Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wróżka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Wto 15 Sty 2013, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróżki mnie nie kręcą, jak byłam młodsza - owszem miałam ochotę iść, ale z czystej ciekawości jak wygląda to całe wróżenie. Jednak po prostu szkoda było mi kasy język
Mam w swoim otoczeniu koleżankę, która baaardzo często korzysta z takich usług. Całe życie nim podporządkowała, każde niepowodzenie czy powodzenie, jest kwitowane: "bo wróżka mi powiedziała". Np. cały czas czeka na miłość bo wróżka jej to powiedziała, zmieniła pracę, bo wróżka powiedziała, że czeka na nią inna...
Dla mnie to już czysty absurd. Czemu? Bo każdą odpowiedź można podporządkować pod te "wózkowe porady".
Zauważcie sami, że te wszystkie wróżki etc, mówią bardzo ogólnikowo, właśnie po to, żeby tym, którzy w to wierzą było łatwiej powiązać fakty z przepowiedniami.
Pomijam już te pełne śmiechu programy z wróżbitą Dawidem, Maciejem czy innym cudakiem (nie obrażając nikogo, ale wystarczy popatrzeć, że oni nie traktują tego serio, a wręcz przeciwnie wyśmiewają się z tych dzwoniących ludzi). Bo w nich chodzi tylko o wyłudzenie kasy od naiwnych ludzi.
Zastanawiają mnie tylko te wszystkie akcje o których wspomniał froog7. Sama znam kilka opowieści, przekazywanych od kilku lat.
Czy rzeczywiście można pozwiązywać duchy z wróżbitami... myślący
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
froog7
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 261
Skąd: Mazowsze - serce Polski

PostWysłany: Wto 15 Sty 2013, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja nie obstaje za wiarygodnością EZO TV. Racja większość tych wróżb jest dość naciągana(jeśli nie wszystkie), zgadzam się co wcale nie eliminuje w/w sytuacji.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Wto 15 Sty 2013, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źle mnie zrozumiałeś.
Chodziło mi o to, czy na serio można łączyć to "coś dziwnego" co dzieje się tam (przygasanie świateł etc.) z wróżkami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
froog7
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 261
Skąd: Mazowsze - serce Polski

PostWysłany: Wto 15 Sty 2013, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie rzeczy dzieją się tylko podczas kręcenia nagrania co dowodzi że to zjawisko normalne nie jest język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 15 Sty 2013, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróżki to specyficzne zjawisko, w końcu pojawiły się w historii osoby, które coś przewidziały - czy faktycznie przewidziały dane wydarzenie, czy dane wydarzenie zostało podciągnięte pod przepowiednię, to już odrębny temat.
Ja do wróżki kiedyś chciałam iść ale zawsze się bałam lol
Każdą wróżbę można podciągnąć pod swoje życie. Ba! Swoje życie można pokierować tak, żeby dana wróżba się sprawdziła - i tak na prawdę, to na tym to polega. No bo jeśli ktoś Ci powie, że czegoś nie zrobisz, to jak będziesz o tym myśleć "bo ona powiedziała, że nie zrobię", to w końcu nie zrobisz i wróżba się spełniła uśmiech Takie coś może zniszczyć życie.
Jakiś czas temu oglądałam film, w którym córka posłała matkę do wróżki, żeby ta się podbudowała trochę. I ta matka chodziła do niej, praktycznie codziennie i ślepo wierzyła w każde jej słowo. Skończyło się na tym, że córka poprosiła matkę o obiecaną pożyczkę na otwarcie galerii, a ta powiedziała, że teraz jej nie pożyczy bo wróżka powiedziała, że to nie jest dobry czas na to. No i zonk.
Ezo tv to głupoty, a samo igranie z przepowiadaniem przyszłości jest bardziej niebezpieczne dla naszej psychiki i nie wiązałabym ich z opowieściami o duchach uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
delikatna0
guru
guru


Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 3905
Skąd: Łopolskie ;)

PostWysłany: Wto 15 Sty 2013, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróżbita Maciej ostatnio wywróżył, że w nocy będzie ciemno! język

Jeśli kiedykolwiek poszłabym do wróżki, to z czystej ciekawości, ale i tak pewnie finalnie nie miałabym tyle odwagi. Boję się tego, że będę się sugerować jej słowami etc. A tak grzecznie przyjmuję wolę Bożą i mam spokój oczko
Mam koleżanki, które chodziły do wróżek, rzekomo im się sprawdza to, co im przepowiedziały. Ale czy ja tam wiem...
_________________
"Śmiało, bądźmy delikatni!" oczko

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Chanela
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 92
Skąd: Zdolny Śląsk

PostWysłany: Pon 21 Sty 2013, 0:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poszłam bo mnie koleżanka wyciągnęła. Było to jeszcze na początku mojego związku bo teraz bym się raczej nie odważyła. Potraktowałam to jako żart. Ale jednak mimo wszystko powiedziała mi wiele prawdy. I wiele się sprawdziło. To jest starsza kobieta do której chodziła kiedyś tej koleżanki mama.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
angelikakantoch
początkujący
początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 1

PostWysłany: Sob 6 Kwi 2013, 9:31    Temat postu: Wróżka z prawdziwego zdarzenia Odpowiedz z cytatem

witajcie moi drodzy mam znajoma i ona jest naprawdę dobra wróżką jak chcecie to napiszcie do niej annatur.adm@wp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
froog7
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 261
Skąd: Mazowsze - serce Polski

PostWysłany: Pon 8 Kwi 2013, 20:31    Temat postu: Re: Wróżka z prawdziwego zdarzenia Odpowiedz z cytatem

angelikakantoch napisał:
witajcie moi drodzy mam znajoma i ona jest naprawdę dobra wróżką jak chcecie to napiszcie do niej annatur.adm@wp.pl


A jest coś takiego jak dobra wróżka ? Przecież to jest nieczysta siła po której są problemy. A później bieganie po egzorcystę bo szklanki same się zmywają język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Lut 2013
Posty: 393

PostWysłany: Pon 8 Kwi 2013, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie na wróżki reaguje bleeeee (z powodu wiary i własnych przekonań). Co do sprawdzenia się przepowiedni: to nie jest tak, że jak nam już coś taka wróżka powie do dążymy, gdzieś podświadomie do tego, aby się spełniło (jeśli to rzecz na którą mamy wpływ) albo nadinterpretacją naginamy rzeczywistość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group