Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Podróż w zależności od pory roku
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podróż poślubna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
april06
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 959
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 9:40    Temat postu: Podróż w zależności od pory roku Odpowiedz z cytatem

Konkretnie w moim przypadku chodzi o jesień - październik, listopad. Gdzie w tych miesiącach najlepiej się wybrać? W miarę niedaleko (ale jednak poza Polską Wink ) i niedrogo, żeby było można trochę odpocząć i trochę pozwiedzać uśmiech
Nasz fotograf polecał nam Kenię w grudniu ale no hmmm... nie ta półka cenowa oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcecie złapać trochę ciepła, to o tej porze roku to chyba tylko Egipt i Turcja przychodzi mi do głowy. Sami szukaliśmy, ale nic w Europie nas nie przekonało na tyle, żebyśmy się zdecydowali, ale nam zależało na słońcu i odpoczynku przy temp. powyżej 25 stopni. Ale jeśli niekoniecznie musicie plażować, to ja skusiłabym się na Włochy, Hiszpanię, Francję, albo zupełnie drugi kierunek - Skandynawię.
W konkretach niestety nie pomogę. My ostatecznie skusiliśmy się na egzotykę na przełomie X/XI.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:
Jeśli chcecie złapać trochę ciepła, to o tej porze roku to chyba tylko Egipt i Turcja przychodzi mi do głowy.


W przypadku Turcji, jeśli będziecie chcieli pozwiedzać coś w październiku/listopadzie, to bądzcie bardzo ostrożni – mam tutaj na myśli atrakcje organizowane przez lokalne, turecke agencje. Sa dużo tańsze i latem generalnie nie ma z nimi problemów ale poza sezonem mają bardzo mało turystów i często obiecają coś, zapłacisz pieniądze i w dniu wycieczki okaże się, że z niej nici. Pieniądze zwrócą, ale co z tego, jak humor zmarnowany i z planów zwiedzania nici smutny

Ja bym w tym czasie chyba poleciła Wyspy Kanaryjskie. Nie byłam tam jeszcze, ale przymierzaliśmy się do wyjazdu mniej więcej w takim okresie i wypadały dość dobrze – zarówno klimat, jak i koszty (jeśli się samemu szukało noclegów itd).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja koleżanka często jeździ, jej siostra ma biuro podróży. Jeżeli w zimę chcecie tyłeczki opalić i nie zrujnować się finansowo to właśnie najlepiej Egipt i Turcja. Nie zgadzam się, ze to nie sezon. U nich właśnie w miesiącach jesienno-zimowych jest sezon, bo wtedy temperatura jest do wytrzymania i da się cokolwiek zrobić. Latem jest tam wrzątek.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Październik - tylko Egipt oczko
Ja teraz byłam w październiku i było słonecznie, ciepło, bez chmur Very Happy
Moi znajomi byli natomiast w tym samym czasie na Majorce (na 10 dni). Mieli tylko 2 dni bez deszczu Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można zawsze w necie znaleźć wykresy pogody dla danego miejsca. Pamiętam, że jak wybieraliśmy się na Minorkę, to wykres pogody dla lipca pokazywał 0-1 deszczowych dni Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Moja koleżanka często jeździ, jej siostra ma biuro podróży. Jeżeli w zimę chcecie tyłeczki opalić i nie zrujnować się finansowo to właśnie najlepiej Egipt i Turcja. Nie zgadzam się, ze to nie sezon. U nich właśnie w miesiącach jesienno-zimowych jest sezon, bo wtedy temperatura jest do wytrzymania i da się cokolwiek zrobić. Latem jest tam wrzątek.


JNie musisz się zgadzać, ale ja będąc tam do tej pory 3 razy właśnie w sezonie jesienno-zimowym i wiosennym i mając takie doświadczenia (różne miasta, w tym Marmaris, który jest turystyczną bazą dla rzeszy turystów) nie polecę jeździć do Turcji w tym czasie z planami na szeroko zakrojone zwiedzanie.

A temperatura ‘do wytrzymania’ to dla mnie jest raczej maj/wrzesień, kiedy da się kąpać w morzu i nie jest jeszcze zbyt gorąco – w sam raz na zwiedzanie i plażowanie. Dla mnie w Turcji w październiku lub listopadzie w grę wchodzą jedynie piesze wędrówki, miejscowe atrakcje albo zwiedzanie okolicy do której da się dojechać ichniejszymi busikami lub dopłynać uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda87
maniak
maniak


Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 1388
Skąd: Podlaskie

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My wyjechaliśmy do Egiptu 27 września, a wróciliśmy 11 października września i polecam uśmiech Pierwszy tydzień zwiedzaliśmy, a drugi odpoczywaliśmy i jesteśmy bardzo bardzo zadowoleni uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja Turcji nie znoszę Confused nie podobało mi się tam i więcej nie pojadę... język
Zawsze jeździmy na przełomie sierpnia/wrześnie ostatecznie października i zawsze jest pogoda do wytrzymania.
W lipcu czy czerwcu bym się nie odważyła. Teściowie byli mieli ponad 40 stopni w cieniu - to nie dla mnie Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, bardziej chodziło mi o Egipt, o Turcji o tej porze aż tak dużej wiedzy nie posiadam. Ale jeżeli chodzi o Egipt to jest tam tak, jak opisałam.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podróż poślubna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group