Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Orientacja na kierunki świata
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Wto 22 Sty 2013, 13:21    Temat postu: Orientacja na kierunki świata Odpowiedz z cytatem

Nie znalazłam odpowiedniego wątku, więc zakładam nowy. Czy przed zakupem czterech kątów analizowałyście ekspozycję okien na kierunki świata?
Którą opcję byście wybrały?

Wariant I:

- kuchnia - wschód (duże okno) i północ (małe okno)
- klatka schodowa - północ
- salon - zachód (okno + drzwi), północ (małe okno)
- sypialnie:
-- 1. wschód (drzwi i okno)
-- 2. wschód (drzwi), północ (okno)
-- 3. północ (okno), zachód (drzwi)
-- 4. północ (drzwi), zachód (okno)

Wszystkie południowe ściany graniczące z sąsiadem.

Wariant II:
- kuchnia - zachód (duże okno) i południe (małe okno)
- klatka schodowa - południe
- salon - wschód (okno + drzwi), południe (małe okno)
- sypialnie:
-- 1. zachód (drzwi i okno)
-- 2. zachód (drzwi), południe (okno)
-- 3. południe (okno), wschód (drzwi)
-- 4. południe (drzwi), wschód (okno)

Wszystkie północne ściany graniczące z sąsiadem.

Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Wto 22 Sty 2013, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moich doswiadczen z wynajmowanymi domami wynika, ze (dla mnie) najlepsze ustawienie to takie:
- kuchnia: okno na poludnie
- sypialnie: okna na polnoc lub zachod
- pokoj dzienny/pracownia: okna na poludnie

Z Twoich wariantow, jakbym na sile musiala wybrac, wybrala bym opcje nr 2. Musisz jeszcze brac pod uwage polozenie ulic - nie jest fajnie miec sypialnie od ulicy, zwlaszcza ruchliwej oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Wto 22 Sty 2013, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma tam ruchliwych ulic oczko

Wiesz, że Twoje preferencje są sprzeczne ze wszelkimi radami jakie znalazłam w necie? Wink

Moim ideałem byłoby mieć salon na południowy zachód a kuchnię i sypialnie od wschodu, ale nie da się Wink
Kluczowy jest salon - wybrać więcej okien na na wschód czy zachód? Zachód będzie dużo bardziej doświetlony niż wschód, ale dochodzi jeszcze to niewielkie okno na południe/północ.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 22 Sty 2013, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przyszło by mi do głowy tak dokładnie tego analizować uśmiech

Ja jedynie nie polecam mieszkania narożnego- zawsze będzie chłodniejsze od pozostałych na tym samym poziomie uśmiech
Mimo,że przeważnie większy balkon kusi
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Wto 22 Sty 2013, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
Nie przyszło by mi do głowy tak dokładnie tego analizować uśmiech

No coś Ty - dla mnie, poza samym rozkładem, to kluczowa sprawa uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Wto 22 Sty 2013, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:
Nie ma tam ruchliwych ulic oczko

Wiesz, że Twoje preferencje są sprzeczne ze wszelkimi radami jakie znalazłam w necie? Wink

Moim ideałem byłoby mieć salon na południowy zachód a kuchnię i sypialnie od wschodu, ale nie da się Wink
Kluczowy jest salon - wybrać więcej okien na na wschód czy zachód? Zachód będzie dużo bardziej doświetlony niż wschód, ale dochodzi jeszcze to niewielkie okno na południe/północ.


Heheh, szczerze, nie szukalam nigdy w necie rad na ten temat, opieram sie tylko na swoich doswiadczeniach. Wiadomo, kazdemu inaczej pasuje, ponizej moje refleksje dlaczego mi akurat tak uśmiech
Jasna kuchnia, bo sporo sami gotujemy i przyjemniej miec naturalne swiatlo, jak dlugo sie da.
Salon tez lepszy dobrze doswietlony - w tej chwili mamy w naszym male dosc okna na polnoc i coz, poza slonecznymi letnimi dniami (ktorych tak wiele znow nie ma) jest zwyczajnie ciemno bez lampy uśmiech
Pracownia: przy naturalnym swietle zdecydowanie lepiej sie cos robi w ciagu dnia uśmiech
Sypialnie to juz kwestia preferencji, dla mnie to okna na polnoc lub polnocny-zachod, nie lubie jak z rana mnie slonce budzi przed czasem oczko

Hm, ja bym stawiala na okna na zachod, ale ja kieruje sie moim trybem zycia: wracam kolo 5 do domu, a wtedy swiatla od wschodu juz nie ma, wiec zachod wypada lepiej oczko

Edit: Aj, nie dopatrzylam, ze w drugim wariancie okna z salonu na wschod. No to nie wiem, ktory lepszy bedzie ;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Wto 22 Sty 2013, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noir napisał:
No to nie wiem, ktory lepszy bedzie ;(

Nooo to witam w klubie język

Ja mam aktualnie okna tylko na północ - odpada całkowicie, nienawidzę tego mieszkania przez te okna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 22 Sty 2013, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tych dwóch opcji przez Ciebie opisanych pierwsza wydaje sie o wiele lepsza wg mnie uśmiech

My mamy mieszkanie narożne (wcale nie jest zimniejsze, jedyne na co mogę narzekać to większe przeciągi, ale też nie jest źle). My mamy kuchnię od wschodu - super, z rana świeci słoneczko uśmiech Salon i sypialnię mamy od południowego zachodu - bardzo nam to odpowiada, przez cały dzień jest jasno i ładnie, na balkonie można się opalać uśmiech

Najgorsze co można mieć to wszystkie okna z tej samej strony :/ Kolega ma wszystkie okna na północ - ciemno i ponuro u niego zawsze.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Wto 22 Sty 2013, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betka napisał:
Nooo to witam w klubie język

Ja mam aktualnie okna tylko na północ - odpada całkowicie, nienawidzę tego mieszkania przez te okna.


No ja ciagle stawiam na opcje 2, ale jak mwoie, to tylko moje preferencje uśmiech Zalezy, jak bardzo zalezy Ci na dobrze oswietlonej kuchni/salonie, jesli to okno na poludnie w salonie jest w miare przyzwoitej wielkosci, to tez sporo swiatla doda uśmiech

Na Twoim miejscu chyba bym sie probowala zastanowic na jakich pomieszczeniach mi najbardziej zalezy, by byly dobrze oswietlone i wedlug tego decydowac uśmiech

Oj, wszystkie okna od polnocy lub od poludnia to jest ekstremum uśmiech Moi rodzice maja mieszkanie z oknami na poludnie - latem jest piekarnik oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Betka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 1237

PostWysłany: Wto 22 Sty 2013, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noir napisał:
Na Twoim miejscu chyba bym sie probowala zastanowic na jakich pomieszczeniach mi najbardziej zalezy, by byly dobrze oswietlone i wedlug tego decydowac uśmiech

Salon. Zdecydowanie salon. Co wcale nie ułatwia mi decyzji oczko

agatt, myślisz podobnie jak ja Very Happy Jakby salon był na południowy zachód do nawet bym się nie zastanawiała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group