Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Hormony i dolegliwości, które prostujemy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie tak miałam, że byłam (w sumie nadal jestem) bardzo zmęczona, zniechęcona, bardziej nerwowa, ciągle mi było gorąco, ciągle byłam głodna. Jem bardzo dużo i często zupełnie nie tyjąc (wcześniej po takiej nadmiarowej wyżerce jakiś dodatkowy kilogram zawsze się pojawił). W pracy się śmieli, że mam tasiemca. Do tego większa potliwość, zawsze lekko wilgotna skóra, powracające nagle biegunki (podczas gdy wcześniej mogłam jeść wszystko w najdziwniejszych zestawieniach to teraz znacznie ograniczyłam rzeczy błonnikowe bo kończy się to u mnie bardzo przykro). Wszystko to interpretowałam jako nadmiar stresu i obowiązków, nerwicę żołądka itd. Nawet kołatania serca, które mi powracają.
Że to tarczyca wyszło przypadkiem. Przy okazji przedłużających się starań mój ginekolog zlecił badanie hormonów. Wszystkie powinny być w porządku, bo mam regularne miesiączki. A tu nagle okazało się, że jak byk - nadczynność. Dostałam od ginekologa namiar na dobrego endokrynologa, specjalizującego się w chorobach tarczycy i leczeniu ich pod kątem ciąży lub starań. Niestety muszę zaczekać na wizytę do połowy marca. Ale wolę pójść do dobrego niż do byle jakiego dostępnego od ręki.
Być może ta tarczyca ma jakiś wpływ na nieudane starania, może nie. Zobaczymy. Mam nadzieję, że leki wystarczą. Na razie jednak nie wiem co jest przyczyną nadczynności, pewnie endokrynolog zleci badania, żeby ją znaleźć.
Nhele, ja miałam zrobione wszystkie te hormony, o których pisałaś oraz TSH, FT3, FT4. TSH wyszło za niskie a FT3 i FT4 za wysokie. Pozostałe hormony w normie, choć raczej w górnych granicach.
TSH, FT3 i FT4 nie trzeba robić na czczo. Zrób dla siebie i świętego spokoju. Ja badania TSH robiłam sobie raz na parę lat, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok i zawsze było (mam powiększoną tarczycę od lat, to pozostałość tzw. wola młodzieńczego). Tym razem wyszło inaczej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O rany Shocked
Jak poczytałam to się wiele rzeczy zgadza i u mnie...
Jutro podejdę zrobić badania, mam fajne labo obok siebie, gdzie wyniki są już tego samego dnia.

Hmm, mój małż się śmieje, że wrak człowieka ze mnie. Się chajtał z młodą, pełną wigoru dziewczyną Very Happy język
Nic to, najwyżej jeszcze jedna sprawa będzie do naprostowania wesoły
W sumie moim wymarzonym terminem na poród jest marzec Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
O rany Shocked
Jak poczytałam to się wiele rzeczy zgadza i u mnie...
Jutro podejdę zrobić badania, mam fajne labo obok siebie, gdzie wyniki są już tego samego dnia.

Hmm, mój małż się śmieje, że wrak człowieka ze mnie. Się chajtał z młodą, pełną wigoru dziewczyną Very Happy język
Nic to, najwyżej jeszcze jedna sprawa będzie do naprostowania wesoły
W sumie moim wymarzonym terminem na poród jest marzec Wink


Też się zdziwiłam Nhele, bo ta tarczyca nie dość, że zawsze była w normie, to zawsze na tym samym poziomie. A teraz jest jak jest. Liczę na to, że leki pozwolą mi się trochę lepiej poczuć bo naprawdę nic mi się nie chce i na nic nie mam siły Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marlenqa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 623

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to prawda, że bardzo wiele kobiet ma teraz problemy z tarczycą- niestety. jak problem jest złozony warto znaleść lekarza ginekologa-endokrynologa. Czasami jest tak, że ginekolog-endokrynolog zaleca trochę inne działania niż dwaj tacy pojedyńczy specjaliści,a nie ma nic gorszego jak 2 wykluczające się zalecenia. Jeśli idziesz prywatnie to ja zalecam ci zrobić TSH, FT3, FT4 i przeciwciała- za taki komplet zapłaciłam ostatnio 112 zł, Okazało się, że przeciwciała nie były konieczne, ale załatwiłam wszystko na jednej wizycie i nie musiałam iść drugi raz.
Wyników nie trzeba robić na czczo, ale z doświadczenia wiem, że wynik na czczo a po śniadanku jest trochę inny- a czasami od tego trochę inny sporo zależy- jak u mnie przy niedoczynności subklinicznej. przy kłopotach z tarczycą w ciąży hormony trzeba badać regularnie- lubią szaleć- trzeba wtedy zmieniać dawkę leku.
niektóre kobiety nie mają probelmu z zajściem w ciaże nawet przy dość niedobrych wynikach, a inne nawet przy małym odchyleniu od normy mają już problemy.
nheledore- zna wizytę zabierz wszystkie wyniki jakie dotychczas robiłaś- lekarz będzie miał obraz i może pomoże mu to w diagnozie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marlenqo, ja chodzę do tego samego lekarza od dwóch lat, odkąd tylko się przeprowadziłam i wszelkie badania, jakie robiłam tu na miejscu, są pod jego okiem i w jego karcie, zaś wcześniejsze też sobie zapisał uśmiech
Chodzę prywatnie, więc dla mnie bez różnicy, czy zrobię te badania teraz, czy później, a jedno kłucie, więc chyba faktycznie jutro to zlecę za jednym razem. Pójdę na czczo, bo rano około siódmej, a o tej porze nie jestem w stanie jeść Wink

Justyna, ja też mam czasem takie odruchy apatii i senności, ale w życiu nie powiązałabym tego z tarczycą, dzięki za uświadomienie!

Ja i tak największy kłopot mam z prolaktyną i to ją na razie obarczam winą za brak ciąży, bo być może nie udaje nam się, bo się nie udaje, a być może znów nie owuluję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marlenqa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 623

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miejmy nadzieję, ze to tylko od prolaktyny- przy wysokiej prolaktynie moja koleżanka czuła się źle, była ospała, zmęczona i miała szalejący puls- pow. 100.
trzymam kciuki za Ciebie uśmiech mam nadzieję, że wyniki szybko wrócą do normy, nic więcej nie wyjdzie i że szybciutko dołączysz do zafasolkowanych uśmiech uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniusia
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1430
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie również przypadkiem wyszła niedoczynność tarczycy. Cały czas byłam senna, strasznie zmęczona (jak przychodziłam do domu to musiałam położyć się spać bo nie byłam w stanie normalnie funkcjonować), zaczeły mi strasznie wypadać włosy, łamały mi się paznokcie, było mi cały czas strasznie zimno itd. Poszłam na wizytę do endokrynologa, który zlecił badania właśnie m.in. TSH - okazało się, że jest za niskie, i tak od jakiegoś czasu biorę Euthyrox, zobaczymy czy po nich mi się ureguluje. Pani doktor stwierdziła, że przy takim poziomie hormonów ciężko będzie mi zajść teraz w ciążę smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dużo osób ma problemy z tarczycą smutny
I to tak nagle wychodzi smutny

Trzymam kciuki,żeby Wam się udało zwalczyć problem i zaciążyć wykrzyknik uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewna, ale chyba od czasu wybuchu z Czarnobylu to się zaczęło, już nie mówiąc o cudownym antidotum podanym później, tej jodynie, bleh.
Moja mama miała guzy na tarczycy.
Bardzo popularny problem, całe szczęście, że łatwo można wyczaić go i zacząć leczyć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniusia
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1430
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 6 Lut 2013, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak uśmiech ja miałam robione USG tarczycy, żeby sprawdzić czy nie ma żadnych guzków.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group