Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub zimą
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pon 25 Lut 2013, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zimowych ślubach dużym utrudnieniem może być dojazd dla osób z dalsza.
A problem z odmawiającymi gośćmi jest w każdej porze roku. Tylko tu dodatkowo mają wymówkę w postaci np. warunków drogowych.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 25 Lut 2013, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale taki termin dodatkowo naprawdę utrudnia sprawę- były na forum śluby w sylwestra- to jest łatwiejsze do przełknięcia, bo mamy dwupak -wesele i imprezę sylwestrową zapewnione jednej nocy.

Jeśli zapraszałaby mnie rodzina- no cóż, jeśli bliska- poszłabym. Jeśli byłaby to koleżanka- w przypadku miesięcy, gdzie nie ma takiego nagromadzenia imprez- przyszłabym, ale w takim terminie bym odmówiła. Zwyczajnie z powoów finansowych, a na pewno nie miałabym tyle tupetu żeby przyjść z jakimś kurzołapkiem w postaci prezentu język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiem o tym bo już nie raz ktoś kogoś wystawił z powodu pieniędzy,ale nie przetłumacze komuś że nic od niego nie chcemy i liczy się obecność tej osoby bo każdy ma swoją sumę i wiadomo jak jest...a co do warunków to moja czy Piotrka rodzina nie ma problemów bo kościół jest około 20 km od mojej i jego miejscowości a większość rodziny mieszka tam,większy problem mogą mieć osoby z innych rejonów Polski np. Warszawa,Koniaków czy Zakopane...No tak naprawdę dopiero 2 tygodnie przed ślubem będę wiedzieć wszystko na 99% bo nigdy nie można być wszystkiego do końca pewnym uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 393

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PatrycjaS19915 napisał:
Cześć Monika uśmiech fajnie że mamy ślub w tym samym terminie,no tak się składa że jestem z małopolski ale to nie ma większego znaczenia bo tak jak mówisz po 16 robi się ciemno,a my mamy mszę o 15 więc jak wyjdziemy nie będzie dużo widać. Co do aury wolała bym jednak żeby w tym dniu było ładnie i mroźno żeby śnieg się utrzymał o ile w ogóle będzie... Confused
A co do płaszcza to w sumie sama nie wiem,jeszcze nie mam nic wypatrzonego,dziewczyna od której kupiłam suknie ślubną proponowała mi też płaszcz ale był za bardzo zmechacony i do tego jakoś mi nie pasował,ja w sumie w tym dniu wolała bym mieć jakieś delikatne futro tak żeby fajnie komponowało się z całością,także będę coś myśleć w tym kierunku.
A Tobie jak idą przygotowania do ślubu? chyba że jeszcze o tym tak intensywnie nie myślisz? Pozdrawiam Wink


Z tego tytułu, że od czerwca zaczynamy robić remont domu i będziemy tym zajeci to już teraz mamy praktycznie wszystko język :
sala, wodzirej, fotograf, suknia, jesteśmy po naukach przedślubnych i spotkaniach w poradni rodzinnej (związane z koscielnym ślubem), księdza, chór i ekipę ministrancka też już zaklepaną (ślub będzie w tradycyjnym rycie rzymskim - trochę skomplikowany oczko )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwiń troszkę, jeśli możesz- co to w ogóle znaczy w rycie rzymskim ? Czym się rózni od "zwykłego" kościelnego ślubu pytajnik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 393

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Rozwiń troszkę, jeśli możesz- co to w ogóle znaczy w rycie rzymskim ? Czym się rózni od "zwykłego" kościelnego ślubu pytajnik


W rycie rzymskim - tak jak wyglądały msze przed II soborem watykańskim. Czym się różni? Jest po łacinie, ksiądź stoi przodem do ołtarza, inna jest kolejność poszczególnych części mszy.

Tak wygląda msza niedzielna: http://sanctus.pl/index.php?grupa=116&podgrupa=117 .
Bardzo skrótkowo - jeśli chodzi o mszę ślubną -> przysięga i obrączki są na początku mszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika dobrze że macie już to wszystko z głowy,a co do mszy to pierwszy raz się z taką formą spotykam uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 393

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest baaardzo popularna, ale są miejsca, gdzie się odbywają codziennie:
http://sanctus.pl/index.php?grupa=116&podgrupa=167&doc=149

Bardzo piękny obrządek - czujesz wielkość i ważność mszy. - chociaż to też kwestia, co komu odpowiada.

Wracając do tematu daty - moja babcia narzeka, że fryzurę sobie popsuje pod kapeluszem język i zimno będzie i sukienkę pod płaszczem sobie pogniecie język
Co do kwestii pieniędzy - jeśli ktoś bardzo się upiera, że musi dawać kasę, bo inaczej nie przyjdzie - to zaproszenia są na tyle wcześniej dawane, że można ten grosz zaoszczędzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz ja powiedziałam rok przed ślubem ale dla niektórych to nie ma znaczenia,więc jak dla mnie wymówka głupia no ale nic na to nie poradzę,po prostu mi trochę przykro z tego powodu...no ale mówi się trudno. A co do stroju no jest to trochę kłopotliwe-okrycie na wierzch,dodatkowe buty itp ale też ma to swoje uroki uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Sro 27 Lut 2013, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jak ktoś na rok przed mówi, że nie przyjdzie, bo nie będzie miał pieniędzy, to w 99% po prostu nie chce przyjsc. Jak ktoś nie ma, a mu zależy, to zrobi dużo, by jednak miec albo da innego rodzaju prezent uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group