Cytat:
Chciałam sobie pozbierać wszystkie paragony spożywcze przez miesiąc i zliczyć ile idzie kasy na jedzenie, ale aż się boję


Mąż próbował, ale po kilku wieczornych słabościach się poddał;p A jakby uwzględnić w tym moje podjadanie słodyczy, to pewnie zawału dostalibyśmy na takie podsumowanie..

Cytat:
Ja tylko w duchu się zawzięłam i kosmetyków w tym szamponów i innych pielęgnacyjnych rzeczy nie kupuję na zapas, nie dość,że miejsce zajmują to zamrażam pieniądze



To jest ważne;p Nawet jak coś kupię w zestawie, czy taniej, to patrzą na datę ważności i nigdy nie otwieram, dopóki nie skończę pierwszego opakowania.. Tak to nieraz miałam dwa tusze do rzęs, data wiadomo 6 miesięcy, więc zaraz jeden do śmieci..

Cytat:
A jakby ktoś znalł sposób na oszczędzanie gazu
Ogrzewaj i gotuj prądem, zużycie gazu będzie zerowe:DVery Happy

No i też mamy niedaleko Biedronkę (2 km), więc w ładną pogodę na mniejsze zakupy idziemy spacerkiem. Gorzej do Lidla, bo jak mam ochotę na niektóre ich produkty, to trzeba podjechać.

Cytat:
Ostatnio nauczyłam się wyłączać "czerwoną lampkę" w telewizorze


Da się to jakoś wyłączyć, czy z prądu?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy przycisk na obudowie telewizora, chyba każdy model taki ma, tylko trzeba dobrze poszukać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga, wyślij mi proszę adres tego internetowego super-sklepu!wykrzyknik

jeśli chodzi o oszczędzanie to dla osób, które wydają dużo kasy na ciuchy w chwili obecnej jest złoty czas, jeśli ktoś lubi styl vintage i ma czas buszowac po second-handach. Ja ostatnio kupiłam bluzkę za 1zł, doszyłam z przodu złote guziczki (które były droższe niż bluzka...), z tyłu złoty zameczek i już uśmiech koleżanki ze studiów tak patrzyły jak im opowiedziałam wow wow wow wow wow wow
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

świetna analiza Karolino! uśmiech
Czekam na ciąg dalszy uśmiech
Marguś i ja poproszę adres tego sklepu Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od siebie mogę dodać, żeby nauczyć się wykorzystywać pozostałości: ubić pianę z pozostałych białek, resztkę kurczaka wykorzystać do zapiekanki, zeschnięty żółty ser namoczyć w mleku i zetrzeć, suchą kajzerkę namoczyć i do mielonych itd.
Nie cierpię marnować chleba, dlatego mrożę pieczywo i wyciągam tylko wtedy i tyle, ile potrzeba. W sezonie letnim robię dużo zapraw, które w zimie sprawdzają się znakomicie i ograniczają konieczność np. kupowania dodatków do potraw. Sposoby babuni natomiast pozwalają ładnie oszczędzić na domowej chemii.
Dobrze jest izolować okna, sprawdzić instalacje hydrauliczne, czy wszystko dociśnięte i dokręcone, żeby nie tracić ciepła w domu i móc dokładnie zakręcić krany.
Regularnie rozmrażać lodówkę.
Polecam też hodowanie świeżych ziół na parapecie:)
No i wyznaczanie, ile można wydać na przyjemności tygodniowo (alkohol, kino itd) też się sprawdza.
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaja_85
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 2188
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga czy ja również mogę prosić o link do sklepu internetowego pytajnik Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martylda
maniak
maniak


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 1778

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gaja_85 napisał:
Marga czy ja również mogę prosić o link do sklepu internetowego pytajnik Very Happy


Ja też, ja też uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My robimy sobie listę zakupów. Produkty, które mogą stać i się nie psują kupujemy w większych opakowaniach - zawsze te parę złotych można oszczędzić.
Jeśli widzę dobrą promocję na coś, co szybko zużyję a używamy zawsze tych samych, np. pasty do zębów czy szampony (u nas to szybko idzie) - kupuję 2-3 sztuki.
Tak samo z mięsem - jeśli jest jakaś promocja to kupujcie więcej, podzielcie i zamroźcie - nie zepsuje się.
Z produktów psujących się - kupować tyle, ile zjecie, żeby potem nie wyrzucać.

Czytajcie etykiety takich samych produktów "różnych" firm - zdziwicie się, że obok siebie potrafią stać identyczne produkty tego samego producenta ale o innej nazwie - często jest tak, że pod inną nazwą i innym logo produkuje się rzeczy dla jakiegoś sklepu i są wtedy tańsze.


My jeszcze lubimy kolekcjonować filmy na dvd - kupujemy je tylko w MediaMarkt - po 2-3 miesiącach od premiery można kupić taki film za 20zł, a dodatkowo są tam półki pełne filmów za 5-10zł i są to na prawdę dobre filmy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniusia
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1430
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martylda napisał:
gaja_85 napisał:
Marga czy ja również mogę prosić o link do sklepu internetowego pytajnik Very Happy


Ja też, ja też uśmiech


I ja uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 29, 30, 31  Następny
Strona 2 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group