Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak pogodzić dwa odmienne zdania w sprawie zaręczyn?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Noir
maniak
maniak


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 1669

PostWysłany: Czw 13 Gru 2012, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram przemówczynie uśmiech

Ja bym zostawiła decyzje mężczyźnie i później ewentualnie (jeśli Ci zależy) zorganizowała jakąś rodzinną uroczystość. Dla mnie osobiście obecność innych osób (nawet bliskich) przy takim wydarzeniu była by krępująca – czuła bym się jak w kiepskiej operze mydlanej uśmiech

Nasze zaręczyny były dla mnie zupełnym zaskoczeniem , bo nic nie podejrzewałam i nie czekałam na to. Byliśmy tylko we dwoje i całe szczeście uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 13 Gru 2012, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli Ty się oświadczasz - zrób po swojemu, jeśli Twój chłopak - jemu pozostaw decyzję uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Czw 13 Gru 2012, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja miałam takie zaręczyny właśnie z całą rodziną, kwiatami, szampanem, kolacją i powiem szczerze, że było bardzo oficjalnie i mam poczucie, że zrobiliśmy tak bardziej dla swoich rodziców niż dla siebie, żeby ich tak w to zaangażowac no i też żeby się wreszcie poznali język Poza tym wiedziałam, że to nastąpi i nawet pomagałam w wyborze pierścionka oczko ale jak sobie o tym myślę, to trochę brakowało mi takiego elementu intymności w tym wszystkim. No ale cóż, coś za coś uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 13 Gru 2012, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zaręczyny były intymne, ale niedługo po nich odbyło się spotkanie z rodzicami - kwiaty dla mamy, flaszka dla taty i te sprawy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kometa
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 33

PostWysłany: Czw 13 Gru 2012, 13:57    Temat postu: Jestście kochane Odpowiedz z cytatem

Jesteście naprawdę kochane uśmiech
Mam małego stresa, wiecie jak to jest. Człowiek tak bardzo chciałby, żeby wszystko wypadło fajnie, że czasami zapomina, że w tym wszystkim powinno być trochę luzu i frajdy uśmiech Macie absolutną rację. Dwie imprezy będą nawet ciekawsze. Pogadam z moim lubym. To się dopiero chłopak zdziwi, że sobie odpuściłam nieco uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monia-mia
bywalec
bywalec


Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 182
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 13 Gru 2012, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Tak sobie przeczytałam post komety i stwierdziłam, że chciałam całkowicie odwrotnie niż ona.
Jako że mam dość bezpośrednią teściową i rozmawiam dosyć dużo z rodzicami. Każde z nich twierdziło, że zaręczyny/oświadczyny powinny odbyć się podczas rodzinnego obiadu, gdy wszyscy rodzice będą na obiedzie.
Ja niestety jako niepoprawna romantyczka powiedziałam mojemu jeszcze nie N., że jeśli tylko spróbuje mi się w ten sposób oświadczyć, to nie przyjmę go Very Happy
Wytłumaczyłam mu wtedy, że co innego oświadczyny, a co innego zaręczyny i zrozumiał, bo najpierw oświadczył mi się na osobności, a 2 miesiące później były zaręczyny na rodzinnym obiedzie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kometa
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 33

PostWysłany: Pią 14 Gru 2012, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Miałam tak zawiązany mózg, że nie przyszło mi do głowy, że można zrobić i oświadczyny i zaręczyny uśmiech Wydawało mi się, że jest to jedno i to samo.
Mój luby przyjął moją zmianę zdania ze swoistym dla siebie spokojem. Powiedział też, że wyjeżdżamy na sylwestra. Oczywiście nie chciał powiedzieć gdzie. Więc może wtedy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serwatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 889
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 14 Gru 2012, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My poinformowaliśmy rodziców tydzień po oświadczynach. W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych rodziców T., a w drugi dzień moją rodzinę. Poczekaliśmy aż wszyscy się rozgoszczą przy świątecznym stole po czym wkroczyliśmy razem i rzuciłam hasło: "chciałam wam przedstawić mojego przyszłego męża". Miny były bezcenne lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 14 Gru 2012, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serwatka, ale oświadczyny były z zaskoczenia? Bo nie wyobrażam sobie tydzień czekać, żeby podzielić się taką niespodzianką i taką nowiną Wink Ja od razu dzwoniłam do mamy, bo byliśmy na wakacjach nad morzem. Musiałam się pochwalić uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serwatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 889
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 14 Gru 2012, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak były z zaskoczenia opisywałam je tutaj:

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=4256&postdays=0&postorder=asc&start=450

Powiedzieliśmy tylko kilku znajomym, którzy z resztą nie uwierzyli bo oświadczyny były 1 kwietnia język z oczkiem Rodzicom też ani słówka. Nikt nawet nie wiedział, że T. ma zamiar poprosić mnie o rękę. Wszystko przygotował sam, a później chwalił się kolegom "to JA zrobiłem to TUTAJ" lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group