Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pytania, które powinno się zadać przed ślubem.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 12:21    Temat postu: Pytania, które powinno się zadać przed ślubem. Odpowiedz z cytatem

Dziś w pewnym programie pojawiła się dyskusja na temat tego, czy powinno się pytać partnera przed ślubem o to:
- Gdzie mieszkać?
- Czy i ile dzieci?
- Na co oszczędzamy?
Co wy myślicie o takiej ankiecie? Czy zadajecie podobne pytania swoim narzeczonym?
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".


Ostatnio zmieniony przez kiniac dnia Wto 25 Sty 2011, 12:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 16:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam bardziej chodziło o to, na co oszczędzamy po ślubie. Very Happy Było też pytanie o relacje z teściami, itp.
Dla mnie to dość dziwne, bo chyba odpowiedzi na te pytania pojawiają się mimochodem. Jeśli decydujemy się na ślub, to mniej więcej znamy wizję przyszłości naszego partnera.
U mnie jest oczywiste, że dzieci po jakiś dwóch latach po ślubie, kiedy już moja kariera zawodowa będzie bardziej stabilna Smile choć przecież dziecka nie da zaplanować się, jak spotkania z przyjaciółmi, może pojawić się wcześniej lub później i wielkiej tragedii nie będzie.
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, dla mnie to nie żadna ankieta, tylko oczywiste tematy rozmów, które prędzej czy później powinny zostać poruszone w każdym poważnym związku. Jest jeszcze wiele innych taki pytań: co zrobimy, jeśli nie będziemy mogli mieć dzieci? Czy adopcja wchodzi w grę? Co, jeśli któreś z nas poważnie zachoruje? Jakie są nasze poglądy na kwestie etyczne - aborcja, eutanazja itd. Co zrobimy, jeśli trzeba będzie się opiekować naszymi rodzicami?.. Myślę, że jest cała masa ważnych pytań, na które powinniśmy znać odpowiedzi jeszcze przed ślubem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie te pytania są normalne i ich nie zadaje się tuż przed ślubem. Jeśli jest się razem już jakiś czas to na takie pytania zna się już odpowiedzi, bo to jest normalne (przynajmniej dla mnie i mojego K) że kiedyś gdzieś tam rozmawiało się o na takie typu tematy.

a nasze odpowiedzi są takie:
Gdzie mieszkać - na razie tu gdzie teraz (w Szkocji) a gdy wrócimy do Polski to się zobaczy (na początku pewnie z moimi teściami)
Ile dzieci? - mój K chce 2 (dziewczynkę i chłopca) ja bym chciała 3 (2 chłopców i 1 dziewczynkę) najpierw 2 a za jakiś czas trzecie ale tylko wtedy kiedy nasze sytuacja materialna będzie nam na to pozwalać no i oczywiście jeśli nadal będę chciała trzecie dziecko.
Na co oszczędzamy - teraz na wesele później na samochód i mieszkanie a później to się zobaczy co będziemy chcieli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka86
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 280
Skąd: śląsk

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że nie powinno się takich pytań zadawać przed ślubem chyba że ktoś nie jest do końca pewnien tego czy brać ślub oczko

Niekiedy w jakiejś luźnej rozmowie rozmawiamy o takich sprawach uśmiech

Jeśli chodzi o mieszkanie,to będziemy mieszkać tu gdzie mieszkamy,dzieci dwójka a oszczędności głównie na remont domu bo samochody zakupiliśmy niedawno więc mamy osobne oczko

Ostatnio jednak poruszyłam temat na co przeznaczymy pieniądze z wesela,to uzagodnilismy wspólnie że ok 5-6 tyś. na podróż poślubną a reszta na remont uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka86
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 280
Skąd: śląsk

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam że nie powinno się takich pytań zadawać przed ślubem chyba że ktoś nie jest do końca pewnien tego czy brać ślub oczko

Niekiedy w jakiejś luźnej rozmowie rozmawiamy o takich sprawach uśmiech

Jeśli chodzi o mieszkanie,to będziemy mieszkać tu gdzie mieszkamy,dzieci dwójka a oszczędności głównie na remont domu bo samochody zakupiliśmy niedawno więc mamy osobne oczko

Ostatnio jednak poruszyłam temat na co przeznaczymy pieniądze z wesela,to uzagodnilismy wspólnie że ok 5-6 tyś. na podróż poślubną a reszta na remont uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sandra88 napisał:
Dla mnie te pytania są normalne i ich nie zadaje się tuż przed ślubem. Jeśli jest się razem już jakiś czas to na takie pytania zna się już odpowiedzi, bo to jest normalne (przynajmniej dla mnie i mojego K) że kiedyś gdzieś tam rozmawiało się o na takie typu tematy.

Właśnie o to mi chodzi:) Nie wyobrażam sobie, że mogłabym powiedzieć do mojego narzeczonego: "Wezmę z Tobą ślub pod warunkiem, że poprawnie odpowiesz na postawione przeze mnie pytania"uśmiech
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pusia85
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 90
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem za zadawaniem tego typu pytań. Myślę, że pozwala to uniknąć wielu nieporozumień i rozczarowań.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Wto 25 Sty 2011, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kiniac
"Wezmę z Tobą ślub pod warunkiem, że poprawnie odpowiesz na postawione przeze mnie pytania"uśmiech


hehe dobre
Cytat:
pusia85
A ja jestem za zadawaniem tego typu pytań. Myślę, że pozwala to uniknąć wielu nieporozumień i rozczarowań.

My nie mówimy żeby nie zadawać takich pytań no ale te pytania powinny być zadane wcześniej a nie przed samym ślubem[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group