Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Podróż w zależności od pory roku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podróż poślubna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka to prawda, Turcja jest odmienna od tego, do czego przyzwyczajają nas europejskie kraje (podobnie Egipt jak sądzę) i faktycznie sporo rzeczy jest tam dla mnie też bardzo męczacych i denerwujacych. Całe targowanie się, ceny z kosmosu na lotniskach (tez się trzeba targować), nagabywanie na ulicy. Niemniej mają przepiękne krajobrazy, morze i tysiące ciekawych zabytków oraz miejsc i - to mnie tam ciągnie uśmiech

Tak z innych pomysłów na wyjazd, to może Cypr?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
april06
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 959
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Egiptu wybitnie nie chcę jechać, jakoś mnie przeraża Rolling Eyes
o Kanarach już od kilku osób słyszałam żeby jechać (w tym od narzeczonego język ), Turcja hmm kusi ale widzę że zdania o niej podzielone oczko

myślałam też żeby pójść w drugą stronę, tzn pojechać w grudniu/styczniu gdzieś w Alpy, tylko że my nie jeździmy na nartach to nie wiem czy byłby sens jechać tylko popodziwiać widoki i ew. coś pozwiedzać?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noir w Egipcie jest wszystko o czym mówisz (nagabywanie, targowanie itp.) To mi nie przeszkadzało akurat. Sama Turcja mi nie podchodzi...

Na Cypr za zimno w październiku.

My we wrześniu planujemy w podróż poślubną lecieć do Maroko. uśmiech Więc może tam??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

april06 napisał:
do Egiptu wybitnie nie chcę jechać, jakoś mnie przeraża Rolling Eyes
o Kanarach już od kilku osób słyszałam żeby jechać (w tym od narzeczonego język ), Turcja hmm kusi ale widzę że zdania o niej podzielone oczko

myślałam też żeby pójść w drugą stronę, tzn pojechać w grudniu/styczniu gdzieś w Alpy, tylko że my nie jeździmy na nartach to nie wiem czy byłby sens jechać tylko popodziwiać widoki i ew. coś pozwiedzać?


A moze zdecydujecie sie zaczac jezdzic na nartach przy okazji? Sa 3-4 dniowe kursy organizowane, moze zlapiecie bakcyla? uśmiech

Z Alp polecam Chamonix, jest tam calkiem sporo do zobaczenia zima. Wjazd na Aiguille du Midi (niecale 4 tys metrow), widoki zapieraja dech w piersiach uśmiech Kolejka do lodowca z jaskinia lodowa (tam nie bylismy akurat), dodatkowo przez Chamonix (jako, ze polozone jest w dolinie) kursuje pociag, ktorym mozna dojechac do sasiednich wiosek i szwajcarkiej granicy. Z tego, co pamietam, karta rezydenta (powinniscie dostac taka od osoby, ktora wynajmuje wam pokoj lub w hotelu) umozliwia poruszanie sie tymze pociagiem, a tazke lokalnymi autobusami za darmo.
My spedzilismy 90% wyjazdu na stokach, ale wiem, ze na kilka z nich mozna wjechac rowniez bez nart (jak dlugo sa to wyciagi kabinowe) i sa stamtad przepiekne widoki uśmiech

Z Alpami jest troche taki klopot, ze wiele miasteczek jest pieknych, ale zima sa klopoty z poruszaniem sie miedzy nimi (chyba, ze wezmiecie wlasne auto), Chamonix wypada na tle innych dosc pozytywnie pod tym wzgledem uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aishaa
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 170

PostWysłany: Nie 27 Sty 2013, 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maroko - ach nasza podróż poślubna mi się przypomina uśmiech Byliśmy w sierpniu, najpierw zwiedzanie, później wypoczynek. Jeżeli chodzi o zwiedzanie - im dalej od oceanu, tym goręcej. W Marrakeszu temperatura dochodziła do 50 stopni. Mój ciepłolubny małżonek był zachwycony, ja trochę mniej. Chociaż tam o tyle lepiej się znosi upały, że nie jest wilgotno (jak np. w Turcji). W czasie wypoczynku w Agadirze było już chłodniej, wieczorami zdarzało się, że były potrzebne ciuchy na długi rękaw. Ale jak zawiało od pustyni to wytrzymać się nie dało... Reasumując, trzeba sprawdzić jaka tam jest temperatura jesienią, bo to, co jest w głębi kraju może znacznie się różnić od tego, co jest nad oceanem. Poza tym nie polecam Agadiru - jest tam wprawdzie piękna plaża, ale to wszystko. Miasto było całkowicie zniszczone przez trzęsienie ziemi więc nie ma zabytków, starej mediny, klimatu. Trochę się tam nudziliśmy. Za to objazdówka - cudna!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agusia1217
bywalec
bywalec


Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 249
Skąd: B-B

PostWysłany: Pon 28 Sty 2013, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co polecacie na koniec września?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Majkon27
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 195
Skąd: Wszedzie tam gdzie zlo i wystepek..

PostWysłany: Sob 23 Lut 2013, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co myslicie o Dominikanie lub tajlandi w Pazdzierniku ? ktos moze byl tam w tym czasie ? gdzie najpeniej z pogoda aby nie trafic na Huragany lub pore deszczowa?

Pozdro uśmiech
_________________


ADMINISTRATOR Wink

Tylko ten, kto ryzykuje, że posunie się w życiu za daleko, ma szansę przekonać się, jak daleko potrafi zajść
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Nie 24 Lut 2013, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majkon, my byliśmy na przełomie października i listopada na Dominikanie. Na nieszczęście trafiliśmy na huragan Sandy oczko Tzn. nie uderzył on bezpośrednio w Dominikanę, ale przez dwa czy trzy dni trochę padało, było pochmurno. Cały czas temperatura oscylowała wokół 30 stopni, więc i tak non stop gdzieś chodziliśmy. Kolejne 8 dni to była bajka, od czasu do czasu padało, ale to są takie deszcze, że w ciągu kilku minut nachodzi chmura, pada 15 minut, po czym wychodzi słońce i znowu jest skwar. Albo zaczyna kropić, chociaż niebo jest bezchmurne. Ludzie nawet nie schodzili z plaży, ani nie wychodzili z basenów Wink
Jak masz jakieś pytania, to pisz. My wróciliśmy bardzo, ale to bardzo zadowoleni. Hotel mieliśmy super, obsługa przemiła, naprawdę nie mamy się do czego przyczepić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AgnieszkaBira
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 26

PostWysłany: Sro 3 Kwi 2013, 11:56    Temat postu: Polska Odpowiedz z cytatem

A czy możecie polecić jakieś miejsce w Polsce? Są jakieś piękne miejsca, gdzie można poczuc się jak w innym kraju?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amelkaa
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 837
Skąd: polska

PostWysłany: Sro 14 Maj 2014, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

egipt tunezja turcja aczkolwiek w tunezji nic nie ma tylko piasek i słońce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podróż poślubna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group