Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak pogodzić dwa odmienne zdania w sprawie zaręczyn?
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kometa
kandydat
kandydat


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 33

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 20:33    Temat postu: Jak pogodzić dwa odmienne zdania w sprawie zaręczyn? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jestem kompletną świeżynką na tym forum, ale przeczytałam kilka wątków i wiem, że można na Was liczyć.

Pomocy!

Chodzi o zaręczyny. Mamy ze swoim facetem zupełnie odmienne wizje tego wydarzenia. On chce zrobić po cichu i potajemnie, w momencie, kiedy nawet ja nie będę się tego spodziewać, a ja bym chciała bardziej uroczyście. Wiecie, z rodzicami, kwiatami, obiadem i szampanem. Jasne, że mogę postawić sprawę na ostrzu noża i wymóc po swojemu, tylko po co?
Więc czy da się to jakoś pogodzić? Czy w ogóle miałyście takie dylematy?
A może temat jest już poruszony w jakimś wątku, tylko mi nie udało się znaleźć?
Z góry dzięki za pomoc i uwagi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mogę postawić sprawę na ostrzu noża i wymóc po swojemu, tylko po co?


Ale równie dobrze on może tak to załatwić..

Jak dla mnie najprostsze wyjście jest takie, żeby oświadczył się niespodziewanie, a potem poinformować rodziców i zrobić jakieś uroczyste spotkanie z tej okazji..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serwatka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 889
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to, że zaręczyny będą ciche i potajemne wcale nie znaczy, że nie będą uroczyste. Ja o swoich nie wiedziałam zostałam zaskoczona, a były i kwiaty i wino i specjalnie przygotowany stolik w restauracji.

Weź pod uwagę to, że każdy mężczyzna prosząc o rękę mimo wszystko ma choć trochę wątpliwości czy jego wybranka powie to upragnione TAK. Do tego tez może dochodzić strach przed takim "publicznym" wystąpieniem przy większej ilości świadków.

Gwarantuje Ci, że jakie by nie były te zaręczyny to i tak będą najwspanialsze ze wszystkich. Bo Twoje własne.
_________________


Ostatnio zmieniony przez serwatka dnia Sro 12 Gru 2012, 21:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem szczerze,że jestem w Twoim chłopem całym sercem. Gdyby P przygotował "niespodziankę" typu zaproszenie rodziców z jednej i drugiej strony- i wtedy poproszenie mnie o rękę, to bym mu tyłek skopała bez litości. Zaręczyny zróbcie ciche i tylko we własnym zakresie. Potem możecie zaprosić rodziców na obiad i ich poinformować.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kometo jedno drugiemu nie przeszkadza uśmiech Najpierw może Ci się oświadczyć "po swojemu" tak jak on chce i jak sobie wymarzył, tylko Wy dwoje, intymnie. Później możecie zrobić oficjalne przyjęcie z rodzicami.
Mój I. oświadczył mi się sam na sam z zaskoczenia, na drugi dzień pojechaliśmy do mojej mamy (zbiegiem okoliczności - była tam cała moja najbliższa rodzina) i tam poprosił o moją rękę rodzinkę.

Moim skromnym zdaniem o ile w organizacji ślubu i wesela prym wiedziemy my kobiety i o większości spraw decydujemy właśnie my, tak zaręczyny powinnyśmy zostawić mężczyznom, dajmy im czuć się facetami, niech chociaż to robią od początku do końca po swojemu. W końcu to Oni oświadczają się Nam, a nie odwrotnie. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak piszą dziewczyny - najpierw możecie mieć zaręczyny tylko we dwójkę, a potem uroczyste z rodzicami uśmiech Pierwsze to będą oświadczyny, a drugie zaręczyny. Ja tak miałam i bardzo mi się to podobało uśmiech Element zaskoczenia jest naprawdę super uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 12 Gru 2012, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:

Moim skromnym zdaniem o ile w organizacji ślubu i wesela prym wiedziemy my kobiety i o większości spraw decydujemy właśnie my, tak zaręczyny powinnyśmy zostawić mężczyznom, dajmy im czuć się facetami, niech chociaż to robią od początku do końca po swojemu. W końcu to Oni oświadczają się Nam, a nie odwrotnie. Wink
Lubię to! uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 13 Gru 2012, 6:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Razem to można planować oficjalne ogłoszenie rodzicom , ale same zaręczyny- zostaw facetowi to on się oświadcza, niech coś wymyśli uśmiech
Rodzicom zazwyczaj nowiny przekazauje się jak już jesteście zaręczeni
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Czw 13 Gru 2012, 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakos sobie nie wyobrazam planowac swoich zareczyn... ok co innego marzyc sobie po cichu, jakby to mialo wygladac, ale planowac? Chyba wole ten element ''zaskoczenia''.
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 13 Gru 2012, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem więcej - ciesz się, że Twój facet chce sam wymyślić, sam coś zorganizować uśmiech Może wymyśli jakąś super niespodziankę, którą będziesz wspominać do końca życia uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group