Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Hormony i dolegliwości, które prostujemy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 27 Lut 2013, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek z tego co wiem, to taka górna norma tj. 4,5 także nie masz się co martwić, tak czy siak masz w normie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Sro 27 Lut 2013, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
Kasiek z tego co wiem, to taka górna norma tj. 4,5 także nie masz się co martwić, tak czy siak masz w normie uśmiech


A nie jest tak, że to zależy od laboratorium? Każde ma swoje normy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 27 Lut 2013, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę, nie wydaje mi się (chyba, że minimalne różnice), ale głowy nie dam sobie uciąć. Jutro będę u mamy w przychodni to mogę zapytać.
Na wszystkich wynikach, które mam u siebie, normę mam zaznaczoną na 4,0 mIU/L, natomiast babeczka mówiła mi, że taką górną normę zakłada się nawet do 4,5 (chociaż u mnie to i tak nic nie zmieniało przy początkowym TSH 8,5). W każdym razie wiem, że najlepszy poziom TSH u zdrowej osoby to tak w granicach 1,5 -2,5. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamorela
guru
guru


Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 2142
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro 27 Lut 2013, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna*** napisał:
lauraire napisał:
Kasiek z tego co wiem, to taka górna norma tj. 4,5 także nie masz się co martwić, tak czy siak masz w normie uśmiech


A nie jest tak, że to zależy od laboratorium? Każde ma swoje normy?

Często tak jest. Choć myślę, że jeżeli nie ma norm zapisanych na kartce z wynikami to normy są takie jak ogólnie przyjęte.
_________________

http://kosmetyczka-lamoreli.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
only_hope
maniak
maniak


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 1201
Skąd: śląsk

PostWysłany: Czw 28 Lut 2013, 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ło rany ale robiłam zamieszania.
źle napisałam. Zawsze miałam nadczynność. Przepraszam za zamieszanie.
Jestem po wizycie i szkoda gadać... Wcześniej tarczycy była czysta, zadnych guzków. A teraz jeden za drugim, trzecim pogania ("usłana guzkami"). Jawiekszy ma 17 mm średnicy. ehhh...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 28 Lut 2013, 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

only spokojnie, nic nie narobiłaś. Przy okazji już wiadomo jak to z tymi oznaczeniami dziwnie jest przy tarczycy. uśmiech
Robili Ci też biopsje ? Myślisz, że to guzki po ciąży czy to takie wole?
Słyszałam, że przy nadczynności częściej pojawiają się jakieś guzki, ale nieszkodliwe. Głowa do góry uśmiech

Pytałam co z tymi normami, podobno są bardzo zbliżone wszędzie, z minimalnymi różnicami. No chyba, że ktoś nie ma tarczycy w ogóle, wtedy ma trochę inne te normy. Moja mama już nie ma tarczycy i zupełnie inaczej u niej się to wszystko liczy niż u mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
only_hope
maniak
maniak


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 1201
Skąd: śląsk

PostWysłany: Czw 28 Lut 2013, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
only spokojnie, nic nie narobiłaś. Przy okazji już wiadomo jak to z tymi oznaczeniami dziwnie jest przy tarczycy. uśmiech
Robili Ci też biopsje ? Myślisz, że to guzki po ciąży czy to takie wole?
Słyszałam, że przy nadczynności częściej pojawiają się jakieś guzki, ale nieszkodliwe. Głowa do góry uśmiech

Lekarz powiedział, że za 2 miesiące zdecydujemy o biopsji. Zwiekszył mi dawkę leku i zobaczymy czy hormony jakoś się wyrównają.
Juz jakis czas czułam, że coś jest gorzej...Wszystkie dupia...e objawy wrócily; kołatanie serca, zaciskanie zębów, szybkie męczenie się, napady gorąca, bóle głowy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 28 Lut 2013, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze, że jesteś już pod opieką lekarza. Na pewno teraz wszystko szybko się unormuje. Ciąża jednak zostawia znaczące zmiany w kobiecym organizmie, ale kwestia czasu i wszystko wróci do normy. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam kolejny kłopot radosny
Mianowicie mam niski progesteron (może wszystkie hormony na "p" się na mnie uparły język z oczkiem ), przy oznaczaniu go byłam jeszcze na Duphastonie, ale wiem, że tych syntetycznych badanie nie wyłapuje, niemniej mam pytanie do tych z podobnym kłopotem (kto, kto?), czy progesteron w II fazie cyklu to absolutna konieczność w takim układzie? (bo ja mam właśnie odstawiony fakszit), czy może miałyście niski, a jakoś się to potem samo normowało np. w ciąży?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jak brałam hormony spadł mi poniżej normy ale ginka kazała się nie przejmowac. I faktycznie po jakimś czasie się unormowało... U mnie też hormony na "p" dawały czadu, ale na razie jest chyba ok, bo po ciąży już nie potrzebuję żadnych leków. Wszystko działa jak należy lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group